La multi ani Andra Simona!!! Fluturasi (137)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Noapte buna, mamici!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, happy, tortul succes total, intreba cineva de crema, da iese tare e ok, s-au lins farfuriile, iar cel mai mic facut din restul de crema la care am pus a doua crema frisca amestecata cu zmeura zdrobita a fost, au fost 2 copii mici unul de 2 ani si unul de 5 au luat cu degetul si-l papau pe tortul mic, lingeau linguritzele, cei mari au lins farfuriile
poze nu stiu ce a facut sotuleu mi-am facut poze de acasa la mancare, tortul cel mare m-a ajutat la pranz o prietena de aici si l-a redecorat
Andra nu a dormit la pranz, a dansat , s-a plimbat, a primit o rochie de ocazie rosie-grena, jucarii si pantofi albi
yvy, mai mult pt tine am intrat acum, eu daca as fi in locul tau as intarca-o, sincer ca te manipuleaza de nu te vezi de acum incolo, i-ai dat un an, anticorpi nu-i mai dai de acum si daca esti asa obosita nu cred ca lapticul tau mai are caloriile necesare ei,nu dati cu pietre mamici care inca alaptati, dar in cazul ei cred ca ar fi mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

deliaaaaaaaa
sa va fie de bine cu petrecerea
si eu astept poze cu nerabdareeeeeeeee

yvy offffffff
e greut de luat decizii importante de mama
nici mie nu-mi plac cand apar astfel de crize indiferent de cauza lor
mai ales ca intr-adevar greu se mai potolesc apoi

alina06 eu cred ca daca se trezeste acu se va tot trezi daca nu pui piciorul in prag si nu incetezi cu laptele desi e inca f mic
gandeste-te ca antonia are 3 ani
si in apropiere de nastere era aproape intarcata de lp noaptea sa zic asa
dar am avut niste boli'
ei atunci nu ii convenea decat lp la bibe
ca in cazul stomatitei
si am bagat ca migul
si i-am dat cand a v erut
si tot asa
deci eu inca ma trezesc de 2 ori pt cea mica de 2 ori pt cea mare
si e f bine cand sunt aceleasi treziri
da de multe ori nu se suprapun ca sa zic asa
offffffffffff
da eu te asigur ca macar pt primul an de viata la cel de-al doilea bebe ai nevoie de ajutor
neaparat
ca vine mama din cand in cand
s-au ca iti iei femeie 8 ore
tre sa faci ceva
daca nu vrei sa te ia salvarea ca si pe mine
e f ffrumnos dar obositor pt un singur parinte
in cazul in care celalalt e mai toata ziua plecat
daca te ajuta sotul e ok
la mine nu a fost de ajuns
si ma ajuta si el cat poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

am intrat sa va si sa va salut!

noi ieri am stat toata ziulica pe la buni, shoping apoi pe strada cu vecinii
astazi ca de obicei (joi sau vineri) vreau sa imi petrec ziua doar cu printesica mea! juniorul ramane la buni.avem in plan sa mergem la spatiu de joaca, prin mall la plimbare, ceva shoping si apoi sa luam masa impreuna in oras

pana la 10.30 mai sunt aici cu voi...

la multi ani stefan de aZaZ!!

alina, atata timp cat ii vei da bibe lui Luca pe timpul noptii nu vei reusi sa il faci sa nu se mai trezeasca! spun asta mai ales ca nu mananca mai mult de 100 ml, deci clar nu ii este foame. dar, nah tu stii cum este mai bine pt puiutul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cefetite frumoase am vazut!!! buburuzele lui millie si printesica de mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


neatza yasmy, te invidiez!
Andra a dormit rau-rau, de oboseala de dinti , nu stiu, numai gemete si foieli....s-a trezit de 4 ori pe putin, sunt super obositaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Stefan de azaz!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata ,fetelor!
-delia- cum fuse? poze cand pui? fa-ne un mic-mic rezumat
- despre subiectul cu absenta de pe net..a mai fost pus de cateva ori in discutie pai fetelor a aparut soarele. vine primavara, este dupa colt.nu e pacat sa ne tinem piticii in casa?noi am iesit ieri 1,5 ore in parc, i-am lasat langa un balansoar, pe jos e cauciuc, au luat-o si in 4 labe, se ridicau la topogan, unul se dadea in leagan , pe celalat il plimbam de manute..ce incantati au fost. i-am dat si in topogan, de-ala de bebici, de 1m,..dc apare soarele de tot, iau ori fructele, ori pranzul la noi, si stam mai mult afara, cateva ore..anul asta e singurul in care ne putem petrece atata timp in aer liber, dc incep serviciul , ramne week-end-ul cand nu stii ce sa faci mai repede, si concediul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia, mai profit cat mai este buni pe acasa ca dupa accea voi fi mereu cu L dupa mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Andra, La multi ani fetita frumoasa!
Sa cresti mare si sa-ti bucuri parintii si surioara!
Si iarta-ma ca nu am intrat ieri sa te felicit.

Ieri am fost in parc, am facut iar mucenici moldovenesti pentru sora si verisoale mele, mancare etc.

Ma bucur ca am iesit in parc, ca a fost o zi superba de primavara; azi ninge la noi

Mergi la inceput