Strengari 46 - Hai Dana! Hai Tala!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Fetele, pe unde sunteti?



Multumesc Bunului Dumnezeu!
37 Victor Gabriel

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

io prezent. la 'laud' cu o migrena

Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Eu fac de mancare, de cateva zile asteptam sa se termine borsul de peste sa fac o supa cu galuste ca imi era pofta si mai fac si o salata boeuf.

Cristina 35+ Karina, fetita noastra draga


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui happylica

io prezent. la 'laud' cu o migrena

Mirela, mami de Alexia


Se poate sa alaptezi fara sa iti tii copilul flamand. Solutii sunt.
Nu indraznesc insa sa ma bag fara sa am acordul tau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

J.D. ce sa fac, ma ajuta disperarea sa muncesc :)
Mai ales ca trebuie niste banuti acum, si dupa nastere cat n-o sa pot munci imediat. Plus ca-s clientii...mi-a luat 5-6 ani sa-i strang, daca-i pierd...s-o iau iar de la paine goala si datorii e f. greu, mai ales acum. Ca 1-2 ani n-am avut asa mult de lucru la inceput.


Happy
, eu zic sa chemi si pe cineva live, inteleg ca tu zici de vorbit cu Rox la telefon?




35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

JD: ma bucur ca a fost ok la dentist cu Finn, e importanta prima impresie, eu am avut multa vreme oroare de dentist

Happy: ce frumoase sunteti si ce cumintica a stat la baita Consultanta a fost la tine acasa? A verificat daca mufarea la san se face corect? Avand in vedere ca ai lapte suficient, nu-mi dau seama de ce ar da drumul la san decat daca eventual nu-l prinde bine si nu prea curge. Bianca face pauze dese la supt ca oboseste dar nu da drumul la san o data ce e bine prins.

Dara, Tala: durerea sub omoplat era intensa ca de la un nerv? Stiu ce exista ceva nerv care atunci cand e inghesuiala mare in abdomen extinde durerea pana in umar, eu am avut in urma laparoscopiei (cand ramane gaz in burtica pt o vreme, si cand mancam mai mult, de la presiune ma apuca durerea sub omoplat).

Dana cum mai esti?

Bianca a inceput sa stea ceva mai mult treaza, am noroc cu stickerele de pe pereti ca pare foarte atrasa de ele Azi i-am facut cunostinta si cu un ursulet conforter si stiti ce-a facut? L-a tras, i-a bagat singurica nasul in gurita si dadea sa suga evident se enerva ca nu curge lapte iar eu si tati muream de ras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

FELICITARI WALI SI HAPPYX2,SA FITI SANATOSI SA CREASCA BEBELUSII MARI SI FRUMOSI!!

34+ Maria-SiminaDoamne ajuta-ne sa fim cu totii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Ronina sigur ii copilul tau?
E super precoce fata asta, daca deja apuca de pe acum... la 8 luni merge!!!!


Multumesc Bunului Dumnezeu!
37 Victor Gabriel

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Dara, Ronina, cred ca asa o fi, de la inghesuiala, ma doare o suprafata insa nu doar o sagetatura ca de nerv, sper sa treaca dupa ce nasc.
JD durerile de simfiza sunt cele din zona inghinala? si eu am, parca sunt o masinarie stricata si nu sunt unsa suficient. Cat mai e pana luni?
Happy ai reusit sa te odihnesti putin? e bine ca s-a declansat bine lactatia, acum o sa-i curga si Alexiei mai usor.
Sunt sigura ca Dana a nascut (am visat-o toata noaptea)
Ronina ce de actiune e la voi! abia astept si eu!
Danaela super ca mai ai putin si intri in concediu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Amy, e conforter din ala doar cu cap si cu corpul paturica, usor de apucat si tras, si e drept ca i l-am asezat f aproape. Oricum nu ma asteptam sa il directioneze atat de bine la gurita, ne-a lasat masca Abia astept sa vad ce surprize ne mai face, dupa tonus nu se vede ca ar fi prematura, ceea ce ma bucura nespus

Mergi la inceput