Ioana Tufaru Calugareanu

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Si de ce isi permite o televiziune sa faca publice imagini inregistrate intr-un spatiu privat?Asa cum e,e apartamentul ei.Nu e infractiune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui jenn

Si de ce isi permite o televiziune sa faca publice imagini inregistrate intr-un spatiu privat?Asa cum e,e apartamentul ei.Nu e infractiune?


La cat de regizata e toata povestea asta am un feeling ca inregistrarile "de paparazzi" din spatiul privat au fost facute cu acordul celor filmati si mai ales contra-cost.

Sa ma ierte Dzeu daca gresesc dar pana acum cam asa a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

ramiris, s-ar putea sa ai dreptate, la asta nu m-am gindit. Eu nu stiu toate masinatiunile astea, ca nu urmaresc televiziunile romanesti deloc. De aici de pe forum am citit de fata asta, altfel nici nu as fi stiut cine e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Eu am vazut-o pe fata asta la Maruta acum cateva saptamani ca zicea ca vrea sa-si gaseasca prieten, au dus-o la pedichiura, avea niste unghii cu adevarat murdare, pedichiurista vezi doamne a vomitat de scarba.

Acu vreo saptamana am vazut-o la Capatos facea striptease, era ,,gletuita'' la fata, dar avea o celulita...........nu stiu nioi eu de ce se expune asa?
primeste bani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Am vazut-o aseara,spunea ca nu aveau acordul ei in niciun fel si ca vrea sa faca sesizare la C.N.A.Si hartuiala aia groaznica pe strada si aia era regizata?!Eu zic ca se fac bani pe urma ei(rating)si ca ea neavand pe nimeni e prinsa ,blocata in vartejul asta.Poate ca ii dau ceva banuti sa vina la emisiuni ,cine stie,cu 300 de lei sigur nu poate trai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui jenn

Am vazut-o aseara,spunea ca nu aveau acordul ei in niciun fel si ca vrea sa faca sesizare la C.N.A.Si hartuiala aia groaznica pe strada si aia era regizata?!Eu zic ca se fac bani pe urma ei(rating)si ca ea neavand pe nimeni e prinsa ,blocata in vartejul asta.Poate ca ii dau ceva banuti sa vina la emisiuni ,cine stie,cu 300 de lei sigur nu poate trai.


Ei, eu astept sa vad ca face sesizarea, pana atunci e doar goana nebuna dupa publicitate de orice fel si cu orice pret cu care ne-a obisnuit pana acum. La istoricul pe care il are e greu s-o mai crezi.

Nu zic, poate chiar fi altfel de data asta dar e ca-n povestea aia cu lupul... Cand chiar vine s-ar putea sa te manance ca nu te mai crede nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Daca va face sesizare sau nu,vom vedea.Chestia e ca celor de la Accesd Direct si lui Capatos le-a dat voie sa filmeze chiar ea.
Fata a sta a tras zeci de milioane de colo-colo;cand facea Maruta apel la toata lumea sa o ajute ca nu are servici,saraca de ea,chiar ma genadeam sa ii trimit si eu niste banuti.Nu inteleg unde s-au dus toti banii luati ca la intretinere nu a dat un ban.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Anusha, unde facea striptis, la Tv? Am ris de-am pocnit la faza cu pedichiura.
Are nevoie de bani si ii cistiga usor in felul asta. Bine ca nu mai traieste maica-sa sa o vada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela-mari spune:

eu m-am uitat azi la acces direct si efectiv am ramas ingrozita cand am auzit-o ca vrea sa fie reporter dar cu atatea minciuni,mizerii din toate punctele de vedere asa ca ma indoiesc ca va reusi vreodata chestia asta sunt altii care muncesc orice ptr. orice suma fara pretentii asa ca iarta-ma doamne......da-i minte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Justitia divina ( uneori intirzie, don't worry, stay tunned ) face ca toti circarii sa plateasca, daca au gresit.
Ma refer la cei care expun sociopatii ca pe niste animale salbatice, in arena, sub bici.

Oh, da, maruta. You are (sooo) next.

Ioana este, dupa parerea mea, o sociopata. A invatat de una singura cum sa-si rezolve problemele. A gasit aceasta revoltatoare ( pentru noi, societatea activa) cale.

Mi-e atit de mila de ea incit mi se face stomacul ghem.

Ma gindesc ca sint foarte multi copii care ar putea fi expusi la asa ceva ( pierderea parintilor, a tutorelui, a familiei, a drumului in viata).
Sint copii care ajung "bine", se intaresc, rezista, se descurca. Altii, ca Ioana, se refugiaza in propria lor minte si traiesc in corpul exterior ca intr-o locuinta neprimitoare.

Ce face maruta si ailalti este ingrozitor de josnic.
Ioana nu mai este doar o sociopata, e fiica Andei ( Calugareanu) si a lui Dan ( Tufaru) care uite, desi avea asemenea parinti, hahaha, uite unde a ajuns nenorocita, hahaha.

Cu figura lui satisfacuta yet resemnata, maruta isi face datoria civica de a ne pune in garda si a ne avertiza: hahaha!!!sa se stinga luminile sa vedem the freak show, hahahaha!iata hahaha, ea ar putea fi oricare din voi, ea, doamnelor si domnilor ar putea fi copilul oricui hahaha!

Si mai musca o bucata din Ioana. Pentru ca ii e foame.

Mergi la inceput