Scolari de Iulie - August 2004 * (94)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany
... cum sa simt io altfel ca traiesc cu adevarat, daca nu s in kkt :-)))


asta de "quote of the day"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ca in fiecare an de cativa ani incoace, Maria se duce la concurs la pian la scoala de muzica nr 1 (iosif sava)...In mai...
Ca in fiecare an de cativa ani incoace, eu in mai plec la conferinta la strasbourg...in aceeasi perioada...

Anul asta canta o romanta de bach si o sonatina de mahler (dar s-ar putea sa le incurc, ca ea repeta vreo 4 piese acum)...Daca o prind in dispozitie buna o pun sa cante sa o filmez...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

noi nu suntem ok, dupa 3 zile de doar muceala, aseaza Danu a facut febra 38, pe la 9 seara, i-am dat jumate de paracetamol si i-a trecut dar deja adormise, a transpirat si l-am schimbat in somn. Azi dimineata iar asa, i-am dat nurofen, i-a scazut. Acum la 4 are 39.5, e molesit, cu ochii rosii si obrajii si fruntea incinse, dardaie sub patura. De luni nu l-am dus la scoala. Azi l-as fi dus, dar a facut febra. Aseara am fost la dr cu amandoi si nu ne-a dat nimic doar paracetamol si inhalatii cu ierburi la nevoie. Andreea nu a mai facut febra, a facut vreo doua puseuri dar nu a urcat mai mult de 38, unul alataieri seara, si unul ieri pe la 2. Aseara si azi inca nimic, nici muci nu prea mai are, cand si cand mai tuseste, gatul n-o mai doare. Insa ma ingrijoreaza Danu, ca el azidimineata s-a vaitat si de gat. Acum nu-l mai doare dar a dat in febra mare. O fi caz de dat antibiotic oare? aseara medicul a zis ca nu e de antibiotic ca n-au pulmonar si in gat nimic, insa ieri la 6 seara Danu nu facuse inca febra, practic nu avea altceva decat muci si o stare generala buna. Si azi a fost ok pana sa-i ajunga febra la 39.5....acum ce sa fac? al meu sot e relaxat, cica sa-l las in pace sa lupte organismul, dar eu ma intreb daca nu e cazul de luat masuri, de ce sa faca febra tocmai acum? dupa 4 zile de muci. Eu ma asteptam sa o ia inspre insanatosire si cand colo la el se mai acumuleaza simptome: aseara usoara subfebrilitate, azi dimineata durere in gat si acum febra mare. Asta nu mi se pare inspre bine. Ce viroza are asa manifestari de dupa 4 zile de simptome light la simptome mai nasoale? asta nu inseama suprainfectie bacteriana?? ooooooooooooof


sorry, aici e atmosfera faina si eu vin cu ale mele, nici nu vroiam sa scriu, m-am trezit scriind totusi, sunt tare necajita, nu pot sta cu mainile in san cum imi recomanda sotul. viata de cco ce am !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cristal ce tare e Maria ! Lasa ca o filmezi tu separat !
Lia, nu poti suna medicul sa intrebi ?
sanatate la voi
si Giulik muceste de o luna, azi ma gandeam sa ma preocup pt ca are mucii portocalii ...


ref certif nastere iti elibereaza duplicat/copie sau ce o fi, doar primaria localitatii in care te au inregistrat. iote asa ne facem de o excursie in vacanta de pasti :-) io cu giulik :-)

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Lia nu am inteles f bine..ideea este ca daca ei au fost 4 ..5 zile bolnavi si apoi a aparut febra...s-ar putea sa se fi suparinfectat bacterian..Oricum dupa 3 zile de febra peste 38 poti da un Augumentin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

mneata de vineri.
am fo` la arhiva si m-a costat 2,15 lei treaba :-) deci luni voi rezolva restu`.
Giulik muceste mai cu spor, sa vedem cum tratam peste weekend, inafara de nervii de rigoare :-)

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata,

Lia, exact asa s-a manifestat la mine si la Matei raceala, eu mai rau decat el, am avutsimptome de sinuzita, otita si asscultare pulmonara dupa cateva zile de secretii pe care nu le-am tratat serios.
Mi s-a dat Augmentin, asa cum spune Kim, minim 7 zile. Cica spitalul de copii la noi este plin cu astfel de cazuri... Sanatate!
Daria, vezi si tu cu Giulika, eu sunt acum paranoica, dar am tras-o urat...

Pentru certificat cauta serviciul de stare civila pe site-ul primariei municipiului, suna-i si afli in 3 minute.

Monica, trebuie sa fie greu sa nu poti fi langa ea, dar cred ca esti foarte mandra!

Matei nu invata azi, au cerc pedagogic, eu ma zbateam singura unde sa il las si el ma suna senin ieri de la after-school ca a vorbit deja sa mearga acolo de dimineata :)

O zi frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
e vineri si e cald afara... super! deci sa vine week end-ul!
sanatate multa muciosilor si virusatilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Helou duamnele,
Am sosit sa va urez un we insorit si placut

Lia sanatate bolnaviorilor
Io sunt parca lovita de tren, am avut vise ciudate toata noaptea, ma trezeam, iar adormeam si iar o visam pe mama in diverse ipostaze... cred ca e din cauza ca maine ar fi implinit 71 de ani si acum exact un an a fost ultima oara cand am vorbit cu ea inainte de accidentul vascular. acum stiu ca din pacate nu-mi va trece niciodata...
pup, ma-c la ale mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Cori , din pacate te inteleg...
Eu nu sunt o persoana foarte religioasa, zic eu ca sunt normala... dar de fiecare data inainte de post, atunci cand se da de pomana pentru morti, o visez pe mama cerandu-mi diverse chestii
Dau ceva de pomana si o perioada nu o mai visez...

Mergi la inceput