La multi ani Andra Simona!!! Fluturasi (137)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donna_Ly spune:

Saru'mana fetelor care m-au salutat cu ocazia intrarii anterioare
Am nimerit in discutia cu plansul copiilor si impusul regulilor... eu sunt o cauza pierduta la capitolul asta... urasc sa impun la fel de mult pe cat urasc sa mi se impuna
Pana acum, am fost 100% la dispozitia Catalinei (da, inca suge noaptea de 2-3 ori, ca ma intreba Roxy)... si cand nu eram eu, era bunica, care e si-mai-si decat mine... greu nu-mi este, dar imi dau seama ca nu e bine pe termen lung.
Evident, n-o las sa linga cizmele sau sa stea o ora la TV sau sa smotoceasca prizele (nu ca n-ar incerca), dar o iau in brate, ii distrag atentia... inca functioneaza asa. Singura data cand am facut-o/lasat-o sa planga mai mult de 10 secunde a fost cand am fortat-o sa ia antibioticul si cand i-a luat sangele... La vaccinuri nu a plans, nici cazaturi serioase nu a luat pana acum...
Acum cand vrea ceva si nu ma execut rapid se incordeaza toata, strange din dinti (ma rog, mai mult gingii ) faace mnnnnnnnn si arata cu pumnisorul strans ... Intrebarea mea (retorica) si frica mea cea mare e ce o sa ma fac cand chiar va trebui sa impun/interzic lucruri - pentru binele ei, evident.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada sotul are un contract aici, cand il termina venim inapoi, tb sa ma gandesc de ce ma apuc cand ma intorc, ca unde am lucrat nu stiu daca mai am loc.... chiar idei de business profitabil aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Donna, mi-am imaginnat-o cum faceanu-ti venea sa o pupi?si Andra mea e hotarata, Maria imi scarneste din dinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_Ly spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Donna, mi-am imaginnat-o cum faceanu-ti venea sa o pupi?si Andra mea e hotarata, Maria imi scarneste din dinti



asta si fac, dar cred ca nu e cea mai buna metoda de educatie
Deci, sa ma bucur ca stie ce vrea, nu? Asteptam mai multi dinti (acum avem doar 5) ca sa urmam exemplul Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

neatza fetele si un pt toate si niste sa ne amintim ca suntem in martie ,chiar daca azi dimi ningea cu niste fulgalai de m-am intristat tare

yvy aseara iti scrisesem un mesaj lung...dar l-am pierdut si nu am mai revenit...insa ce am vrut sa zic e cam ce a zis si Mada....asa ca cuvantul cheie e cam ingnoranta..desi o sa zici ,poate, ca-i prea mica...ei ,nu-i mica de loc e tocmai buna sa te manipuleze cum vrea ea....
vb si din experientza mea cu S....bine legata de alte obiceiuri....de ex pana pe la 2,5 ani am leganat-o pe picioare....ei,uite daca la A am hotarat sa o pun in patut si sa adoarma neleganata s-a putut....e vb si de taria noastra de caracter
te imbratisez si multa rabdare mami


fetele help..anna de ieri dupa vaccin tot face febra 37,7....oare e mult 37.7 sa maingrijorez..ieri i-am pus supozitor si aseara la 20 iar avea tot cat am zis..alt supozitor..acum cand am dus-o in patut iar febra....i-am dat panadol....a facut si kk de 2 ori..a doua oara mai apos si cu miros de kk de bebelus mic....o fi reactie la vacin sau o ia vreo viroza?????
voiu ati patit ceva dupa vaccin?
pup

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



Da e posibil sa faca febra dupa vaccin..la vaccinul de la 1 an poate face febra si dupa 2 saptamani. febra nu-i mare asa ca nu era necesar supozitor, doar daca depaseste 38,6.


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Citat:
citat din mesajul lui salo_sama

Neatza fetele,
M-am trezit cu un semn mare de intrebare, DIN NOU!
este cineva la noi in grup care da bebelusului lapte de vaca in loc de lape praf? Eu i dau lu Petra, insa primesc atatea bombardamente din multe parti de nu mai stiu ce sa zic.Convingerea mea de 100% a scazut la 90%,tot e mare procentu',da vreau sa vad si eu ce pareri aveti si voi. Cred ca ies la plimbare cu Petra ca e soare si frumos, pupam fetele

Simona, mami de Petra


Eu is, numai ca nu bea mereu, ca prefera tatzi ...si da prefer laptele normal de vaca( din comert mai exact..lapte integral) decat pe cel praf...Si ca sa nu mai fi ingrijorata, fetita mea cea mare de la 10 luni a baut si lapte integral pe langa san...Astia pe aici nu-s asa disperati sa iti impuna (ma refer la pediatri) sau sa te oblige sa dai lapte praf la copil pana la 3 ani cum se procedeaza in Ro.. si nici nu-ti baga pe gat texte precum copilul nu ia in greutate sau nu se satura si da-i completare cu lapte praf..ok is multe de zis dar ca sa fiu la subiect..eu (parerea mea) sunt sigura ca nu are cu ce sa cauzeze laptele normal, mai ales ca al tau copil e deja marisor ..


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare si la multi nai sarbatoritilor de astazi!

Nu am timp de stat la pc..asa ca va urez o seara placuta.


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

strumphhhhhhhhhhhhh
treci la apellllllll
ce faci?
nu te-a salutat postasul inca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

salo, scuze n-am vazut mesajul tau!
eu am gasit un laptic pe care il dau Andrei de trei zile si pe care l-a acceptat. e un lapte uht de 3,5 grasime ca pediatra de aici mi-a zis ca are nevoie de grasime pentru dezvoltare. Stiu ca si yasmy da lui Luchi lapte integral.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am ajuns si noi pe acasa....
sunt franta
a fost o zi tare frumoasa...inafara de finalul zilei in care de obosita ceera fiimea a inceput sa faca mutre

mi-am luat o pereche de jeans "de pustoaice" vb sotului cu turul lasat si rupti , o pereche de belerini si cate ceva pt copilasi....

Mergi la inceput