Strugurasi de Sept-Oct 2011 *45*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

neata

a mea e maraita toata de la dintisor,azi-noapte s-a trezit din ora in ora sau chiar mai des si a supt aproape non-stop,cum scapa sanul, urla.acum doarme si plange prin somn.

klau, cam asa costa si la noi bonele, se gasesc si mai ieftin, cu 5-600 ca la noi in oras sunt salarii mici. eu sper sa gasesc una sa ii dau cam 300, o sa am nevoie probabil 3 zile pe spt cam 5 ore pe zi.

noi nu salivam prea mult, in niciun caz nu uda hainele.i-am pus babetica de cateva ori ca o sterg mai usor cu ea si e mai moale. ea isi intinde saliva pe fata si mi-e frica sa nu se irite.

nici Mariuca nu sta f mult in manduca,cam dupa 2 ore incepe sa se fataie, insa in anumite situatii gen cumparaturi, platit facturi, strazi pline de zapada si gheata, deplasari la munte, rude etc imi e mult mai usor sa o port. mie mi-e mai usor sa o pun in manduca atunci cand cobor din masina decat sa scot carutul care ce e drept e unul maricel

sei si eu am omida aia, as zice sa nu o bagi la masina ca sigur o strici. eu am sters-o cu spirt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

LA MULTI ANI, NATALIA!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

camady nuu , nu este nevoie sa scoti nici bara nici copertina
pur si simplu il strangi cu totul asa cum este
ocupa cu f putin spatiu in plus in portbagaj dar in rest nu are nici o problema
si eu , singura chestie misto care o vad la el este copertina care se trage mult in fata
aparat aerosol eu recomand Omron

seidana noi vb despre inclinarea spatarului ca este cu probleme

cu omida....nu am spalat o la masina , de fapt , nu am spalat nici o jucarie la masina
la capitolul asta recunosc ca nu prea ma stresez , nu stiu daca i bine sau rau...
eu ii spal jucariile ff rar ,si atunci cu apa chioara sau cu putin sapun , chiar daca le molfaie toata ziua , ii cad si pe jos si i le dau asa
si suzeta i o dau chiar daca era cine stie pe unde
dar asta numai daca se intampla in casa noastra


_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui michella78

imi vine sa ma iau la palme! ieri i-am pus un strop de banana in marul cu branzica si azi nu mai poate sa faca kk. pana acum s-a scremut/gemut/plans. n-a mai patit asta niciodata mititelul. de-abia a a scos un pic de kk.
m-a mancat unde nu trebuie cu banana aia

michella mami de Teodora si Stefan


dai putina para sau suc de portocala , la T are super efect

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani , Natalia !

da fetelor , tare pacatosi sunt dintisorii astia
plang saracutii mai ceva ca la colici
cel putin la T asa a fost , si el a plans de colici , nu gluma
si asta e abia inceputul :((

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata, neata fetelor

Oana, stai linistita ca noi la 6 luni am avut 6,400 Kg si in 2 saptamani nu a luat niciun gram.Mananca la fel san + piure de legume.Putinel dar papa si nu s-a ingrasat deloc.


Anastasia nu baleste deloc.Sei si ea isi papa bavetica.

Fetelor la 6 luni am pus-o in fundulet.Si acum imi sta si o ora singurica fara sa cada.O las atat?Este mult pentru ea?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade.. nici eu nu ma stresez cu jucariile, nu le spal si de pica pe jos, de fapt cum sa le spal ca le arunca de 10 ori pe ora, mai mult jos stau, ce spal mai des e soffie si cele de ros, dar ni mi-o a caci alea toata ziua.
Omida mi-a zis o cunostinta mi-o da, a fost a copilului ei, insa nu o vreau de nu pot sa o spal decat superficial, si in magazin a acumulat praf insa nu saliva altui bb

Michella.. cum a zis JADE, sau ceai.. sa stii ca faptul ca banana CONstipa e un mit, am tot citit nainte sa ii dau Elei banana, cica banana regleaza tranzitul ,unii o recomanda pt constipatie dimineata pe stiomacul gol, insa fiecare suntem diferiti si reactionam diferit.. Elena s-a constipat si dupa pruna cu para.. asa ca ...Eu ii dau banana de 4-5 zile, 2 zile nu face caca, apoi 2 face de 2-3 ori pe zi moale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Rach.. sta singura sau sprijinita? Eu inainte sa stea singura o lasam in scaun si o ora si mai multe ore pe zi (in mai multe reprize),

De 2-3 zile sta singura in fund fara sprijin.. sta si cate 5-10 min, insa sa aiba ocupatie , daca nu ii dau o jucarie ceva se arunca pe spate
A.. si face tractiuni , in balansoar si in scun, se prinde de maner sau tavita si sus jos si jos

Natalia.. Ilincuta e spirt, sa nu ii fie de deochi insa atat m-am mirat de ea.. nu are deloc stare , era in scoica acu pe spate, imediat pe burta, si cum sta singura in fund.. ca o fata mare... cu gangureala sper ca nu te stresezi doar fiecare cu ritmul lui .. eu ce sa fac ca nici nu e spirt nici nu gangureste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Sei sta singurica nu sprijinita. Se joaca, sau priveste la televizor la reclame.Daca se intinde dupa o jucarie si cade nu stie sa se ridice ea vrea dar nu poate.

Daca nu se intinde supa jucarii sta si o ora.Este bine daca o tin atat in fundulet?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Rach, las o sa stea cat poate. cand va obosi se va intinde pe spate/prti. a mea asa face...sta cat sta si apoi cade in nas de cele mai multe ori si ramane asa cu fundul in sus.si eu o pun sprijnita dar ea e batman...se ridica.

cu greutatea...ce sa mai zic. sper sa aiba macar 7.5 kg la un an. la ea e clar ca asta e metabolismul. creste constant dar putin. o sa fie uscata ca tat'su. eu raman unica balena esuata in casa.

de carut..si eu tot pt dormit in el la aer il iau ca alt motiv nu prea am..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput