LMA Cristian,Alesia,Diana!!! Fluturasi 2011 (138)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!
Strumph, mandra mea s-a trezit de la 5.30. Tati era plecat de la 4.00.
La 8 ne-am culcat amandoua, dar ne-a trezit curierul la 9. Acum ea a adormit la loc, iar eu sunt cu o cafea de vreo 2 ore, tot o pazesc, mai beau un pic.

Roxy, si eu vreau sa-i dau Dariei lapte de vaca. Cred ca inainte de a face Daria 2 ani, cand se va pensiona soacra-mea, o voi lasa la bunici. Iar acolo la tara avem un vecin care are o vacutza "furnizoare de lapte bio".

Delia, Madutza, Ally

Nu am reusit sa citesc prea mult, dar am vazut ce spunea Deea ca ar vrea sa se retraga. Pai cum vine asta? Nici eu nu intru prea des, iar de multe ori sunt pe langa subiect. Fiecare isi dozeaza timpul in functie de nevoile sale. Chiar daca as intra pe forum o data pe luna, tot nu as vrea sa ma retrag (si nu cred ca aici se pune problema ca cineva sa fie exclus).
Stiti vorba lui Lapusneanu "Daca voi nu ma vreti, eu va vreau!"

Ma duc sa-mi fac alta cafea, ca asta s-a racit si nu ma mai satisface.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Delia, ai o minunatie de fata si imi plac la nebunie ochisorii ei mari si mega frumosi!!!

Madutza, de asta-mi esti??? Lasa ca am dat comanda de ploaie la tine in cartier fix dupa ce temini de spalat toate geamurile din casa pfffff si sunt cateva la numar. Glumesc!
Irinuk, !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

[quote]citat din mesajul lui AllyLaur

Delia, ai o minunatie de fata si imi plac la nebunie ochisorii ei mari si mega frumosi!!!

Madutza, de asta-mi esti??? Lasa ca am dat comanda de ploaie la tine in cartier fix dupa ce temini de spalat toate geamurile din casa pfffff si sunt cateva la numar. Glumesc!
Irinuk, !


Eduard Andrei 02.04.2011

[/quote
multam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

irunuk, am zis ieri pt azi pt Daria!
E ziua fetei de nume nu faci si tu cinste cu ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hellooo!

delia nu am facut rubeola si mama stie ca sunt vaccinata dar nu e sigura deci si eu sunt sub o oarecare umbra de indoiala o sa vedem...

deea hai k am ras cu scarpinatul sotului pai nu prea se scarpina pentru ca nu are bubite, sunt doar pete si deocamdata nu il mananca...

a facut putina febra iar azi cand s a trezit era rosu ca un rac nici nu mai zici k e boala, parca a stat la soare si s-a ars, exact asa arata de la departare

suntem cam debusolati amandoi ca nu avem nimic de facut. e atat de ciudat dupa un timp in care esti mereu ocupat efectiv sa stai degeaba...nici sa iesim nu putem ca el tb sa stea in casa, deci cred k o sa vedem la filme zilele astea sa ne punem si in cap.

va , intru mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

irunuk, am zis ieri pt azi pt Daria!
E ziua fetei de nume nu faci si tu cinste cu ceva?



Oau, ce mama uituca sunt!
Gata, ma apuc de facut tort pt voi! De care vreti?
Asa este! Este ziua de nume a papusii mele!
La multi ani, printesa mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

hellooo!

delia nu am facut rubeola si mama stie ca sunt vaccinata dar nu e sigura deci si eu sunt sub o oarecare umbra de indoiala o sa vedem...

deea hai k am ras cu scarpinatul sotului pai nu prea se scarpina pentru ca nu are bubite, sunt doar pete si deocamdata nu il mananca...

a facut putina febra iar azi cand s a trezit era rosu ca un rac nici nu mai zici k e boala, parca a stat la soare si s-a ars, exact asa arata de la departare

suntem cam debusolati amandoi ca nu avem nimic de facut. e atat de ciudat dupa un timp in care esti mereu ocupat efectiv sa stai degeaba...nici sa iesim nu putem ca el tb sa stea in casa, deci cred k o sa vedem la filme zilele astea sa ne punem si in cap.

va , intru mai tarziu!

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011

sa-ti spun ce as face eu in locul tau , sechestrata in casa cu sotul fara copii si posibilitatea de vizite sau plimbari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am ajuns si noi acasa. Nu am mai fost la cumparaturi...la cat de frumos era afara nu m-am indurat sa intru in magazin

acu' nu stiu ce sa fac..fata doarme, as avea de facut treaba in casa, dar la ce soare e afara as zace ca reptila afara asta pana ajung la mine ploile trimise de Ally

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

scrish da, si eu as zice la fel ca madutza poate asa ii trec mai repede bubitele aspirina saracului este buna la toate glumesc

madutza eu n-am apucat sa ies si asa ma oftic, este un soare mare pe cer cand vine primavara zici ca avem scantei la papuci, nu avem stare in casa, tot sa iesim, sa iesim....
a venit buni pe la noi, am stat cu ea si ne-am jucat apoi buburuza a cazut lata la somnic ca era treaza de la 6. asa ca se trezeste, ii dau papa, pap si eu si iesim dupa.

pana una alta am facut baie pe cap. nu prea imi sta mie in fire sa fac baie in miezul zilei, de obicei fac seara pe cap, dar azi am avut asa un chef trebuie musai sa-mi pun o sapca pe cap cand ies ca totusi, este el cald dar nu chiar asa tare. la umbra este chiar frig.

irinuca este super daca ai pe cineva cu vacuta sotul tau este plecat asa cu noaptea-n cap? si la cat vine?

ailed am vazut floricele frumoase, niste bunataturi mniam mniam, ce bine arata si o printesica dulceee si cu fel si fel de mutrite dulci ce face ea ce s-a mazgalit de praji la botic, vaii ce era pe ea este o dulce

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Madutza, de asta-mi esti??? Lasa ca am dat comanda de ploaie la tine in cartier fix dupa ce temini de spalat toate geamurile din casa pfffff si sunt cateva la numar. Glumesc!



Eduard Andrei 02.04.2011






Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput