La multi ani Andra Simona!!! Fluturasi (137)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

buna dimineata
am o pauza mica asa ca am intrat sa va salut
azi mergem la doctor pt ochi,am fost si acum 3 luni ,trebuie supravegheat Dragos,i mai 'fuge'inca ochi adica cel stang a zis doamna doctor ca e o mica distanta sa vedem poate se regleaza...dar sigur l-am mostenit pe tati e genetic.


yvy nu stiu ce sa zic nu ma pricep,invat de la voi...dar va pup si sper sa fie bine

la multi ani sarbatoritilor
o zi placuta va doresc
am plecat ca sa terzit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Neata! YASMI multumim, ador cum povestesti tu ca iesi la cumparaturi cu fetita ta,.YVY imi pare rau ca treci prin asa momente eu ce sa iti mai spun cred ca au spus fetele, si a mea mai are crize, credeam ca doar eu patesc asa dar vad ca mai sunt bebei care sunt solidari cu a mea! Despre plimbari am fost si eu ieri afara desi era frig si batea vantul dar cand o sa vina vremea calda doar afara stam prin curte ne dam in leagan abia astept.DELIA deci a fost frumoasa petrecerea astept sa vad poze.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

Neatza fetele,
M-am trezit cu un semn mare de intrebare, DIN NOU!
este cineva la noi in grup care da bebelusului lapte de vaca in loc de lape praf? Eu i dau lu Petra, insa primesc atatea bombardamente din multe parti de nu mai stiu ce sa zic.Convingerea mea de 100% a scazut la 90%,tot e mare procentu',da vreau sa vad si eu ce pareri aveti si voi. Cred ca ies la plimbare cu Petra ca e soare si frumos, pupam fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza fetele si un pt toate si niste sa ne amintim ca suntem in martie ,chiar daca azi dimi ningea cu niste fulgalai de m-am intristat tare

yvy aseara iti scrisesem un mesaj lung...dar l-am pierdut si nu am mai revenit...insa ce am vrut sa zic e cam ce a zis si Mada....asa ca cuvantul cheie e cam ingnoranta..desi o sa zici ,poate, ca-i prea mica...ei ,nu-i mica de loc e tocmai buna sa te manipuleze cum vrea ea....
vb si din experientza mea cu S....bine legata de alte obiceiuri....de ex pana pe la 2,5 ani am leganat-o pe picioare....ei,uite daca la A am hotarat sa o pun in patut si sa adoarma neleganata s-a putut....e vb si de taria noastra de caracter
te imbratisez si multa rabdare mami


fetele help..anna de ieri dupa vaccin tot face febra 37,7....oare e mult 37.7 sa maingrijorez..ieri i-am pus supozitor si aseara la 20 iar avea tot cat am zis..alt supozitor..acum cand am dus-o in patut iar febra....i-am dat panadol....a facut si kk de 2 ori..a doua oara mai apos si cu miros de kk de bebelus mic....o fi reactie la vacin sau o ia vreo viroza?????
voiu ati patit ceva dupa vaccin?
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

neatza fetele si un pt toate si niste sa ne amintim ca suntem in martie ,chiar daca azi dimi ningea cu niste fulgalai de m-am intristat tare

yvy aseara iti scrisesem un mesaj lung...dar l-am pierdut si nu am mai revenit...insa ce am vrut sa zic e cam ce a zis si Mada....asa ca cuvantul cheie e cam ingnoranta..desi o sa zici ,poate, ca-i prea mica...ei ,nu-i mica de loc e tocmai buna sa te manipuleze cum vrea ea....
vb si din experientza mea cu S....bine legata de alte obiceiuri....de ex pana pe la 2,5 ani am leganat-o pe picioare....ei,uite daca la A am hotarat sa o pun in patut si sa adoarma neleganata s-a putut....e vb si de taria noastra de caracter
te imbratisez si multa rabdare mami


fetele help..anna de ieri dupa vaccin tot face febra 37,7....oare e mult 37.7 sa maingrijorez..ieri i-am pus supozitor si aseara la 20 iar avea tot cat am zis..alt supozitor..acum cand am dus-o in patut iar febra....i-am dat panadol....a facut si kk de 2 ori..a doua oara mai apos si cu miros de kk de bebelus mic....o fi reactie la vacin sau o ia vreo viroza?????
voiu ati patit ceva dupa vaccin?
pup

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)


multumesc de urari!
intreaba dr
ca nu e chiar oki
sincer



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-am pus poze cu tort,mot, turta,tava

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

as vrea sa opresc timpul in loc si sa pot privi toate pozicile pe indelete ca asa pofta am de un rasfat din asta..de ieri ma tot gandesc la picasa . de cand a anuntat si mary ca a pus pozici,dar nu am putut intra


Ailed, dr. zici sa intreb..pai saraca de ea crezi ca stie....ieri i-am zis sa se uite si la frontanela si a uitat
asistenta mi-a zis sa-i dau ceva cu paracetamol ca ar putea sa aiba reactie la vaccin....si sa-i pun comprese ....ieri am neglijat compresele si azi are o galma de toata frumusetea....am masat-o cu unguent cu arnica si astept sa imi adica sotul lamaie sa-i pun ...asta daca o vrea sa tina ceva legat acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Viss, am vazut pozici. Imi vine sa o mananc pe Sonia cand o vad cu pernuta ei! Sergiu are un obiect preferat?
Sa stii ca noua ne-au trecut mucii

Am vazut si poze cu bombonica Anda de Mary Iar poza cand doarme cu tati e ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

La multi ani sarbatoritilor:

Maria-Sofia de koko1
Dorothea Sofia de copiloi
Robert Alexandru de laura_3b
Elena Maria de medeea76
Paula de anadomnica
Sara Maria de IONY82
Sebastian de georgyiuly
Andra Simona de Ailed_dota
Stefan de aZaZ si pentru mamicile Picky, Persi si Alehiam, mai cu intarziere, dar tin sa pe toaaata lumea, pitici si mamici si sa fie sanatosi toti si fericiti!!



Yvy, imi pare rau ca ati patit asa, si sunt de acord cu Mada, a explicat foarte frumos, ca incep sa ne testeze limitele. Sincer, e minunat ca suntem toate adunate aici, eu in unele situatii m-am simtit singura si credeam ca numai eu trec prin situatia X, dar cum am citit aici m-am incurajat si am gasit solutii pentru unele probleme. Poate si maselutele o deranjeaza, nu ii iese ceva zilele astea?

Noi asa ne-am speriat aseara, Cristi dormea la etaj, noi jos pe la tv, baby phone-ul, o porcarie, se oprise si nu ne-am dat seama, si sotul cu auzul mai ascutit, l-a auzit pe Cristi ca incepuse sa urle (erau 2 usi inchise intre noi si el... si saracutzul statea pe burta, ca si cum ar dormi, si tipaaaa, parca il taia cineva. Cred ca a visat ceva urat, l-a durut ceva, nu stiu ce a avut. Dupa aia s-a linistit si a dormit pana dimineata. Am injurat amandoi baby phone ala...o sa mearga sotul sa cumpere altul.

Deea, citeam ca ai leganat fata mare pe picioare pana la 2,5 ani...offf nu stiu cum o sa fac cu cristi, ca si pe el il legan pe picioare...si cred ca e nevoie de multa munca sa ii schimb obiceiurile...Cum se simte cea mica? cum mai e? 37,7 la prima vedere nu e mare, dar vezi cum evolueaza...

Noi inca nu am facut vaccinul de 1 an, sper sa se mai poata face. Voi faceti/ati facut ROR? E ceva mega grav daca nu il facem? As vrea totusi (sadica mai sunt..) sa faca copilul bolile si sa isi dezvolte sistemul imunitar. Gresesc cu rationamentul asta?!

Eu inca n-am ajuns cu Cristi in parc, as vrea sa-l duc si pe el, sau la mall, sa-l pun intr-o masinuta ceva sa-i vad reactia. Cred ca sunt paranoica, ma gandesc cati copii/adulti au pus mainile/gura pe jucariile alea si mai ca-mi vine sa nu-l duc. Il plimb eu asa in carucior dar nu l-as duce la locuri de joaca...

Fetele, am trancanit cam mult! Va pup pe toate, sa aveti o zi frumoasa!!! Cum am terminat si eu mesajul se trezeste si piticotul meu :))))

P.S: Yasmi, distractie frumoasa, bravo, ma bucur ca iesiti!!
Cami, te admir asa mult ca te ocupi singura de fetite!!

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

LA MULTI ANI PUI DE AZAZ!!!
Multa sanatate si noroc sa ai in viata!!


..si La multe lunite puiului meu mic!!!Va servesc cu tort!!!Am comandat unul super,cu blat insiropat si crema cu fructe de padure...Asa ca dragi mamici pana primiti portia de tort si alte cele de la celelalte mamici v-a trimit si de la noi virtual...

Eu nu intru in discutii despre mancat noaptea caci nu sunt o mamica cu caracter!!!Inca ma face ca la nufarul si ii dau 2 bibe,unul la 1 si altul la 4....Dar mananca de fiecare data 150 ml,nu mai mult!!!
I-am dat si ceai si se ridica in fund.Pana nu ii dadeam laptic nu se culca la loc...nu stiu daca asa s-a obisnuit sau ii este foame,dar decat sa sufar de somn ..mai ma chinui asa!!!

Mai tarziu va pun si eu poze noi pe picassa!!
Acum tb sa merg la o programare la ORL.

Mergi la inceput