Pentru copii - hainute, lapte, cosmetice, etc.-30

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Daca are cineva de donat ,iar fetele sunt deacord ,hainute pentru un baietel de 5 ani le iau eu,la picior are 30.
Este din Deva ,mama lui a murit si tatal se descurca f greu cu el.
Multumesc.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Dani(danielac), am trimis ieri un pachet cu hainute pt baiat 4-5 ani si fetita 2 ani. Sper sa fie de folos.
Ti-am scris si pe mess.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

Fetele din strainatate, cum trimiteti pachete in Ro, cu autocarul? Platiti la kg? As vrea si eu sa ajut cu cate ceva dar nu stiu cum pot trimite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Am de donat haine pt copil 2,3 maxim 4 ani, in stare buna si foarte buna. si niste jucarii.

Am si citeva haine ale mele, de asemenea in stare foarte buna (sunt potrivite pt cineva de 1.6m si ~ 55-60 kg).

va rog frumos spuenti-mi unde si cui pot sa le trimit.

multumesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Citat:
citat din mesajul lui SIMONABB

Am de donat haine pt copil 2,3 maxim 4 ani, in stare buna si foarte buna. si niste jucarii.

Am si citeva haine ale mele, de asemenea in stare foarte buna (sunt potrivite pt cineva de 1.6m si ~ 55-60 kg).

va rog frumos spuenti-mi unde si cui pot sa le trimit.

multumesc


Simona





Buna
Avem nevoie noi pentru Anastasia si Iarina,daca ne dati voie,le primim cu mare drag si nerabdare,sunt numai bune,Anastasia face 4 ani la vara,iar Iarina 2 ani in martie.Hainutele lor s-au deteriorat mare parte din ele,se tarzaie cu ele la gradi si vin cu ele rupte sau tocite ,vor avea nevoie de fabrica de haine cat de curand.Eu am 54 kg acum , am slabit 30 kg de anul trecut,insa sunt putin mai inalta.

Va pupam, noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaelena spune:

Neli ,cat e de mare Anastasia?Eu am de la Giulia o sacosa de hainute dar nu stiu daca se potrivesc.Giulia e maruntica.Poate le folosesti la Iarina.
Simona,daca fetele sunt de acord si nu le trimiti lui Neli,mi-ar prinde foarte bine ceva de imbracat pentru mine.Eu am 55kg si 1,59m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Citat:
citat din mesajul lui giuliaelena

Neli ,cat e de mare Anastasia?Eu am de la Giulia o sacosa de hainute dar nu stiu daca se potrivesc.Giulia e maruntica.Poate le folosesti la Iarina.
Simona,daca fetele sunt de acord si nu le trimiti lui Neli,mi-ar prinde foarte bine ceva de imbracat pentru mine.Eu am 55kg si 1,59m.

irina , mami de Vlad-Andrei (07-09-2003) si de Giulia-Elena(20-12-2007)



Ok, Irina,Anastasia are 3 ani si jumatate,18 kg si 106 cm,daca nu se potrivesc la Asti,da,le vom folosi la Iarina,cat despre hainele de adult,pot merge la tine,eu am zis ca sunt mai inalta si nu cred ca mi s-ar fi potrivit .Vorbim in continuare,va pupam , multumim mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Neli_ra, cum esti, cum te descurci, sum stai cu sanatatea ?


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Citat:
citat din mesajul lui cipcipcip

Fetele din strainatate, cum trimiteti pachete in Ro, cu autocarul? Platiti la kg? As vrea si eu sa ajut cu cate ceva dar nu stiu cum pot trimite.

Cipcipcip si Julia (4 august 2005) + Erik (16 mai 2010)


Eu trimit cu autocarul, dar la noi e ieftin. Nu stiu exact, sotul meu le trimite, dar costa vreo 3-4 eur un pachet de vreo 5 kg. Posta e mult mai scumpa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Neli_ra, cum esti, cum te descurci, sum stai cu sanatatea ?


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum




Sarutmana mult de intrebare,dam inainte cum putem,desi uneori mai greu,azi am fost la analize complete,am o recidiva la infectia urinara,o fisura anala deschisa derivata din fistule perianala(diagnosticul medicului)din mai anul trecut care nu se vindeca de niciun fel cu nimc,am incercat toate solutiile si unguentele posibile,dar nimic,acum sunt in tratament cu aplicatii cu o crema trimisa de cineva din strainatate,sper sa reusesc cu asta,la analize m-a trimis medicul de familie pentru ca nu-si explica o pierdere atat de mare in greutate de anul trecut si pana acum,desi nu am facut nimic cu scopul de a slabi,ramane de vazut ce va concluziona dupa rezultatele de la analize. In rest,crestem,suntem nazdravane si destepte,frumoase foc(doar sunt fetele mele,normal sa le vad frumoase,dar toti spun la fel ,ca-s frumoase foc),incercam sa fim o familie normala,cu toate greutatile,ele au fost mai mult bolnavioare,Asti era suspecta de streptococ si i-am facut analize la sange la recomandarea medicului si exudat ,a iesit ok,s-a infirmat banuiala de streptococ,dar e putin anemica,suntem pe fier haussman acum cu vit C,Iarina a avut rubeola acum cateva luni,a avut o bronhopneumopatie acuta interstitiala bilaterala asta-vara,tot asta-vara au contactat amandoua,nu stiu cum ,acel virus ciudat ”mana -picior-gura”,Iarina a fost mai rau,a facut o alergie urata,stomatita aftoasa(ca si Asti),dar a facut febra mai mare ca sora-sa,a avut 40,5,Asti doar 39,6,am tras o sperietura zdravana,acum sunt relativ bine,Asti mai tuseste uneori,ce-i drept,productiv,are niste sechele de la o afectiune respiratorie precedenta,ii dau sirop de ridiche neagra cu miere si bromhexin,Iarina in schimb,slava Domnului,e ok,a a vut recent o mica raceala cu nas incarcat si infundat,dar a trecut . Am incercat sa fac un scurt rezumat cu ce am mai facut noi de cand nu v-am mai dat detalii despre noi,imi cer scuze pentru absenta indelungata,nu am avut timp deloc de calculator.Sper sa intru curand pe aici iar,acum merg sa le pregatesc pijamalele de noapte,fac baita,apoi laptele si nani ca dimineata ne trezim devreme pentru gradi.Va pupam,noapte buna!

Mergi la inceput