Strugurasi de Sept-Oct 2011 *46*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Luati careva anticonceptionale.. ca nu vreau acum bb 2.... pana acu nu m-am ndit la asta , insa ar fi cazul sa ma gandesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Site-uri bune de comandat diverse (mai ales primul) :

mytoys.de
toysrus.de

ps. Nu stiu daca le-a mentionat careva .

Mamica ANTONIEI (26.09.20110

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iris_K

Site-uri bune de comandat diverse (mai ales primul) :

mytoys.de
toysrus.de

ps. Nu stiu daca le-a mentionat careva .

Mamica ANTONIEI (26.09.20110

Iris nu se poate seta o alta limba..\\ ca nu stiu germana deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana caisa de la congelator , piersica si nectarina din piata
cu bb2 , pai in primul rand nu este posibil dpdv tehnic , ca doar nu s Fecioara Maria
in al doilea rand , mai astept o perioada , sa mi se odihneasca si mie creierii
acum serios , la mine este f posibil ca si sarcina doi sa fie la fel ca prima
si ce o sa fac...ca acum nu mi mai permit sa stau 6 luni lipita de pat si nu stiu cate saptamani prin spital
cam complicat...

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanab04

Buna seara!


Ionela suntem de vreo 3-4 zile iar doar pe lm (si suc de morcov), a revenit lapticul pt ca a inceput sa vrea sa stea mai mult la san, acum imi pare rau ca am dat banii pe lp, nu putini ca am luat aptamil, topfer si nan nu a acceptat nici unul.


O minune a aparut in viata mea - Amalia (17.09.2011)


Mie nu imi pare rau ca i-ai dat de geaba. Adica imi pare rau ca i-ai dat , dar ma bucur ca daca ai pierdut banii nu ai pierdut si partea mai importanta, cea legata de alaptare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

fetele, ieri vad ca a fost zi de plimbari la greu,am fost si noi in parc 3 ore

may, raspund si eu dupa 100 de ani, o sa ii dau morcov simplu, facut la abur si apoi blenduit. o sa fac mai multi sa ii tai si cativa fasii, bucati mari sa ii pun pe tavita sa vad daca face ceva cu ele (incercam si BLW). Am decis sa incep sambata ca e si tati acasa si sunt eu mai linistita asa, mai ales ca vreau sa incercam aceasta autodiversificare.
O sa ii dau tzitzi cu o jumatate de ora inainte de masa. Tare sunt curioasa cum va reactiona.
A mea cred ca e pregatita pt diversificare, sta in fund si o ora, cum spunea si Rach de Anastasia, deja ii da si al doilea dinte, ieri se uita la taica-su cum musca din mar si mesteca si ea cand il vedea pe el.daca sunt intr-adevar bune semnalele, vedem sambata.
intre timp ma rupe noaptea, azi noapte s-a trezit din ora in ora si a tzitzilit, trezirea de tot la 6 fara un sfert, de dimi parca ma calcase trenul, acum vad ca mi-am revenit.

Se anunta vreme frumoasa si azi, nu?
App de cremele de protectie, am citit pe critico-mamica despre ele, mai safe (cam risc 2 ar fi incadrata, cititi si voi pe blog) dintre cremele astea traditionale ar fi asta:
http://www.webfarm.ro/klorane-lotiune-solara-cu-extract-de-galbenele-spf-50.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata!!!

se vede ca a venit primavara, azi am facut putin la bicicleta si vreo 10 abdomene ca atat mi-a reusit, acum ma uit dupa masaj anticelulitic, e clar ca tre sa intru in revizie mai e putin pana la vara.

Jade eu nu ii prepar cerealele ci pur si simplu pun putin praf in piureul de fructe ca sa il mai ingroase, dar azi poate ajung sa cumpar si eu biscuiti fara gluten si inlocuiesc cerealele.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

May La multi ani !

Mikka da si azi e vreme frumoasa

Mi-a venit decizia !!! Abia astept sa imi intre si banutii !

Acum asteptam ora de iesit afara . Vreau sa "recuperez" timpul pierdut toata iarna stand in casa. Plus ca mersul pe jos, face piciorul frumos

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

am ramas datoare cu un raspuns la lena despre cremuirea bebeilor cu factor de protectie: nu trebuie s-o dai cu crema de 2 ori pe zi(doar daca mergeti la plaja) insa depinde si la ce ora o scoti. Faptul ca al tau carucior are umbreluta f mare nu inseamna ca n-o scoti din carut deloc. sau doarme non stop in parc¿ Eu pt iesirile noastre(dimineata o ora, si dupa masa dupa 5 inca una) n-o prea creia o pauzasc...inca. Dani cand a intrat la cresa, in lunile de vara, mi s-a cerut sa duc crema solara, deoarece ei erau lasati in curte la joaca pe la 11.3O. asa ca, trebe cautat echilibrul, nici cremuita cu duiumul, dar nici bazat pe umbrela caruciorului...parerea mea

oanab stiam eu ceva de ´dupa un an´ cu capsunile, dar ceva imi zica ca si piersica tot pe-acolo se invarte.

azi e ziua taticilor(Sf. Iosif)...sarbatoare in toata Spania. Mancam la socrii, apoi plimbuim

O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata mamici dragi!

Noi am avut un weekend plin, am fost la sala, am fost in parc, am avut musafiri si am fost si in vizita, a fost super dar... am nevoie de cateva zile sa-mi revin
Dani este mult mai rezervat cu strainii, dar nu se sperie sau plange ci nu mai zambeste asa de mult
Noi papam acum morcov cu pastarnac si-i place tare mult!
In rest toate bune, abia astept sa iesim din Bucuresti putin, sa fie sotul mai putin ocupat cu serviciul si iesim cateva zile

Va pup pe toate si revin


Mergi la inceput