Pufi de Ian-Feb 2010 (73) - LMA Alicredo !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Buna!

Ruxita, ma bucur de vestile bune! O situatie de genul acesta te face sa-ti reevaluezi propria situatie....cel putin pe mine m-a facut. Mi-e rusine sa ma gandesc de cate ori am fost nemultumita de situatia noastra, in conditiile in care nici macar nu m-am apropiat de asemenea probleme. Un mare brat de pentru calmul si optimismul cu care treci peste probleme. Bravo tie!
Iti doresc din tot sufletul sa ai doar vesti bune ca aceea de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Fetele, ati fugit pe FB?
Ziceti, va rog ca sa ma tin de voi ca raia.....
Nu am cont, dar daca voi migrati.....imi fac si eu.

Multumesc pentru sustinere!
Cei drept cred ca am o perioada cam prosta acum, nu mai am rabdare, sunt stresata....cred ca ma apuca astenia de primavara. Da DD sa treaca repede sa nu influentez copilul negativ.

Tomaca esti mai bine azi? Ai fost la dr?

Simply, cuib de viespi? Poate imi trimiti si mie PM cu reteta.

Dastefa, multumim de cafea! Vad ca tu o tot dai de cateva zile incoace.

Alexa si noi tot dimineata...cam pana in 07 desi se culca la 22.30 - 23.00. Sper sa-si revina repede Dragos si sa nu scada prea mult. La mine laptele a fost la putere in perioada cat a fost racit, abia gusta altceva.

Miremia dupa cotina, dupa cortina?

Ma duc sa trezesc puiul si ma apuc de cina.


Sa aveti o seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Ruxita la cat mai multe vesti de acest gen

Atlantique o sa iti trimit reteta, dupa ce ma asigur ca e ok, adica acum le-am la cuptor

am si o intrebare la fetele care dau oua de prepelita la copii: cate oua le dati pe zi, ca sunt micute?


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Ruxita la cat mai multe vesti de acest gen

Atlantique o sa iti trimit reteta, dupa ce ma asigur ca e ok, adica acum le-am la cuptor

am si o intrebare la fetele care dau oua de prepelita la copii: cate oua le dati pe zi, ca sunt micute?


Simply,mami de fetita frumusica




Simply eu ii dau vreo 3, dar ea mananca des.

Atlantique


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Atiq,

Baga niste Magne B6!
Eu iau cate 5 pe zi de vreo 3 zile si ma simt mult mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Salutare dragele mele!

Am citit si eu, precum copilul neatent, paginile din acest capitol + ce mi-a ramas in minte ce zicea Atlantique, "trebuie sa dam copii la gradi si sa incepem serviciul....pt relaxare. " Remarca asta mi-a mers asa...la fix.

Rux, pentru puterea ta de a depasi momentele mai delicate si pentru tonusul tau.

Simply, daca as avea eu ceva dulce la 2-3 zile, as ajunge iar la acele 73 kg, adica.... Bravo tie ca iti place si ca faci. Ca si mie imi place, dar mai greu cu facutul.


Tomaca multa sanatate! Ale1212xa si lui Dragos, la fel!

Plateea mereu ma gandesc, la ce visezi tu acolo. Poti spune?

Nyny dulci puii tai. Tare frumos scrii tu acolo cum se intampla pe la voi. Uite asa ma apuca iar dorul de bb2


Noi sumtem bine, voisosi.
Kiti vrea mereu "batze" adica in brate, motiv pentru care ma vad cat de curand ca reactivez caruciorul sport.

Din gama "cra" sunt mandra, ca de putin timp, e interesat sa muste din mar, adica musca si el cu dintii lui, din ceva, si nu mai trebuie sa ii fac totul bucatele. Poate in curand va avansa la biscuiti. Si tot in gama asta, a inceput si copilul meu sa fie interesat de a manca singur, bucatele de mancare (morcov, cartof etc) desi incearca si supa, dar prea putina ajunge la el in gura.
Despre olita nu zic nimic, pentru ca nu e inca de "cra".

La somn este total aiurea, pentru ca nu mai are program si nu mai stiu ce sa fac. De aceea imi e dor de programul pe care il avea cand mergea la gradi. In weekend dormea, manca la ore fixe.

Ne gandim si noi la bona, si gradi de stat. Nu stiu la ce sa ma astept cu bona, ce sa "vad" si cum o sa fie, dar sper sa incepem si noi in curand cautarile. Si sa ne inscriem la gradi de stat, pentru ca, financiar, nu ducem bona+gradi particulara. Cam toata lumea ne-a zis ca e musai sa ne asteptam sa avem pe cineva care sa stea cu el, cand va fi in etapa de viroze, care vor fi dese cand reluam gradinita. Si cum eu vreau job, ne trebuie cineva.

Ma duc sa vad de ce maraie si sa mananc ceva, ca deja ma gandeam la ce o mai fi facut Simply, bun ...

Asa ca va urez noapte buna, doamnelor!




Mami lu' Kiti



Magazinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:


Buna dimineata,


Primiti o cafea de la disparuti?

Am citit tot...dar n-am avut deloc timp, si nici "mood" sa scriu...n-am vrut sa stric dispozitia nimanui.

Acum...s-au mai asezat lucrurile...
Multumesc tare mult pentru sustinere, fetelor...conteaza tare mult!

Pana la urma tatal meu a ajuns miercuri inapoi acasa, lui tati de iris incepe sa-i treaca "buba", iar iris...cum era de asteptat....a facut varicela. Pana acum e ok copila....n-a avut manifestari zgomotoase....are doar vreo 5 bubitze, ff mici, cat varful de ac. A fost cam apatica joi, n-a vrut deloc sa se joace...si cam asta a fost tot. A papat ff bine, n-a facut temperatura...poate scapam cu atat.

Trimit cafeaua...
Revin cu recuperarile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

buna dimineata
am intrat si eu cu gandul sa dau cafeaua si am gasit-o pe cea de la tine Sorina
ma bucur ca esti un pic mai bine si ca ti-a revenit cheful de scris

Tomaca cum mai stai cu sanatatea ?sa ne povestesti cum a decurs intalnirea cu bonele
Micki iti tin si tie pumnii sa gasiti o bona de care sa fii multumita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Ruxita la cat mai multe vesti de acest gen

Atlantique o sa iti trimit reteta, dupa ce ma asigur ca e ok, adica acum le-am la cuptor

am si o intrebare la fetele care dau oua de prepelita la copii: cate oua le dati pe zi, ca sunt micute?


Simply,mami de fetita frumusica




Simply eu ii dau vreo 3, dar ea mananca des.

Atlantique


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)




i-amfiert si eu intr-o dimi...auzind cu ce diseperare mananca mara...
am inteles ca n-au avut succes...si i le-a bagat in ciorba...

asa ca pana la alte vremuri...la fel o sa i le dau cu alta mancare

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Asa...sa scriu repede, pana se trezeste princesita, ca apoi iar uit..

Ana...felicitari pentru primele "shuturi" ale puiului! Alea cu intaritul burtii...clar sunt contractii. Baga no-spa. Doc al tau...ce zice?

Dece...sorry de perioada nashpa! ...Trebuie sa existe o solutie! .....cu coastele evazate......anul trecut, cand a vazut-o doc ultima data pe iris...avea si ea...Acum nu mai stiu daca are....eu chiar nu-mi dau seama....

Rux...felicitari pentru Kay cel vorbaret, gospodar, bucatar, pictor, iar tie...un brat de pentru atitudine, si pentru vestile bune.

Tomaca...felicitari pentru rezultatul bun la CT! Sper sa-ti fi trecut raceala, pana acum. Cum au iesit analizele lui Tudor? Cum mai stati cu cautarea de bone? (mie asta, cu cautarea de bone...mi-a parut o perioada tare dificila...)

Larisel......tare mult mai muncesti! Sorry de treaba cu ariciul....poate reusesti sa gasesti unul asemanator....Imi plac tare mult olitele voastre! Felicitari pentru fetele vorbarete si active! Cu greutatea....iris are 12.500g...la vreo 86 cm( nici eu nu reusesc, cred, s-o masor cum trebuie, da' nu e f inalta). Eu zic ca si BF..ii merge tare bine cand ii dau vitamine...

Dastefa......felicitari pentru reusita cu teatrul! Cu febra lui Miru, si noaptea.."furtunoasa"...bine ca nu s-a repetat, si ca e ok puiuta! Iti doresc sa reusesti sa rezolvi dilema cu scoala Dariei. Sunt sigura ca vei lua cea mai buna hotarare, atat pentru ea, cat si pentru voi.

Simply...cu timiditatea Arianei........Eu zic ca nu tb sa-ti faci probleme...ma gandesc ca poate asa este ea...e firesc sa se simta in siguranta la tine in brate...sau poate este doar o perioada....Cu iris, cand era bebitza, am avut mari pb de .."toleranta"...adica nu reuseam s-o pun in contact cu nimeni...urla si cand ii vedea pe parintii mei, ca sa nu mai spun cum facea la straini!...Acum este pur si simplu alt copil...fara motiv, comportamentul ei s-a schimbat cu ..360 de grade, daca pot spune asa..Saluta, daca suntem pe strada si ne intalnim cu pers straine ei, alearga spre copii la locul de joaca....nu se joaca cu ei, dar este f interesata, se opreste in fata lor, le zambeste, asculta ce spun si incearca sa-mi..."povesteasca" ce aude...Ma bucura tare mult evolutia ei. Eu zic ca se va rezolva practic de la sine, si cu Ari...ofera-i tot suportul de care are nevoie, tine-o in brate oricat de mult are nevoie, si eu zic ca va fi bine. Tu esti o mamica tare dulce, sunt sigura ca si Ariana va fi la fel, ca are de la cine invata

Ale1212xa...multa sanatate, offf! ..Sa plece odata virusii astia pacatosi!

Lorex...wow, Chip&dale?!

Nyny...ma bucur ca a mers asa de bine si frumos treaba cu patutzurile suprapuse! Tare mult imi place cum povestesti de pui!

Atlantique...m-am amuzat si eu cu treaba cu ...serviciul si relaxarea......dar nu e departe de adevar. "La Multi Ani" cu intarziere mamei tale! Sa fiti sanatosi, si sa va bucurati unii de altii mult timp de acum inainte!

Miki...felicitari pentru reusitele lui Kiti, cu papa! Spor la cautari de bona si de gradi! Ma batea si pe mine un gand, s-o duc din toamna pe iris...dar, din cate m-am interesat...la gradi de stat este asa cum spune Larisel ()...piticii trebuie sa aiba castigata ceva independenta, aka sa pape singurei, sa mearga la wc singurei, sa se imbrace singurei, etc....ceea ce la noi ...nu cred sa fie aplicabil pana in toamna, asa ca ramanem doar la varianta bona.

Mire...felicitari pentru intarcarea reusita, si fara traume!

Danasor... de tratatie, si sorry de perioada.."blue"...poate e doar .."astenia" de primavara... Pupam fetele frumoase! Tare frumos ati petrecut voi de ziua ta!

Alexutzzza...cum mai sunteti?

BF, Momo_do, Livia, Bea....

Iar ma fac de ras, ca numai atat am reusit sa-mi amintesc...

Ma apuc de prestari prin casa...Mor de nervi, ca acum, cand e asa frumos afara....cred ca trebuie sa tin copila la .."izolator"...Poate rog pe doc de fam sa treaca s-o vada, si poate ne da permisiunea s-o plimbam nitzel (bineinteles ca in locuri izolate, fara posibile contacte, dar....)


Un w-e frumos si plimbacios, sa aveti!



Mergi la inceput