Pentru copii - hainute, lapte, cosmetice, etc.-30

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Citat:
citat din mesajul lui giuliaelena

Neli,am pus coletelul azi.
Sper sa se potriveasca pentru Iarina!

irina , mami de Vlad-Andrei (07-09-2003) si de Giulia-Elena(20-12-2007)



Ok,sunteti tare dulci,sarutmana din suflet !Trambitez cand il ridic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anniuska spune:

pentru alexandra din Bucuresti>
Buna ziua,
sunt noua pe forum si nu stiu exact cum se procedeaza, dar m.ar interesa hainitele daca mai este valabil anuntul. o sa nasc in toamna si mi.ar prinde bine, avand in vedere care sunt preturile in magazine..
Va multumesc si astept un raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Buna,
Am primit coletul de la Irina,mamagiuliei,cu 7 pull-over-e/bluze,2 perechi pantaloni,2 caciulite si 1 dres. Multumim tare mult,merg sa ma ocup de ele si apoi,in pat,ca mi-e rau ,tare rau,fac febra,frison,ameteala ,stare de voma continua,nu am pofta de mancare,se pare ca sinuzita mea a luat-o razna in combinatie cu infectia urinara,deja sunt sub supravegherea medicului. va pupam,pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui anniuska

pentru alexandra din Bucuresti>
Buna ziua,
sunt noua pe forum si nu stiu exact cum se procedeaza, dar m.ar interesa hainitele daca mai este valabil anuntul. o sa nasc in toamna si mi.ar prinde bine, avand in vedere care sunt preturile in magazine..
Va multumesc si astept un raspuns


Buna,
Ia legatura cu danielac sau LauraNicole. exista niste reguli. daca fetele imi dau ok-ul, eu ti le trimit cu mare drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaelena spune:

Neli,sanatate multa!
Bine ca a ajuns coletelul ca stateam cu frica.Aveti grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash81 spune:

Buna fetelor! Imi cer scuze vin si eu iar cu o rugaminte la voi daca se poate si are cineva o gecuta de primavara pentru baietelul meu cel mare de 10 anisori,si o bluzita sau o pereche de pantalonasi mai subtiri blugisori orice , as avea mare nevoie mai mult de gecuta, se face din ce in ce mai cald si singura gecuta pe care o are e de iarna si foarte groasa, vine de la scoala transpirat rau si mi e tare mila de el ca nu sunt in stare sa i cumpar una noua .
Pentru cel mic mai am inca ceva lucrusoare , dar pentru Edi deja imi este foarte greu sa i mai cumpar haine,creste foarte repede si nu facem fata pur si simplu.Mi e rusine ca iar va rog ceva dar am ajuns intr un punct in care nu mai fac fata sub nici o forma greutatilor.Tot fara servici sunt,mama la fel de bolnava anul trecut am operat o pentru a 3 a oara i au schimbat stoma pe partea dreapta si i au scurtat din mat , dupa ce i au descoperit alte tumori,acum chiar ca nu mai are voie sa miste un pai si trebuie supravegheata tot timpul ,sotul munceste non stop mi e si mila de el,i s a agravat si tusea in ultima vreme cu toate tratamentele luate,numai aiurea ne merge .....as vrea tare mult sa ma fi putut angaja sa le pot oferii copiilor mei tot ceea ce au nevoie si sa nu ma mai simt atat de inutila si neputincioasa.
Va multumesc tare mult si ma scuzati ca am indraznit iar sa va va rog ceva .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui greierash81

Buna fetelor! Imi cer scuze vin si eu iar cu o rugaminte la voi daca se poate si are cineva o gecuta de primavara pentru baietelul meu cel mare de 10 anisori,si o bluzita sau o pereche de pantalonasi mai subtiri blugisori orice , as avea mare nevoie mai mult de gecuta, se face din ce in ce mai cald si singura gecuta pe care o are e de iarna si foarte groasa, vine de la scoala transpirat rau si mi e tare mila de el ca nu sunt in stare sa i cumpar una noua .
Pentru cel mic mai am inca ceva lucrusoare , dar pentru Edi deja imi este foarte greu sa i mai cumpar haine,creste foarte repede si nu facem fata pur si simplu.Mi e rusine ca iar va rog ceva dar am ajuns intr un punct in care nu mai fac fata sub nici o forma greutatilor.Tot fara servici sunt,mama la fel de bolnava anul trecut am operat o pentru a 3 a oara i au schimbat stoma pe partea dreapta si i au scurtat din mat , dupa ce i au descoperit alte tumori,acum chiar ca nu mai are voie sa miste un pai si trebuie supravegheata tot timpul ,sotul munceste non stop mi e si mila de el,i s a agravat si tusea in ultima vreme cu toate tratamentele luate,numai aiurea ne merge .....as vrea tare mult sa ma fi putut angaja sa le pot oferii copiilor mei tot ceea ce au nevoie si sa nu ma mai simt atat de inutila si neputincioasa.
Va multumesc tare mult si ma scuzati ca am indraznit iar sa va va rog ceva .

Daniela mami superfericita a 2 baietei frumosi: Eduard si David



greierash
, te rog, masoara-l pe Edi sau spune ce masura poarta la haine, sa ne putem orienta. Si la incaltaminte, de folos e masura, in cm, a talpii exterioare a papucului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Neli, Iarina e mai inalta de 98 cm? Cate kg are? Am ceva de la Daria...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash81 spune:

Da Selene scz am uitat , spate 32 umar -umar ,lungime cam intre 50 55 ,lungime maneci 42 43 , am masurat cu ruleta din pacate nu am un cm si nu ma pea pricep,in general cand ii cumparam de imbracat il luam cu mine si l probam ,si la pantalonasi 69 lungimea mijlocel 70 cam asae mai grasut :) dar aici depinde de pantalonasi daca sunt cu elastic depinde pot fi mai mici,la cei de trening poarta masura 24 ,repet ma descurc greu cu masurile :( la incaltaminte poarta nr 34 ,in interior 21cm si ext 24 asta stiu sigur.

A si Selene chiar vroiam sa te anunt nu stiu daca ti am mai spus ,de carutul de la tine si patut se bucura alt copilas de 11 luni de la tara si mamica lui ,noi le am tinut in aceeasi stare in care le am primit de la tine :) ,pentru a le da mai departe:) si mi a multumit mamica tare mult avea lacrimi in ochi de bucurie iar eu la randul meu iti multumesc tie pentru ca mi am readus aminte cat de mult m au ajutat si pe mine :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

greierash, am in curs de spalare 3 perechi de pantaloni, niste bluze (inclusiv de trening) si o gecuta subtire. Sper sa va fie bune. Daca nu, da-le tu mai departe cui are nevoie.

Rog fetele sa imi transmita inca o data adresa ta, de siguranta.

Mergi la inceput