LMA Cristian,Alesia,Diana!!! Fluturasi 2011 (138)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

pozeeeeeeeeeeee poftiti la pozeeeeeeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Alina ma bucur ca ai o sarcina usoara..mie la a2a mi-a fost tare rau
despre lapte de vaca nu pot zice nu..ce eu am crescut cu altceva....lui S i-am dat exact cum a implinit 1 an....mai ales ca ea nici nu a acceptat cu mare placere formula.....dar i-am dat din comet...napolact pe vremea aceea se numea cedra.....insa daca ar fi da sau lapte de vaca direct de la tarani ...hm m-am mai gandi....imi e cam sila ..nu au sterilizate oalele/galetile in ce mulg...etc...dar daca tu ai incredere..sau cele care dati lapte stiti ca vaca e vacinata cu carnet de sanatate....stapanul e curat....e decizia voastra

ma bucur ca L nu s-a stricat rau la burtica....ca tare greu e cu regim....lapteii poti lua o cutie fara lactoza sa nu il intrerupi si sa nu mai vrea apoi....


scrish poate totusi nu are ceva grav sotul si nu strici ziua lui L
dar si daca se adevereste din cate stiu e si L poate sa fi luat ca are perioada de incubare .....S nu mi-a facut pana acum nici o boala...si au tot facut copii pe la gradi si scoala....cica e mai ok sa faca cat sunt asa mici

acum am citit ca voi ati vb si de acest vaccin ,pe care eu i l-am facut annei....asa e e cam cu dus si intors..dar se zice ca fac si copii vacinati, o forma mai usoara .....ma gandesc ca ele fiind fete poate fac si nu stau stresate cand vor fi mari/insarcinate....eu am cam stat cu morcovul ca mama nu mai tinea minte daca eu am facut vreo bubitza si la S in clasa chiar aveau epidemie anul trecut

stii ca si eu am inceput sa-i dau 5ml /ca lui A ...m-am luat dupa dr. ta ca nu ne mai ies dintucii astia si asa o chinuie
azi noapte daca nu mi-a plans....plangea cu gura larg deschisa...ma gandesc ca poate ii grabin un pic ..ca nu are decat 3 mari si unul abia i-a spart..dar gingiile jos sunt inflamare rau de tot

Ally ce m-a amuzat activitatea lui E....dragul de el cata treaba are el si ce misto merg toate pe gresie..o placere sa le plimbe.....si slabutza mea mai face asa ceva..dar ea are un fix sa ridice astea si trebuie sa-i distrag atentia ca face DD fereste vreo hernie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

am mai treas si eu cu okiu 'n picasa ....am lasat cateva comenturi..celalalte fete nu va supi ,ca nu am scris si la voi ....mi-a luat iarasi mintile placinta catancai acum merg sa hranesc pitica

catank
mare noroc ai ca ,desi am permis nu conduc....hm....plus purcelul injunghiat ieri....te gaseam eu....30km in jurul targovistei..poate auzise cineva de o soacra cu nora asa vrednica si gospodina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

ally, deea va multumesc de incurajari dar din pacate teama mea s-a adeverit, sotul meu are rubeola se pare ca e o adevarata epidemie, cel putin in bucuresti, erau multi la spital, si adulti si copii exact ca sotul meu

asta e, trebuie sa amanam petrecerea, ma apuc de facut bagaje ca sa il las la mama....ma bucur ca o sa stea acasa sotul meu dar imi pare rau ca astea sunt circumstantele, tocmai acum cand se face si frumos afara...eh sunt cateva zile, o sa treaca, bine k nu e ceva mai grav!

deea imi pare rau ca anna e chinuita cu dintisorii, si luca e la fel, ii mai iese unul si e cam marait zilele astea. doctorita mea ultima oara mi-a zis sa ii dau calciu de 2 ori pe zi, cate 5ml la 10, si 5 la 18. la noi s-a nimerit ca am facut asta la ultimul dintisor si sa stii ca a pocnit mult mai repede decat ceilalti, poate o sa aiba efect si la voi!

gata, fug sa ma apuc de treaba, incerc sa intru mai tarziu, va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

salut si de la noi!
deea, eu zic ca ar tb sa te gandesti un pic si la tine, ca te-ai lasat la urma si nu-ti face bine, si ai sa vezi ca iesi din butoi.... si eu am fost pe acolo....dar cand am inceput sa mai deleg treburi la sot si fata cea mare(nu ca ar face prea mult) si sa-mi expun nemultumirile am inceput sa ma simt mai bine...
scrish, nu vreau sa te sperii dar cred ca artb sa il vada si pe Luca un medic, ca a stat in casa cu sotul tau
roxy, eu nu pot sa fac treaba doar cand e tati acasa, ca ar insemna sa nu fac mare lucru, cand vine el acasa de cele mai multe ori eu sunt gata obosita
va las

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

salutari..
azi am fost la zoo, prin parc, pe afara..nu ne-au stat piciorusele asa fain a fost, mi-e asa drag de ei sa-i vad impreuna la joaca si la plimbare acum ca sunt mai mari si interactioneaza mai mult..

am un moment de respiro si fug sa admir si eu poze cu fluturasi

scrish, sa stii ca rubeola e contagioasa 4-5 zile inainte si dupa eruptie, asa ca oricum a intrat in contact si daca e sa faca tot o sa faca, chiar daca il izolezi acum..oricum la copilasi eu stiu ca se face o forma mult mai usoara..asa ca vezi partea plina a paharului o sa scape de ea, chiar daca momentul e nepotrivit.. stii ca va spuneam ca si la mine la servici e epidemie de rubeola, varicela si mai nou oreion..sunt curioasa daca o sa aduc ceva pe acasa ca eu stiu ca eu personal am facut cand eram mica cam tot ce se poate

va pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

ally, deea va multumesc de incurajari dar din pacate teama mea s-a adeverit, sotul meu are rubeola se pare ca e o adevarata epidemie, cel putin in bucuresti, erau multi la spital, si adulti si copii exact ca sotul meu

asta e, trebuie sa amanam petrecerea, ma apuc de facut bagaje ca sa il las la mama....ma bucur ca o sa stea acasa sotul meu dar imi pare rau ca astea sunt circumstantele, tocmai acum cand se face si frumos afara...eh sunt cateva zile, o sa treaca, bine k nu e ceva mai grav!




La fel cum spune Miki, eu cred ca probabilitatea ca sa faca si L rubeola este foarte mare, pentru ca bolnavul este contagios si inainte de aparitia eruptiei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

offffffffffff
doamne ce epidemii
mie mi-e frica si mie si pt mine
ca eu nu am avut decat varsat de vant
scrish dar te rog zi-ne si noua simptome
si cum se manifesta aceasta rubeola la adulti?
a facut febra?
are erptie puternica?
offffffffff
din pacate si eu zic ca L a contactat deja boala
care poate aparea in 2 saptamani
si la mama in galati este epidemie de rubeola
offfffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

pt ca maine nu stiu daca apuc sa intru:
La multi ani Daria, de ziua numelui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

MIKI ce frumos ca v-ati plimbat
sotul meu a fost din pacate si azi plin
offfffffff
si nu prea am iesit afara
fata de ieri
ca daca tanti nu a fost
imi e mai greu sa ies de n ori cu ele eu singurica

Mergi la inceput