Strugurasi de Sept-Oct 2011 *46*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Neatza si poftiti la cafeluta!

anca eu am cumparat o plasa mare de vatelina(sau nu stiu cum se numeste bumbacul ala cu asvect de vata) si i-am cusut eu o fata de perna mica, pe masura ce creste o pot umple cu un strat mai gros. acum stratul e de 2-3 cm, insa noi am avut de furca cu refluxul, altfel nu se recomanda perna la bb mic.

jade la noi, cand bebe vrea sa umble, de dau incaltari cu talpa flexibila, nu subtire, insa flexibila, si care sustin binisor glezna, deci mai inaltuti. http://zapatosmarca.net/wp-content/uploads/2011/08/garvalin-biomecanics-1.jpg

la Noa am de gand sa iau asa ceva,http://www.garvalin.com/ckfinder/userfiles/files/biomecanics03gr.jpg dar prin septembrie...cred...

may si eu am dat de lp care miroase ciudad, de fapt am primit mostre...noi folosim Humana (la noi se numeste Miltina) si nu miroase a nimic nimic. asta e imbunatatit cu prebiotice si lc-pufa(care nu stiu ce manastirea mea este)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

hayat mami, tu cum estiż a trecut racealaż Razvanel e okż

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

lena da , exact , copertina se lasa f mult in fata , chiar mai jos de bara , pana la sezut mai exact
practic poti acoperi copilul cu totul
este o super treaba asta
eu eram hotarata sa vand carutul dar copertina m a facut sa renunt la idee

anca voi ce carut aveti ?

ooka merci
tikki sunt copiati dupa bobuxi , nu ?

bunny merci si tie
ce frumosi sunt ! sper sa i gasesc si eu ceva bun
sa comand pe net nu ma risc , ca mi e teama sa nu i intre in picior
azi i am facut si eu mar crud , acum te inteleg ce zici cu innegritul
la alea facute la abur/coapte nu se intampla asta nici dupa cateva ore


_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Jade de ce sa vinzi carutul?
Eu datorita tie ca m-ai destupat si pot strange carutul cu tot cu accesorii, copertina super faina, reglarea spatarului mult mai usor decat mi s-a parut prima data ...............sunt super multumita.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

noi il avem pe asta http://www.ebaby.ro/index.php?target=products&product_id=4622 , dar acum ca am pus partea sport avem si noi aceeasi problema cu lasatul spatarului in jos, tind sa cred ca toate stilul asta au aceasta problema.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

multumesc Dbunny.

Cartof normal putem sa le dam? ca al meu cred ca s-a saturat de combinatia morco+pastarmac+rosie+carnita.
Maine i-as da cartof cu ficatel, sau ceva de genu...., unt avem voie? sa mai imbunatatesc cartoful....?
Saracii bebe, il inteleg de ce a devorat banana cu branzica, aia chiar era buna pe cand restul din punctul meu de vedere sunt doar comestibile.
De fapt cred ca nu am eu fata de om entuziasmat cand ii dau sa manance si de asta nu prea ii plac .

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Am gasit o carte prin biblioteca cu cateva retete pt bebe, vi le zic si voua poate va inspirati.
idei retete pt bebe:

1.amestec de para cu piersica coapte si apoi pasate

2.morcov cu cartof dulce fierte si pasate

3.budinca de dovelac de placinta, morcov si brocoli:
fierbeti la abur dovleacul si morcovii pana se inmoaie, apoi intr-un vas termorezistent tapetat cu unt puneti dovleacul zdrobit un strat apoi un strat de brocoli(doar partea de sus verde cruda), apoi pui morcovul taiat felii deasupra si se da la grill pana se rumeneste putin deasupra. (Ciudata reteta si dupa asta oare cum i le dam? le pasam sau asa ce rezulta?)

4.sau combinatie de spanac, dovlecel si cartof dulce (asta o sa fac maine)

5.un fruct mango copt bine si facut piure

6.crema de avocado:
-jumatate de avocado copt, moale si fara fibre se blenduieste, apoi se adauga 10ml lapte matern (sau scrie aici lapte de cocos,de capra sau praf) si 5 picaturi de zeama de lamaie.
In aceasta crema se aduga orice alta leguma taiata fideluta sau data prin razatoare.

7. supa de banane:
o banana blenduita in care sa adauga 5 picaturi zeama de lamaie.

8. jumatate de fruct de papaya copt sub forma de piure.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

astia spun ca in fructele crude facute piure se pot pune 2-3 picaturi de lamaie si nu isi mai schimba culoarea

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

camady pai....mi se pusese pata pe el
eu am fost indragostita de landou si probabil nu mi a priit trecerea
cred ca intentionat ii cautam defecte , totul ma enerva la el
dar acum am inceput sa ma obisnuiesc cu el si incepe sa mi placa

anca carutul tau seamana extrem de mult cu al nostru



_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

may inca o vad e Bea pe fb cu o gramada de etichete pe ea

anca eu n-as baga la 6 luni unt. mai degraba poti incerca dovlecel, dovleac-bostan, telina, patrunjel, cartof dulce fasole verde si bors

Mergi la inceput