Strengari 46 - Hai Dana! Hai Tala!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Marci, acum imi dau seama de ce ai vrut sa/l trimiti pe Oliver la mine. Ce intrecere ar mai face baietii la dracii! Finn a plans nitel la inceput cand a vazut dentista, pentru ca avea masca pe fata. dar s/a oprit repede si a stat sa/i controleze dintii si gingiile. Are dintii buni, puternici, nu se vad carii si atata timp cat il vom peria de 2 ori pe zi va fi ok. Peste 6 luni iar mergem la control. Maine voi comanda si eu wrap/ul la victoria. In ultima vreme am vazut ca posta merge extrem de incet. Mi/a mi/au trimis din Anglia si Finlanda pe 29 februarie si 1 martie si pana acum nu am primit nimic. De obicei dura 1 saptamana. Incerc sa grabesc cadourile pentru ziua sotului sa nu ma trezesc fara, mai ales daca bebe se gandeste sa vina mai repede.

Tala, eu tot inmoi cuptorul ala pentru ca mi/e lene sa/l clatesc. In rest, nu prea fac mare lucru. Doar ma enervez pe sot ca lasa o dara de carti pe unde merge. Am gasit una si in masina de spalat.

Felicitari, Wali! Bine ai venit, bebe Alin!



Finn Constantine 15.10.2009 si 34+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_30 spune:

Felicitari proaspetelor mamicute, vad ca s-au intamplat multe de cand nu am mai scris!

Nastere usoara, Dana si totul sa iasa asa cum iti doresti! Avem aceeasi UM dar la mine inca nimic, din pacate...

Din pacate, nu am prea multe de raportat, poate mai multe contractii BH in ultimul timp, dar atat. Poate fi semn de apropiere a nasterii asta?
Maine am vizita la moasa si sper sa fie ultima inaintea nasterii...

In sfarsit sunt in vacanta, dar sunt inca in pregatiri pentru bebe, curatat, aranjat. A venit si mama mea si ma mai ajuta si ea si e tare bine!




38+ cu Pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Am visat-o pe Dana toata noaptea, oare ce face?
Hai Dana! Hai Gaza!!!

Dara, emotii? putin spus. De ce crezi ca ma miorlai la fiecare 5 minute? (stie tot neamu ca plang pt ca n-am curat in casa si acum primesc oferte de ajutor - dar tot doar noi o sa facem).
Aseara am avut o durere de spate ff puternica undeva sub omoplatul drept (poate e de la scolioza si de la kg-le in plus?)

JD bravo pt experienta placuta la dentist. Nici noi n-am avut probleme (poate pt ca in ziua de azi nu mai maraie la copii) si i-am povestit si explicat mult inainte. Voi n-aveti sanse sa va plictisiti (misto loc de pus cartea )

Ana sa te bucuri de concediu. Contractiile BH sunt normale mai dese acum spre final.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Felicitari Bubu, Walli si Happyx2!!!


Hai Dana


Neatza!


Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008) si 34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Tala, cre' ca-s presiuni multe in cutia toracica, stii ca J.D. zicea ca simtea ca Finn ii rupe coastele, daca impinge in sus...Uneori mai stiam ca daca doare in umar de ex. (sau pe-acolo) e presiune pe la diafragma si se simte in alta parte. In rest nu prea ma pricep :) Eu mai am unele uneori de simt ca-mi cad mainile din omoplati si ca e un punct dureros tot intre omoplati, si de obicei atunci nu pot respira...dar nu prea mi le-am explicat, au aparut cam cand se intetise anemia. Le-am pomenit intr-un mail doctorei si n-a zis nimic, inseamna ca nu i-a atras nimic atentia.

Ce-o fi facand Dana?

La mine atata s-a impins bebica azi noapte si a durut tot bazinul incat mi-era ca azi ne facem 2. Deocamdata e standby, incerc s-ajung la niste analize. Nu pot sa nasc acum, am multe lucrari in asteptare :P :P :P :P :P




35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Nu mai povestiti de dureri ca deja nu mai stiu de cate feluri sunt.
La sarcina cu Finn nu puteam ridica mainile sus, ma dureau umerii ingrozitor si am purtat numai bluze cu fermoar sau nasturi. Acum nu am aceste dureri dar ma rup cele de simfiza. Si Euan se impinge in coaste, dar mai putin de vreo 2 zile. Cred ca a coborat nitel pentru ca nu am mai avut nici arsuri desi am mancat super condimentat.

Dara, tu nu trebuie sa nasti acum pentru ca bebelina mai are nevoie sa stea la caldura inca macar 2 saptamani. Oricum e cumintica si te/a ascultat pana acum. Sincer nu stiu cum poti lucra, eu nu pot sa ma concentrez la nimic. Ma chinui sa citesc o carte de 1 saptamana.

Tala, asta cu cartile in masina de spalat se intampla periodic. Sotul chiar a spalat o carte la masina.

Finn Constantine 15.10.2009 si 34+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Felicitari, Walli! Bun venit Alin Mihai! Sanatate multa si refacere rapida!
Felicitari, Bubu! Bun venit Mara! Sanatate multa si refacere rapida!
Noi azi stam pe-afara ca e cald si frumos si l-am oprit pe Rares acasa de la gradi tocmai sa ne bucuram de o iesire in parc cu trotineta (cadoul lui de 5 ani pe care e nerabdator s-o incerce)
Dana, multa bafta, sa se declanseze contractiile sa fie totul cum trebuie. Tinem pumnii!
Strumfy vrem vesti despre voi

Miha, mamica fericita de Rares si 36+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

buna ziua!!!
dara, consiliera in alaptare mi-a sugerat sa incerc toate pozitiile posibile de alaptat. asa am si facut. insa picea mea nu vrea si pace. azi am reusit sa o tin la san vreo 2min. eu insist.. ca ma oftic de mor. azi noapte aveam tricoul ud pana jos de la ambii sani.. si ea manca lapte la bibe. mor de oftica.
mi-a sugerat sa insist, sa nu ii dau nimic sa manance.. ca asa o fac sa accepte sanul. cica mulsul nu e o solutie. ideea e k asta e singurul lucru pe care nu pot sa-l fac. sa o vad ca plange de foame. k de azi noapte a inceput sa isi bage mainile in gura de foame.. si ii dau bibe.. mi-e o mila de ea..
mai spunea k sanul produce lapte 'in direct' si ca d'aia e recomandat sa pui copilul la san la cerere. sa nu imi intre in cap ca daca am alaptat acum si cere peste 10min.. nu mai e lapte.
de aseara au inceput colicii. ii dau infacol insa nu ii prea place. parca azi nu s-a mai strambat asa tare la el si nici n-a mai plans.
a inceput si ea sa planga, sa prinda glas. pana acum doar se mataia. dar plange putin.
pun imediat cateva poze de la baita si de azi.. sa ne vedeti ce simpatica suntem.
sa aveti o zi frumoasa si un week end minunat.


Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

OF, oF Happy imi pare rau ca nu papa picea ta. E smechera nu vrea sa se chinuie. Te cred ca ti-e mila s-o lasi asa. Din ce biberon ii dai? Poate ii curge prea repede si de-asta e multumita asa.Ca e clar ca lapte ai daca ai avut tricoul ud.

Scumpica la , ii placea .


Multumesc Bunului Dumnezeu!
37 Victor Gabriel

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaela23 spune:

Buna fetelor...

Eu inca lucrez si asta este motivul pentru care nu prea scriu.... de citit va citesc cat de des pot. Abia astept sa intru in prenatal peste cateva zile sa am timp sa discutam.

FELICITARI proaspetelor mamici si Dana, tinem pumnii sa fie totul bine.

Zi frumoasa va doresc

34+ Tudor - Andrei

Mergi la inceput