Strugurasi de Sept-Oct 2011 *45*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Sei sta singurica nu sprijinita. Se joaca, sau priveste la televizor la reclame.Daca se intinde dupa o jucarie si cade nu stie sa se ridice ea vrea dar nu poate.

Daca nu se intinde supa jucarii sta si o ora.Este bine daca o tin atat in fundulet?



Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





las-o cat poate sta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Betacarotenul din morcovi se absoarbe mult mai bine din morcovii batrani, cei inchisi la culoare preparati la cuptor - cu atat mai mult daca in reteta s a adaugat grasime sau ulei deoarece favorizeaza absorbtia.

sursa: Ghidul alimentatiei sanatoase de Michael van Straten

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Racheel o ora sta si se joaca????????????????Aoleu sunt invidioasa pe voi. Eva sta numai si numai in brate.Nu mai pot, ma doare spatele.Azi am asezat-o putin in pat si n-am venit cand m-a chemat.Mare greseala am facut........a plans de nu mai avea aer.
De mancat nu vrea nimic, nimic. Nici macar o lingurita nu o inghite de buna voie.Numai indesata...........ea scoate mancarea, eu o bag inapoi in gurita pana o apuca nervii si plange.Sunt cu nervii in pioneze si-mi este si rau de la raceala asta.


camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Azi am mancat si noi jumatate de lingurita de mar crud. tare i a mai placut! Masa de az a fost de test..de maine incepem morcovelul sa vedem daca ii place.luni ne ducem la vaccin si vreau sa fiu sigura ca e ok macar cu marul si morcovul ca sa nu confund eventualele reactii dupa vaccin. as astepta pana dupa vreo saptamana da e asa de pofticioasa...cand ma vede ca mananc ceva scoate limba sa ii pun putin sa incerce.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

salutare

camady iti recomand omron; noi avem modelul c28 si sunt f multumita; si timpul de nebulizare e mai scurt decat la alte modele/marci (cu aceeasi cantitate de solutie) - asta e important pentru copii, pt ca ei se plictisesc repede

racheel, uau, asa de mult sta singurica in fundulet?!! ghindocul meu se ridica dupa vreo jucarie (cand sta sprijinit) si cade imediat pe-o parte; e greoi, il trag in jos falcutzele, burtica ; acum avem vreo 9 kg, daca nu si peste... ; poate reusesc sa mai adaug 2-3 poze azi pe grup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

Buna!
Ionela, ma intrebai de ce cred ca nu se satura, pai suge 2-4 min dupa care suge de 2 ori intoarce capu, iar cauta tzatzi iar trage de 2 ori si bazaie in continuare de foame (are un marait distinct pt foame, nu prea ii confund cu alte nevoi ) si dupa ce ne chinuim un pic cu biberonul ca nu vrea sa deschida gurita mananca din biberon 120-150 ml, deci cred ca nu se satura. Asta nu se intampla la fiecare masa, din 7-8 mese in 24 ore, ii dau cam de 2 ori biberon suplimentar.
Lali noi saptamana asta suntem la tara si e asa de bine ca nu cred ca ne lasam duse pana pe luni marti.
Fetelor vroiam sa va intreb ca desi am citit o gramada despre diversificare acum imi da cu virgula rau de tot. Ieri si azi i-am dat suc de morcov (mare succes) acum as vrea sa ii dau in continuare un piure de morcov si partunjel mai lungit asa, dar nu stiu cum sa procedez ii dau in continuare si sucul de morcov la o masa si la alta masa piure? dupa cate zile de suc de morcov sa ii dau piureul?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanab04

Buna!
Ionela, ma intrebai de ce cred ca nu se satura, pai suge 2-4 min dupa care suge de 2 ori intoarce capu, iar cauta tzatzi iar trage de 2 ori si bazaie in continuare de foame (are un marait distinct pt foame, nu prea ii confund cu alte nevoi ) si dupa ce ne chinuim un pic cu biberonul ca nu vrea sa deschida gurita mananca din biberon 120-150 ml, deci cred ca nu se satura. Asta nu se intampla la fiecare masa, din 7-8 mese in 24 ore, ii dau cam de 2 ori biberon suplimentar.
Lali noi saptamana asta suntem la tara si e asa de bine ca nu cred ca ne lasam duse pana pe luni marti.
Fetelor vroiam sa va intreb ca desi am citit o gramada despre diversificare acum imi da cu virgula rau de tot. Ieri si azi i-am dat suc de morcov (mare succes) acum as vrea sa ii dau in continuare un piure de morcov si partunjel mai lungit asa, dar nu stiu cum sa procedez ii dau in continuare si sucul de morcov la o masa si la alta masa piure? dupa cate zile de suc de morcov sa ii dau piureul?


O minune a aparut in viata mea - Amalia (17.09.2011)

Oana, dar tu stii ca introducerea biberonului e drumul spre intarcare?!
Ai sa spui ca n-ai ce face... evident ca ai ce face. Stii deja ca poti creste cantitatea de lapte numai cu bebe la san. Sanul nu are de unde sti ca ea primeste LP. Atunci de unde sa creasca productia. Intrebarea mea e daca vrei sa o intarci sau vrei sa o alaptezi pana mai tarziu...
Daca ai nevoie de ajutor... sunt aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

am pus 2 poze, una cu mady si una cu adiel

seidana, ma bucur mult ca ela nu mai are probleme cu kk ; erai necajita tare... si te inteleg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui simmo

am pus 2 poze, una cu mady si una cu adiel

seidana, ma bucur mult ca ela nu mai are probleme cu kk ; erai necajita tare... si te inteleg


mami de boboci Marcu (febr. 2006) + Madalina (ian. 2010) + Adiel (sept. 2011)


nu facem noi in fiecare zi insa sunt f linistita si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

Ionela stiu ca nu e bine cu biberonul insa e asa de frustrant cand stiu ca ii e foame si nu vrea sa stea la san, ma impinge plange offf. Nu vrea sa o intarc ma gandeam ca lp sa fie ceva temporar pana mai avansam cu diversificarea si va papa mai putine mese de lapte. O sa incerc sa o pun si cand nu ii e foame macar poate sta mai mult sa molfaie acolo.

Mergi la inceput