LMA Cristian,Alesia,Diana!!! Fluturasi 2011 (138)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

fetele am fost si noi in parc si m-am intalnit cu soacra cu 3 nurori alias Simona
era cu toti baietii
David s-a facut asa mare si e total schimbat ....Matei tot dulcic si rusinos....iar feletea mea Arsemie e dulce rau..numai bun de pupat si sotocit si tot cumintel in carut

era si cu Sis si copii ei

hai ca nu va mai pot scrie altceva ... am luat-o pe nazdravana-n brate ca mi-a scos filtrul din acvariu....si nu vrea sa mai stea..tipaa mamaaaa si inmi da cu o sticla goala de cola-n cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hahahha atunci o sa ii dau o aspirina a saracului de nu o sa o poata duce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

scrish si cat trebuie sa stea in casa? 2 saptamani?
chiar daca ai fost vaccinata...nu stiu daca se mai pune, mai ales daca ai fost cand erai mica. eu am fost vaccinata in scoala si tot am facut nu stiu si cu vaccinurile astea.... le faci si tot faci boala?
cred ca mai greu este sa stai fara Luca, de gasit gasiti voi ce sa faceti

strumphitza nu te supara pe saracuta piscotica, sufera si ea cu dintisorii astia de aia se trezeste asa...
sa-ti creasca floricelele mari si frumoase anul trecut puneai flori cu piscoata in burtica, anul asta pui flori cu piscoata la geam spor la shopping, sa-ti gasesti ceva pe plac si pe silueta

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

roxy pai in teorie doar o sapt tb sa stea, pentru lui i-au aparut petele duminica si virusul e transmisibil 5 zile inainte de eruptie si 5 zile dupa. deci ar mai avea 4 zile, dar zic si eu o marja de eroare de inca 6 zile...da e greu fara luca, mai ales ca nici nu putem sa profitam de perioada asta pera mult...eu oricum o sa ma duc sa il vad, mor de ciuda ca nu o sa fim impreuna joi cand o sa faca 1 an dar deh, bine k nu e ceva mai grav.

cat despre vaccinare ai dreptate, e posibil sa fac si eu pentru ca nu garanteaza imunizare pe viata. oricum eu ror-ul al ales sa nu il fac lui luca, imi e teama de efectele secundare pe care le poate avea si pana la urma sunt doar boli ale copilariei. din punctul meu de vedere nu se compara cu meningita, sau pneumonia sau otite repetate la care sunt expusi cei mici...

gata, fug k am programare la masaj, intru dupamasa!

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

hahahha atunci o sa ii dau o aspirina a saracului de nu o sa o poata duce

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011




Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

fetele am fost si noi in parc si m-am intalnit cu soacra cu 3 nurori alias Simona
era cu toti baietii
David s-a facut asa mare si e total schimbat ....Matei tot dulcic si rusinos....iar feletea mea Arsemie e dulce rau..numai bun de pupat si sotocit si tot cumintel in carut

era si cu Sis si copii ei

hai ca nu va mai pot scrie altceva ... am luat-o pe nazdravana-n brate ca mi-a scos filtrul din acvariu....si nu vrea sa mai stea..tipaa mamaaaa si inmi da cu o sticla goala de cola-n cap

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



hai mai deea, pai te face Anna? este mai tare ca tine?
si ce facea simona? ati vorbit? n-a mai avut timp sa intre, asa-i?
multumim de vesti

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am pus cateva poze de ieri

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Sunt in pauza ...doarme Duracell de aproape 2 ore si cum a adormit nu stiam de ce sa ma apuc mai repede.Am bagat la spalat, am spalat frigiderul, i-am facut mancarica si am pus pe umerase hainele groase de iarna, ma mai vad cu ele prin noiembrie.

Roxy, suntem primii locuitori ai apartamentului, era nou-nout si binenteles ca gresia era deja din dotare in absolut toata casa. Am vazut pozele cu Anastasia si parintii ei cei tineri si frumosi. La cum o vad eu ,zic ca in curand o a singurica la pas...Este o frumoasa si o dulce.
Madutza, nu mai am nevoie de gradele cu plus de la tine! Nu stiu cine si-a facut mila si a alungat ploile si a trimis mai multe grade pentru a putea iesii si astazi afara, asa ca dupa ce se trezeste duracell suntem la plimbari. A iesit iarasi soarele si este si cald ca am deschis geamul si se simte, ....Hai nu te oftica acum ca oricum nu te-am uitat si cererea pentru tine este deja expediata. Trebuie doar sa-mi spui cand speli gemurile.

Irinuk, La multi ani Dariei!

Strumpitz, sa porti sanatoasa cadourile vestimentare de la sot!!! Si sa pastrezi felicitarea de la Sophia! Imi amintesc anul trecut cand tot spera/i ca vei naste in jurul lui 25 si eu te amageam ca nasti cam o data cu mine si uite, ca asa a si fost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Fetelor,nu stiu ce are Duracell-ul meu dar de cateva zile bune nu vrea sa mai manance in scaunul lui de masa. Nu il conving nici cum...sta in el doar cat papa un biscuit. Si acum noul lui loc este la masa noastra, pe scaun normal...Este asa micut si abia i se vede capul...dar el este tare incantat si papa foarte bine de acolo. Drept urmare cand trebuie sa pape il pun pe scaun, la masa mare si ii dau sa pape ca altfel nu ma inteleg cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Fetelor,nu stiu ce are Duracell-ul meu dar de cateva zile bune nu vrea sa mai manance in scaunul lui de masa. Nu il conving nici cum...sta in el doar cat papa un biscuit. Si acum noul lui loc este la masa noastra, pe scaun normal...Este asa micut si abia i se vede capul...dar el este tare incantat si papa foarte bine de acolo. Drept urmare cand trebuie sa pape il pun pe scaun, la masa mare si ii dau sa pape ca altfel nu ma inteleg cu el.


Eduard Andrei 02.04.2011

buna fetele, dai pace sa manance unde vrea ca acum e barbatel vrea sa manance ca oameni mari, iei ce vad doresc sa imite.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput