"Si voi, nimic-nimic?"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

mi/am adus aminte cum au sarit o gramada de fund in sus cand au auzit ca plec cu avionul cu copil de 2 luni. inconstienta curata. ca sa nu mai spun ca Finn nu e botezat si e cel mai mare pacat posibil.

Finn Constantine 15.10.2009 si 34+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu sunt intrebat aproape saptamanal "nu te-a cerut inca?".
Naiva fiind, la primele intrebari de genul asta am explica ca noi nu suntem asa c casatoria, nu e ceva ce sa ne dorim, nu prezinta deosebita importanta si pt. mine nu e ceva la care sa fi visat dn frageda pruncie.
Ei! Ei stiu mai bine c de fapt eu saraca astept de cand lumea si Pamantul sa ma "ceara", iar el nu e hotarat (!?!?)
Momentul culminant de enervar a fost la nunta "cumnatei", cand fiica unor prieteni de familie (ea casatorita, cu un copil, cu un amant si pe punctul de a divorta, venita cu sotul la nunta), vine la masa noastra si pune inevitabila "si, voi cand va casatoriti?". Continuand razand "eu vad ca tu vrei, dar el nu prea vrea "
Asta in conditiile in care eu sunt cea care spune ca e prea devreme. Dar deh, altii stiu mai bine.
Mai nou un coleg proaspat casatorit si proaspat viitor tata ma tot intreaba cand facm un copil (eu cu prietenul, nu cu el). ca daca nu fac in curand o sa merg pe la tratamente ca sa raman insarcinata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Xio, unele lucruri se fac la varsta potrivita, ma refer la copii. Eu am pierdut o sarcina, fara motiv aparent, la 28 de ani. Asa ca mie nu-mi prea vine sa rad la situatiile acestea, ci mi-ar da de gandit.
Crezi ca marea pb este casatoria?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

eu mandra ma declar bereta roz!

si sa nu cumva sa ziceti ca nu ati fost berete roz ori mai rozalii in viata voastra ca mintiti!

sa ma explic: colega de office zice tam nesam ca e insarcinata! (abia a venit din mat leave!) Io: asa de repede?
Vine si zice ca i-a fost rau, rau. Io: ceva lamaie, gravol, ai fost la doctor?
si da-i cu sfaturile si cu exemplele antice de cand am fost io preggy!

revin cand imi aduc aminte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Blackgirl, timpul e atunci cand simt ca vreau, nici gand sa fac un copil doar in ideea ca poate mai incolo nu mai pot face. ca doar nu-i o rochie pe care sa o cumpar marimea 32 in ideea ca poate slabesc :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Maru, idem. Daca dau sfaturi sunt bereta roz. Cand nu dau, sunt nesimtita.

Fina mea, gravida, si-acum fumeaza. Si tot pe mine sa supara cand ii dau diverse exemple dintre pacientele mele. Dar ghici cui i se va adresa cand va avea pb cu cel mic? Caci va avea. Eu sunt foarte sigura de treaba asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB_AC spune:

Ca personal medical iesi prost orice ai face:

damned if I do, damned if I don't ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Eu sunt intrebat aproape saptamanal "nu te-a cerut inca?".
Naiva fiind, la primele intrebari de genul asta am explica ca noi nu suntem asa c casatoria, nu e ceva ce sa ne dorim, nu prezinta deosebita importanta si pt. mine nu e ceva la care sa fi visat dn frageda pruncie.
Ei! Ei stiu mai bine c de fapt eu saraca astept de cand lumea si Pamantul sa ma "ceara", iar el nu e hotarat (!?!?)
Momentul culminant de enervar a fost la nunta "cumnatei", cand fiica unor prieteni de familie (ea casatorita, cu un copil, cu un amant si pe punctul de a divorta, venita cu sotul la nunta), vine la masa noastra si pune inevitabila "si, voi cand va casatoriti?". Continuand razand "eu vad ca tu vrei, dar el nu prea vrea "
Asta in conditiile in care eu sunt cea care spune ca e prea devreme. Dar deh, altii stiu mai bine.
Mai nou un coleg proaspat casatorit si proaspat viitor tata ma tot intreaba cand facm un copil (eu cu prietenul, nu cu el). ca daca nu fac in curand o sa merg pe la tratamente ca sa raman insarcinata.


**Fur is for petting***

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916



Si chiar asa, XIO, voi nimic-nimic ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

ah, eu cred ca jumatate mai vorbesc si ca sa se afle in treaba, nu se gandesc si nici nu spera sa atinga niste coarde sensibile :)
cum e vorba aia "a vorbit Ion, ca si el e om"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Cred ca unii intreaba doar ca sa faca si ei conversatie.
Iar altii...pt ca pt cei mai multi asta e mersul firesc al lucrurilor, te mariti, faci un copil, mai faci unul samd

Mergi la inceput