Strugurasi de Sept-Oct 2011 *46*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Creola spune:



Si noi ne-am plimbarit mult prin centru,n-am mai mers in Parcul Central (mersi de info,Seidana)...dar inapoi am luat autobuzul( se vede ca-mi lipseste antrenamentul)
Referitor la umbrela ,eu am inteles ca ai una care nu iti place,am si eu una si sunt convinsa ca n-o voi folosi caci nu-mi place sa car multe lucruri dupa mine.(iar scaunul meu se poate instala in ambele directii de mers).
Daca vrei,cu mare drag .

Oana b04-pai daca ai sistemul isofix la masina ,ideal ar fi un scaun cu acelasi sistem.Sistemul isofix e un sistem special de prindere a scaunului auto de bebe,practic se fixeaza in barele isofix (unele masini o au ,altele nu) si in caz de accident ramane prins ,pe cand scaunul fara isofix ,fixat doar cu centura ...are o miscare independenta.

Pinkisor- sa stii ca faptul ca Dani e mai rezervat ,nu e ceva anormal... ci,pur si simplu a inceput sa devina constient de prezenta ta,asta arata ca el are o legatura de atasament cu tine,ceea ce este esenetial pentru un bun echilibru emotional.Se poate si speria ,poate si sa planga uneori, mai incolo...si poate sa tina pana pe la un an si ceva.

Si noi azi papam morcovul (pe care l-am testat deja) cu pastarnac ..
revin spre seara sa va povestesc daca ne-a placut ori ba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Dbunny, mersic. Am gasit o crema bio 150ml la 70 ron si o sa o iau la puricat si mai caut.
Evident ca trebuie totul sa fie cu moderatie, carutul meu tampit nu are maner reversibil si nici chestia de deasupra nu e prea mare :(((

Azi am fost afara in body si hanorac ciorapei si blugi si o caciulita subtire din bumbac... ce fain e cand nu tb sa ne imbracam cu multe. Daca nu batea vantul o lasam fara caciulita, oricum mai mult era cu urechile afara ca tragea de ea de numa numa.
Care ar fi riscul imbracatului "sumar"?


Pitica mea deja e mare:

In plus sta frumos si se joaca singurica cu toate jucariile (pana se plictiseste si i have to entertain her :)))), are o carte de la teora (10 ron) cu niste chestii sclipitoare si ii place foarte mult.
S-a mai jucat recent cu peria de silicon si cu hartie de copt... tare i-a placut ;)
Adoarme singura seara sau la tzitzi.

Cra cra cra



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Oana,

Eu am masina isofix si scoica maxicosi care se prinde pe o platforma isofix. Scoica isofix eu nu am gasit si care sa se potriveasca pe cadrul quinny/maxicosi. Acum Clara nu mai vrea in scoica, asa ca ne cumparam scaunul pearl de la maxicosi. Scaunul se prinde in platforma isofix. Sunt multe scaune cu isofix la care nu iti trebuie olatforma. Noi am luat-o ca prindem pe sa si scoica, si scaunul de la 9 kg incolo, cel pearl de care iti spuneam.
http://www.bebeconfort.com/products/car-seats/toddler/pearl.aspx
Ai link cu scaun si platforma de care iti spuneam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

dau de baut am indemnizatia in cont ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Am si eu o intrebare: cat mai stau bebelushii/bebelushele la san? A mea m-ar tine cu orele. Ori e ptr ca lipsesc ziua dou transe de cate patru ore?
Sa va dau un ex: a mancat 50 ml piure de telina+ 50 ml lp la 10- 10.30. La 12 am stat cu ea la san 15 min, dupa care n-a mai vrut. Acum, la 1.30, e aproape adormita dupa 15 min de stat la san si nu-mi da drumul
Azi noapte a mancat de 5 ori, dimineata nu mai aveam sani si parca simt ca nu mai e asa mult laptic, motiv ptr care o si tin aproape non-stop cand sunt cu ea. Chestie buna, dar care ma topeste... Psihic, ca fizic tot voinica sunt. Subscriu nevoii de masaj anticelulitic. Se gasesc cabinete unde sa vin cu tot cu botoshika? Mami face masaj, fata mananca :)

Fug inapoi la serviciu, va pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana supeer
vreauuu si euuu

anca merci

azi dimi i am dat mar cu biscuite
nu i a placut
of , din cel mai mare mancau a devenit cel mai mare sclifosit
nici macar banana nu i place

am pus poze de primavara

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

hello...

noi suntem un pic necajiti ca ne apare primul dintisor ; azi i-am dat niste panadol ca nu ma mai intelegeam cu el ; in 20 de min a inceput sa se calmeze; e foarte cuminte de fel, dar durerea asta il agita tare
iar madalina imi arata si ea plangand gurita: "mami, ma doale aici" - ii dau molarii, a doua serie
marcu schimba si el dintii de lapte; mai scoatem cate unul din cand in cand...; bine ca pe el nu-l dor astia noi care ies - ca el mai lipsea
deci noua ne dau dinti de toate felurile

cu divesificarea stam prost - dar cred ca ionela se bucura - am incercat piureul de morcov, dar nu-i place, mi-l scuipa; acum a primit putin piure de mar (fiert), dar si pe asta mi-l scuipa un sfert - si asta din 4-5 lingurite (ca atat i-am dat; suntem la inceput); mai vedem, mai lasam timp, apoi mai probam; in rest, tzitzi la greu; poate e si cauza dintilor, cu agitatia asta si durerea nu mai are chef de altceva...

dar... ne bucuram ca a venit primavara; copiii sunt fericiti ca-i las mult pe-afara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


I-am umflat un balon picei., E super incantata, sper daor sa nu il sparga... nu l-am umflat tare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.
Noi suntem bine.Azi am mancat in continuare piure de morcov.Mai da afara, mai inghite...........dar eu sunt multumita.
Am fost si noi afara .Mai plange in carut, mai doarme, se mai uita la oameni.
Jade sa-ti spun din experienta caruciorului.Am depistat cum se manevreaza spatarul.E usor si gata sunt multumita de carut.
Eu trageam in laterale de clapitele alea.Gresit. Trebuie sa apesi in sus si clapitele alea cad si reglezi la ce treapta vrei.Plus ca am descoperit ca acea copertina se lasa pana se lipeste de carut, deci am rezolvat si problema vantului, a soarelui.
Ma declar multumita de carut 100%

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

sei ce fain ca ti-a intrat indemnizatia ! Eu abia am primit decizia.

It's a boy !!!

Mergi la inceput