Strengari 44 - Hai Mada, Emmaella!Bv Strumfy!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Dia, de data asta nu ma mai fortez. M/am maturizat intre timp.

Magda, tinem pumnii! Hai, Maya! Eu in timpul travaliului m/am simtit cel mai bine pe minge cand durerile erau mari. La dureri suportabile mersul ajuta.

Am fost la camera de munca sa anunt ca intru in concediu de maternitate de maine, ca sa nu imi mai dea banii de concediu ingrijire copil. Am avut mare bafta cu o doamna foarte draguta care se ocupa de cetateni UE pentru ca altfel era foarte aglomerat.
Am facut si cumparaturi pentru ziua sotului si mai am cateva chestii de luat pentru bebe - un stand pentru cos, cearceafuri, wrapul, un gel de dus, batista bebelusului si o jucarie pentru carut.
Aseara a admis si sotul ca nu crede ca Finn va dormi singur la el in camera, chiar daca ii cumparam patul masina de pompieri. Spunea ca o sa dormim ca soarecii, claie peste gramada, sau lasam copiii in patul mare si noi ne inghesuim in masina de pompieri.

Abia astept sa il iau pe Finn de la gradi sa ne culcam. mi/e un somn de abia mai tin ochii deschisi.

Ah, am vrut sa mai spun ca am luat bilete reduse pentru muzeul ciocolatei. Mergem cand vine maica/mea la noi.

Finn Constantine 15.10.2009 si 33+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

va multumesc frumos fetelor pt. urari.
Tala calmante mi sa adiministrat la cererea mea dc. ma durea, la terapie nu stiu ce calmante imi dadeau, dar cand am ajuns pe salon mi sa dat la nevoie algocalmin fiole sau pastilute... de dat jos din pat m-am dat a doua zi si am mers fff bine am avut ceva dureri de burtica dar au trecut, cu cat faci mai multa miscare cu atat te refaci mai repede, acum la aproape 10 zile de la cezariana nici nu zici ca am fost operata, asa ca, curaj, cand ai prog. cezariana?


mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Off topic, sa ne mai destindem nitel in asteptarea Mayei:

http://www.dailymotion.com/video/x3ge14_europe-vs-italy-very-similar-to-spa_music



cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

secretia e maronie, nu rosu aprins ma speriam daca era asa,am mai monitorizat o ora contractiile, la 5 minute,7,10,cum naiba mi-a zis aia la spital ca nu e travsaliu?era adormita cred ca, in fine astept cu nerabdare ora 4.
am reusit sa mananc un mar verde si acru si o banana,caut ciocolata prin casa

JD pe mine nu ma ajuta balonul,am burta fffff jos si rotunda ca o minge de baschet si nu reusesc sa stau pe el,ma bag la baiecalduta acusi

cine ne face capitol nou?

Mada 41+ MAYA-ELENA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Capitol nou



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyX2 spune:

Buna fetelor!
In primul rand multumesc mult pt motate....si va rog nu dati cu rosii, a existat un motiv serios pt care am disparut din nou Cred ca Antonia mea s-a emotionat atat de tare vineri de re-primirea calduroasa incat n-a mai avut rabdare sa va cunoasca abia in 12, caci pe cand ma pregateam sa ma "lansez" in discutii a inceput travaliul si in marea agitatie n-am mai apucat nici asta sa va scriu .
Deci, bebe Antonia Maria a venit pe lume vineri, 9.03.2012, ora 17.20, prin cezariana, e o mancacioasa mica si tare cuminte si raportam ca de ieri suntem fericite la noi acasuca . Promit sa detaliez povestea nasterii... in pauzele de alaptare .
Va pupam pe toate si tinem pumnii fetelor ce sunt la rand

Citat:
citat din mesajul lui wali

Bubu draga, se pare ca vom trai acceasi experienta in acelasi timp. La mine, una, incep sa se intrevada frunzulitele de la rasadul de...morcovi . Tu ai mai trecut printr-o cezariana, dar nu-i nicio regula ca tre sa te simti mai relaxata, dar poate ca esti....Iti mai distrage si micutul tau atentia, mai un joc, mai un alintat, mai o problemuta si uiti de tine. Dar om trece noi si peste dimineata de joi, ca doar avem atatea exemple de mamici de la noi din odisee, care acum sunt bine deja, aproape toate cu bebicii acasa.
Scuze, fetele, ca m-am adresat doar lui Bubu, dar va pe toate !!!
Dana, tu in 15 pleci la Constanta, nu?
Despre Happy2 nu a rasuflat nimic?
Hai Emmaella

38+ cu Ali

Mergi la inceput