Scolari de Iulie - August 2004 * (94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Luca cere lectii de pian..chitara..tobe ..karate..pictura..baschet..sa mai continui . Mare pacat ca nu vrea..sunt de groaza copii astia! Ok..tu esti mai secretoasa ..nu dai din casa

edit...si lectii de sah ..si de inot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Uite Vic spunea ca nu vrea la pictura ca nu ii place desenul. L-am obligat sa se duca la after... de 2 ori doar, i-am spus ca esto obligat sa stai acolo 2 ore si sa te uiti doar, nu trebuie sa faci nimic ... si s-a indragostit de pictat, dar mi-a spus ca la scoala desenul il uraste, ca doamna de la scoala nu ii lasa sa faca nimic in plus fata de model, iar doamna de la after e mult mai buna! Acum lunea e blocata cu pictura si miercurea cu sahul, el care nici nu concepea sa faca orice altceva decat sport si iar sport. Mult conteaza omul care e profesor.

De ce uraste Vic scoala, 3 motive mari si late: ca se scoala la 6:30 din cauza ei, ca la scoala nu citeste / nu vorbeste /nu explica in clasa ca mereu sunt alti copii pusi sa raspunda si al treilea motiv este ca nu se face nimic interesant cu adevarat acolo. Adevarul este ca manualele alea sunt atat de boring....

Ioana, ma intrebai cum de am nervii tari... nici eu nu stiu. Cred ca de la strabunica mi se trage, ca ea m-a crescut si de la bunica (fata ei). Familia mea a avut de suferit mult la schimbarea de regim din 46 si culmea ca m-am maritat cu cineva dintr-o familie care a suferit la fel si poate mai mult (macar ai mei au scapat de deportare si n-au fost inchisi). Ei bine, chestiile astea sau te omoara sau te intaresc, te impietresc, te ... nu stiu cum sa spun, strabunica era o femeie de-o calcai cu tancul se scula si mergea mai departe si m-a crescut si pe mine tot asa. Dar sa stii ca nervii tari nu inseamna neaparat ca nu suferi, suferi poate mai greu unele situatii, dar nu apare acea resemnare, acel ... ce-o fi, o fi, soarta, etc. Eu de exemplu nu am liniste, mereu vreau ceva, mereu am ceva foarte important pe care vreau sa il fac, mereu trag de pustii mei sa mai invete ceva, mereu, mereu... eu nu pot sa ma uit la un film. Nu m-am uitat de mai bine de 15 ani, nu pot... daca e un film bine facut si ma prinde, ei bine eu sufar fizic, vreau sa fiu acolo, sa intru eu in pelicula si sa rezolv. Cand se termina filmul, in loc sa fiu relaxata sunt foarte obosita. Eu nu am putut sa vad Stapanul Inelelor pur si simplu. La fel in toate situatiile cu interactiune umana, am simtul asta social atat de ascutit ca uneori mi-as dori sa ... nu stiu, daca s-ar putea sa iau o pauza sa nu mai sesizez nuante si emotii, sa pot sa fiu asa ... putin autista pe perioade scurte de timp. Singurul mod prin care ma pot relaxa si pot sa-mi las nervii sa se odihneasca, sunt plimbarile aiurea, hai hui undeva unde sa nu fie multa civilizatie, la munte de exemplu. Sa casc gura la munte, la brazi sau la mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Un weekend placut fete dragi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Olivia felicitari si tie si lui Sorin.

Sanatate la cei bolnaviori.

Si un weekend placuta la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana ,multumesc!

Ieri am scapat parca de la inchisoare..am plecat in parc cu fam lui Pat ..am stat pana la 1 ,dupa care am plecat la restaurant..a facut cinste sf Patrick!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..apoi la joaca la fam Patrick..dupa care la 6 la un spectacol pentru copii..abia la 8 seara am revenit!..se vedea si la Luca ca fuseses"statut" in casa..cum iesea din masina o taia in viata..nu conta ca nu-lalearga nimeni!

Multumimi Liliana!

fug sa duc copilul la bunici..aseara mi-a fost mila de el..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Felicitari Kim si Sorintinem pumnii in continuare
Liliana multumim pentru urari si voua va dorim o duminica frumoasa....si noi am fost week-end-ul asta ca scapatiiam avut doua zile faine cu 18-20 de grade,mandra a fost in extaz ca a scapat de caciula si cizme si a stat calare numa pe bici...ieri am fost la un concurs international de gatit si am salivat pe acoloazi prin copou si la un mic party la bunica lui tati care a facut 91 de ani
la multi ani cu sanatate si noroc lui Pat cel frumos!
Andriesdeci io vreau sa stiu cand o sa faci si o fata ca tare mult mi-as fi dorit sa vad cum o "cresti"....ca-mi place cum ii cresti pe baietii tai
hai pupicei
edit ca pusei si niste poze::))http://s1228.photobucket.com/albums/ee455/noigorodei/stangacii%20la%20jumatatea%20clasei%20I/?start=all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata!
Kim - felicitari si tie si lui Sorin!!!!

Noi ne-am bucurat de weekendul uimitor - evident ma maninca degetele sa lucrez in gradina asa ca eu am stat mai mult prin curte, cu Tudor dupa mine. Noroc ca este mai bine, viroza s-a mai potolit asa ca azi l-am dus la gradi.

Va urez o saptamana super!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor si domnisoarelor haha
a fost un week end trare frumos iar azi e caaald! super, ma simt alt om!
va pup pe toate si va urez o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

Eu am stat impreuna cu Stefi, in casa, week-end-ul acesta, asa ca am avut un soc azidimineata cand am iesit afara! E super, chiar iti ridica moralul soarele si vremea frumoasa!

La multi ani lui Patrick!
Ioana, am vazut o fetita fericita! Chiar au fost chestii interesante in Piata Unirii.
Kim, felicitari! Miercuri aveti examen ca sa aveti si specializare in Pediatrie? Bafta multa in continuare!
Gabi, poze cu gradina cand ne mai arati? Ieri faceam o salata si sotul meu, cu dor in glas, se intreba cand vom avea si noi legume din gradina noastra ... Sanatate lui Tudor! I-ai mai schimbat gradinita?
Liliana, voi ce mai faceti? Nu prea mai povestesti in ultima vreme de voi. Sper ca sunteti bine!
Alice, poate ai mai mult succes cu cititul daca il lasi pe el sa aleaga. Poate reviste mai intai si apoi carti.

Sa aveti o saptamana minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Hellou gagici,
Am revenit dupa cateva zile libere pe motiv de streptococ in gatul lui Eva care se lasa cu febra mare si penicilina. acum e bine, dar mie mi-a mai sarit o doaga
N-am avut timp sa citesc din urma, dar am retinut ca azi e ziua lui Patrick, la multi ani
Fir-ar sa fie de treaba am zis ca nu ma las molipsita de cosmeticarie dar se pare ca nu am reusit, asa ca am trecut si eu la treaba cu mijloacele recomandate de islandeza mea favorita (cea cu cei 10 ani) nu spui ce facturi am de platit in urma cumparaturilor din ultimile zile :((
va pup, o saptamana frumoasa

Mergi la inceput