Ioana Tufaru Calugareanu

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

protv-ul e cunoscut ca incearca sa propage cat mai des ideea ca romanii sunt lenesi. la stiri aproape in fiecare zi e cate un reportaj despre cat de lenesi sunt romanii. mai au si dreptate in unele cazuri, insa parca prea denigreaza lumea...


Ioanei Tufaru i-a fost oferita gratuit de catre o fundatie care lupta impotriva obezitatii o operatie de chirurgie bariatrica si mai apoi mai multe operatii de operatii de reconstructie (abdominoplastie, lifting de coapse). ProTv i-a platit antrenor, nutritionits, tratament stomatologic (ocazie cu care a recunscut ca nu se spalase pe dinti de ani de zile). Nu imi amintesc exact insa cred ca si consiliere psihologica.
A beneficiat de foarte mult suport pentru a schimba ceva in viata ei insa se complace in situatia cu care este invatata. A primit sanse la care altii nici nu viseaza si ce gaseste de cuviita sa faca e sa "fenteze" operatia mancand tot felul de porcarii hipercalorice si sa nu faca nici cel mai mic efort pentru a-si schimba viata.

Pe de alta parte e si mult show, sunt convinsa ca aparitiile ei la protv sunt platite mult mai mult decat curatenia in 20 de scari de bloc.
Oricum mie modul de abordare al lui Maruta imi face greata, il dezonoreaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Maruta face (aproape) orice pentru audienta. Nu l-am urmarit special, dar il stiu de pe vremea "garsonierei de pe 2". Schimbarea e foarte vizibila, in rau.
La fel ca si alti PRO-tvisti care au adus in premiera manelisti de Revelion sau la emisiuni despre preparate culinare, si el cauta subiecte cu care trebuie sa bata alte emisiuni de acest gen.
Pentru mine, Ioana Tufaru este o mare dezamagire, dar asta numai in contextul in care o raportez la parintii sai. Si asta e o greseala...in fond, este un om ca orice alt om, si nu e treaba mea ca e putoare si nespalata. Dar, daca Maruta a bagat-o pe sticla...poc! si rosiile curg garla.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Incep prin a preciza ca emisiunea lui nu Maruta nu imi spune nimic,o urmaresc pe bucati cand bucataresc si ramane tv-ul pe acel canal.
In legatura cu Ioana,nu cred ca a tarat-o cineva la tv,sau a legat-o cineva de scaun sa nu reactioneze cand e umilita....pentru ca am vazut cateva secvente in care era facuta albie de porci.Fie este platita sa i se sparga oale in cap si sa fie personajul negativ,fie i s-a extirpat si gena respectului de sine.
In legatura cu partea financiara am vazut niste momente cu Anda si Dan Tufaru,iar dedesubt se mentiona ca sunt difuzate prin bunavointa Ioanei.Asta inseamna ca a mostenit dreptul de difuzare a comorilor audio-video create de parinti.Asta inseamna bani,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ni-na


In legatura cu partea financiara am vazut niste momente cu Anda si Dan Tufaru,iar dedesubt se mentiona ca sunt difuzate prin bunavointa Ioanei.Asta inseamna ca a mostenit dreptul de difuzare a comorilor audio-video create de parinti.Asta inseamna bani,nu?


Cred ca inseamna bani dar mai mult teoretic. Nu stiu ce sume se primesc din difuzari, am inteles ca destul de mici. Iar in cazul ei ar putea tinde spre zero pentru ca nu am vazut/auzit comorile audio-video despre care vorbesti prea des in ultimii ani.

Dar sunt convinsa ca se lasa umilita la Maruta contra cost. Oricum, cu parere de rau dar nu pare sa fie cu toti boii acasa.

Are dreptate Rufus, o privim prin prisma a ceea ce au fost parintii ei de aceea suntem dezamagiti. Si de aceea primeste atentie, altfel pare a fi o persoana submediocra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Dar sunt convinsa ca se lasa umilita la Maruta contra cost.



Sigur ca da!
Ganditi-va putin: la sala (unde are antrenor personal, televiziunea pe urmele ei)) mai primeste (primea) din cand in cand de la cei care faceau miscare si ei acolo, cate un banut. De pomana. Ca n-avea nici de tigari.
Mie nu-mi plac emisiunile in care o aduce pe Ioana. E umilitor. E o greseala din partea lui Maruta, daca ma intrebati pe mine. E mult mai rau decat invitatia repetata (probabil n-are mereu subiecte) a Andrei, macar ea are lipici, e talentata clar.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

ioana are probleme de sanatate si cred ca si o depresie netratata cu siguranta primeste banuti pt emisiuni iar pt audienta se complace la golaniile lui maruta . cred ca cel mai in nevoie da psiholog este ,,nasul,,spiritualul inteligentul maruta care murdareste si nu a aflat ca va veni vremea sa curete si ...atunci sa vedem audienta!ia sa vedem cum a aparut ,,nasul,,?sa combinat cu fata lui ,, i,,un jurnalist bun dupa parerea mea.sa lansat apoi pa!mai iese cu sau cu apoi andra.ce om ce sclipire un geniu .amaritul este in cadere libera si nu simtecind o face colici copilasul lui pepe o invita pe mama oanei sa ne dea sfaturi de ingrijit si mai vine si astroloaga mimi sa prezica sexul urmatorului copil...apoi vine plicitoarea doamnasa ne zica de bun simt.din cite stiu pt o aparitie micuta 10 15 minute de seara pt moni fifi primesc in jur de 3-400 iar dive ca oana ...miuta in sus..ioana este o fiinta chinuita de trecut imi pare rau pt ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nu numai ProTVul o aduce. A fost si la Antena, nu mai departe decat ieri a venit in costum de baie la Acces Direct, a facut o sedinta foto sexy iar la Show Pacatos a dansat la bara. Ma intreb ce mai urmeaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

Nu numai ProTVul o aduce. A fost si la Antena, nu mai departe decat ieri a venit in costum de baie la Acces Direct, a facut o sedinta foto sexy iar la Show Pacatos a dansat la bara. Ma intreb ce mai urmeaza...


(aproape) orice pentru bani. pentru 20-30 de minute de dat in spectacol, la modul grotesc, castiga bani cat n-ar putea sa ia pe munca cinstita timp de saptamani sau luni; mai ales ca ea nu a fost obisnuita sa munceasca, sa-si castige existenta dintr-un job oarecare, povestea ca mai castiga sume modice din figuratie in piese de teatru...

pacat ca nu-si poate "cumpara" putin self-respect...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Doamne,eu cand am vazut acest filmulet,am ramas socata!

http://happyhour.protv.ro/video/vecinii-vorbesc-despre-ce-se-intampla-in-casa-ioanei-tufar.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Pe mine m-a socat modul in care o haituiau aia de la televiziune. Mai ceva ca pe Diana. Ce nesimtiti.

Mergi la inceput