Pentru copii - hainute, lapte, cosmetice, etc.-30

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Laura, nici eu nu am reusit sa ma mobilizez cu impachetatul, nu-ti face griji. abia ce am reusit sa spal lucrusoarele.

As vrea si adresa lui Neli, ca iar am pierdut-o.
Cand ai timp.

De asemenea, am o gecuta de blugi, noua, cam pentru 6 ani, cred si o pereche de bascheti, cred ca nr 29-30, in stare f buna.

Daca sunt utili cuiva, va rog sa ma anuntati. (poate pentru giuliaelena, pentru fetita ei?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaelena spune:

Alex,multumim mult ca te-ai gandit la noi.Nu stiu ce sa spun de geaca dar baschetii ne sunt mari.Giulia poarte 24-25 la piciorus.Poate ii sunt folositori la alta fata.Pispirica mea e micuta ,seamana cu maica-sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

hmm...eva mea tocmai a trecut la nr. 26. o sa vad daca va dori sa-i dea giuliei din pantofiorii ei nr. 25.
ca suntem in plin proces de verificare hainute care-s bune si care au ramas mici:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaelena spune:

Papucei de la Giulia marimea 22-23.Cui sunt necesari?Pantofiori,tenisi,slapisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ducky spune:

Trimis azi de dimineata pachete spre
- Neli ra (hainute micuta)
- Giuliaelena (papucei 32)

Multumim si sper sa fie ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaelena spune:

Multumim Diana,cat de repede pun si eu pentru mica ta coletl!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Buna dimineata,
Am ridicat ieri 2 colete,unul de la Anca Dragoman cu 3 lapte si 1 costumas si unul de la Selene cu :2 bluze maneca lunga,salopeta,2 rochite,pantalon scurt,body,tricou,2 pantaloni lungi. Multumim tare mult fetelor,deja au imbracat ieri iedutele din cele trimise de voi,erau foarte incantate,ca si mine de altfel.
Sunt putin dezamagita,eram tare mandra ca reusisem sa o aduc pe Anastasia la o greutate mult mai mica fata de anul trecut cand am venit de la Timisoara,dupa nasterea Iarinei,v-am spus atunci ca am avut un real soc la vederea fiica-mii,o lasasem cu o greutate si am gasit-o mult,mult ingrasata,a luat in 3 saptamani cam 5 kg,ceea ce a fost enorm, au lasat-o sa-si faca de cap cu mancarea si cu laptele,ea atunci fiind alimentata cu formula,nu respectasera nici nr de portii de lapte/zi, nici nr de masuri de lapte /biberon si nici nu amestecau bine biberoanele,fusese ingrijita precar,dar nu avusesem alta alternativa,oricum , atunci am regretat enorm ca am lasat-o acolo si de aceea am intervenit in dieta ei drastic,am reusit la un moment dat sa o aduc la ~17 kg,de la ~21 cate adunase,acum insa am cantarit-o din nou si avea ieri 19,3 kg,sunt tare suparata si speriata,dati-mi solutii ,va rog, sa ii scad greutatea din nou,acasa nu i-am imbogatit dieta,in continuare nu are voie paine,nimic prajit,dulciuri cat mai putine(ca deh, e copil si vede la altii si cere,plus ca primeste dulciuri la gradi si nu cred ca i le pot interzice atata timp cat ii vede pe ceilalti copii mancand),tot ca sa o tin sub control,insa nu stiu ce s-a intamplat,banuiesc ca o lasa sa manance mult (si probabil si alimente pe care eu i le interzisesem) la cresa,altfel nu imi explic de unde si de ce atata surplus la greutatea ei din nou.
Va multumesc mult,va pupam ,sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ducky

Trimis azi de dimineata pachete spre
- Neli ra (hainute micuta)
- Giuliaelena (papucei 32)

Multumim si sper sa fie ok.

Diana Maria,mami de GLAD (11.07.2005) si de ELENA (22.12.2008)

Al meu blog



Multumim mult Ducky,suntem pe faza,anuntam cand primim coletul,cel mai probabil cred ca luni.Pup tare,ceao!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Neli, mese fixe, fara mezeluri, dulciuri pe cat posibil mai putine.
Fara bomboane si caramele. Fara rontaieli intre mese.
Multe legume si fructe proaspete. evident fara prajeli.
Eu asa fac cu a mea, care nici ea nu e vreo slabuta, are 18 kg si 1 m.
Si greutatea asta o are pentru ca o tin eu sub control, ca daca ar fi dupa unii bunici...:)


Eu aproape am terminat de facut pachete pentru ducky, giuliaelena si Neli.
Asa ca astept adrese :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

ducky, poti sa masori o rochita de-a fetitei tale? ca lungime.
am niste rochite de 3 ani si ma gandesc ca daca-i mai micuta, poate-i vin.

la picior cat poarta?


Mergi la inceput