Ian.feb2012(74)-Asteptam ultimul bulgaras!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

Lady nush cat costa Nan sensitive, mie mi-a recomandat dr Hipp Combiotic pt colici, e cu probiotice, deci nu e nevoie de Protectis si nici nu costa tare mult, in farmacie e cam 22 lei/cutia de 300 g. Nici nu mi-a fost vreodata constipat.

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown


Si NAN-ul asta tot cu probiotice e...si e 50 lei 600 gr.




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui izish83

Multumim de capitol, lady. In asta chiar nu mai scap, si nici nu vreau. In principiu ramane pe sambata, cand e dr de garda. O sa va trin la curent. Multumesc pt sustinere. De abia astept sa intru si eu in rand cu voi, cu preocuparile legate de bebelusi. Nu imi vine sa cred k maine e ultima zi cu burtica, caci pe al treilea clar nu il mai fac. Ne limitam la 2. Pup toate mamicile si bebelusii lor. O noapte linistita va doresc!
Bulinuta, iti trimit PM.






mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

lady si topferul e tot atat: 50 lei 600 gr...hipp care era 44 nu a vrut dar oricum nu diferenta de pret ma enerveaza ci faptul ca nu gasesc decat la farmacie topfer...sanatate multa piticei!

izish asa am avut si eu o senzatie ciudata...ultima zi cu burtica a fost in spital si mi se parea asa ciudat..parca mi se termina viata

aerilian ma bucur ca e bine Tudor! pupa puiu grasunel!

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Noi ne revenim!

Asta mica de aseara e de o liniste incredibila...papa doarme si vegheaza intr-o liniste totala..
Leyre e deranjata rau la burtica si mai nou e si geloasa...ex ii dadeam sa manance dupa 5 ore care a dormit pitica si cat am stat cu ea la san Leyre a bazait incontinuu ca o doare burtica...cum am terminat cun i-a trecut!!!
Nasol e ca B se pare ca are Rubeola! Eu am avut, asta mica e teoretic protejata iar L a fost vaccinata.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lady, se da duphalac si la sugari, scrie si in prospect. Ei zic acolo de 5ml, noi o sa incercam cu 3 ml. Stiu cum e cu ingrijirea personala...il astept pe tati disperata ca sa pot face si eu un dus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Lady - eu doar am tradus articolele, cand aveam vreme, intentionam sa traduc mai multe, ca scrie fain autorul, dar ramane pe cand or mai creste pruncii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Fetelor, sanatate multa celor care sunteti racite!. Denisa, e sezonul bolilor de copilarie..

Izish, te asteptam sambata cu vesti despre tine si proaspatul bulgaras!

Ileana, sper sa va ajute protectisul

Noi azi am avut musafiri, pe prietena mea buna cu sotul si cei doi copii: David, de varsta sarei si Albert de 3 luni. A fost ff frumos!! Maine repetam povestea! David si Sara se stiu inca de cand erau in burticile noastre, sunt cei mai buni prieteni, iar cei mici vor fi probabil la fel.

Filip a papat bine in somn azi noapte(la 1 si la 4), pana pe la pranz a fost mai somnoros, a papat asa, cate putin. Am reusit sa dormim amandoi 2 ore si la 18 cand ne-am trezit a papat bine si a facut si un kk. Acum tocmai l-am alaptat din nou si doarme in carut.
El nu mai are colici, nu i-am mai dat nimic. Dar ma gandesc ca asta e din cauza ca nici nu mananca mult.. Avantaje si dezavantaje..

Cu biberonul nu am mai incercat sa ii dau, ca ieri am avut scandal cu el.. Dar cel mai important este ca nu il mai cantaresc si nu ma mai stresez. Cum spuneai si tu, Ica, trebuie rabdare si perseverenta!

Va pup!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

izish ti-am raspuns

alina ce frumos

mar ysa...no comment zici ca se tin scai de noi tot felul

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Buna fetele,

am revenit si eu intr-un tarziu... azi am fost la dr ginecolog pt controlul de 6 saptamani,am luat-o si pe Bianca cu mine, eram si cu sotul, a zis dr. ca operatia s-a vindecat f bine , mi-a prescris anticonceptionale si ceva pt spalaturi jos, ca cica am o usoara inflamare , ceva de genul asta... ; referitor la galma care o simt la palpare deasupra operatiei , e vorba de granulom de fir , nu s-a reabsorbit un fir ... dar a zis sa nu imi fac probleme cica se va elimina sau se va reabsoarbe.
La inceputul lui aprilie merg sa iau rezultatul de la Papanicolau ca mi-a recoltat seretie pt analiza asta.In rest suntem ok, Bia papa mult si bine, u colicii si noi avem probleme, red a am sa recurg la ceai de chimen si anason pt ea a mediamentele dupa un timp nu-si mai fac efectul;
at despre botez nu l-am programat ina , am fost oupati si nu am apuiat sa vb nici cu nasii sa vedem cand pot si ei, insa in weekend stabilim totul , apropo, mi se pare exagerat de mult 450 lei taxa la botez , pt e atatia bani?!
am tot vazut pe aii a vorbiti ca va mulgeti sa faceti proba sau asa eva, eu nu am faut asta , e obligatoriu?
bebelina mea a luat 1.300 g in prima luna , acum avem 1 luna si o saptam. deci luam f bine in greutate.
voi faceti ecografie de sold si fontanela? noua ne-a recomandat pediatra insa nu stiu dc sa ii fa sau nu, nu mi se pare absolut necesar , voi cum faceti? hai ca am scris o groaza... va doresc sanatate si bebei cat mai multi fara colici.



ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

parca am scris cu picioarele, SCUZE!!!!

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput