Strengari 44 - Hai Mada, Emmaella!Bv Strumfy!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emmaella spune:

Multumesc fetelor...sunteti minunate!
Hai magdalena!hai bebe Maya-Elena!



Doamne ajuta sa fie travaliul scurt si nasterea usoara!Suntem alaturi de tine magddalena!
Ma duc sa cumpar un cadou pentru Andrei din partea Anastasiei.El saracutu s-a pregatit cu o felicitare scrisa cu manuta lui si cu baloane pentru ea

Emma,mami de Andrei(7 ani) si39+ Anastasia

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Citat:
citat din mesajul lui emmaella
Ma duc sa cumpar un cadou pentru Andrei din partea Anastasiei.El saracutu s-a pregatit cu o felicitare scrisa cu manuta lui si cu baloane pentru ea


Vaaai, cat de draguuutz, Emmaella Esti o mamica deosebita

cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Neata mamici si burtici!

Mada, si eu sunt de parere sa incerci cu dus cald si plimbare macar prin casa daca pe scari nu vrei. Cica sunt mai usor de suportat durerile daca te misti, nu te intinde in pat. Si incearca pe cat posibil (stiu ca nu e usor) sa te relaxezi, vine Maya azi sigur, tre sa vina . Asteptam sa ne spui acushi acushi ca s-au rupt membranele



Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008) si 34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

membranele nu s-au rupt si daa stau mai bine in picioare decat jos,doare mai putin,acum nu stiu cata dreptate avea moasa,eu stiu doar ca doare,sunt la fiecare 5 minute,6,10 iar 5,cam haotic.

Dana,tind sa cred ca ai dreptate,eram in stare sa conduc pana la spital asa cu contractii.

ajuta si respirratia,sa stii sa respiri cat de cat si sa te gandesti la altceva sa vizualizzezi ceva frumos.

nu am scari ca stau la parter,dar am un pic de curte in fata ies sa ma plimb acolo.

va pup va tin la curent

scot motate pt EMMA pe maine



Mada 40+ MAYA-ELENA
hai Maya la mami..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Ufff,ce m-am emotionat! se pare ca s-a hotarat si Maya!
hai Mada!Hai Maya!
Doamne ajuta sa fie bine, sa o nasti usor!
Happy, e mai greu debutul...dar se rezolva
mai scoatem niste agitate si pentru Bubu si Emmaella


Miha, mamica fericita de Rares si 35+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Buna fetelor.
HAI Magdalena!!!
Sa sti ca atunci cand l-am nascut pe Edi m-am simtit mai bine daca m-am plimbat. Am tot strabatut coridorul de la sala de asteptare unde era mama si sotul. Si inca ceva daca e cineva cu tine e mai bine, iti mai ia gandul si treci mai usor peste dureri. Daca vezi ca tot asa te tine parerea mea e sa nu stai pana la 4 acasa. De exemplu cumnata mea a asteptat si era sa nasca in masina.

HAI Emmaella!!!

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 33+ Robert Aaron

AMR 6+ SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Magdalena, ce mai zici?

cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

Dana sunt pe aici,incerc sa mai citesc pe net cum sa fentez durerea,tie la curs ce ti-au spus?eu nu imi mai aduc aminte nimic

ma plimb prin casa,as manca ceva dar mai devreme imi venea sa vomit de la laptele baut dimineata,acum am o secretie maro,o fi dopul.
Sper ca durerile astea sa produca ceva si diseara sa nu ma mai intorc acasa..
astept sa se rupa apa,sa o tai urgent la spital, macar nu ma mai trimit iar acs..

Mada 41+ MAYA-ELENA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Hai Magdalena si mult asteptata Maya!!!!

mai bine ca esti fara masina zapacito!

Gabriela ce ma bucur sa aud vesti de la voi. Sper sa ma refac si eu usor. Cat ai luat calamante si mai stii d ecare? cat de repede te-ai dat jos din pat? (scuze ca sar pe tine cu intrebarile, le-am pus sa fie acolo )
E valabil si pt tine Happy, cum te simti?

Dana bravo pt vestile bune. Sper ca ai net in Cta si ca nu o sa ne tii in intuneric atata timp.

Eu am niste dureri de cap cam nasoale (azi merg la dr si intreb si de ele) am incercat sa-mi iau ieri tensiunea si valoarea mica (nu o sa tin minte in veci cum se numeste) era cam mare (dar nu auzeam f clar bataile). Nici nu mai pot sa respir de la nasul asta vesnic infundat insa ma inregistrat victoria de a-mi taia singura unghiile de la picioare (cu gafaieli, e adevarat)

si dupa ce le-am incalzit bine....


Hai Happyx2!!!

Hai Emaella!!!

Hai Mada!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Magdalena, nu prea ai cum sa fentezi durerile. Stai in ce pozitie e mai confortabil pt tine, asculta-ti instinctul. Noua la curs ne-au zis doar faza cu dusul, insa repet, sa nu fie fierbinte ca-ti opreste contractiile si ne-au mai zis sa mergem (daca avem) in slapi d'aia cu tepi pe talpa. Insa cam atat..

Noua ne ziceau ca e super ok sa mancam ciocolata, sau ceva acru.. in functie de ce ne cere organismul. Si sa bem apa.
Secretia maronie sigur e dopul.. Insa monitorizeaza, nu carecumva sa fie rosu aprins..
Sa nu uiti sa notezi ora cand ti se rupe apa! Bafta!!!!!



Tala Sper sa fie durerea de cap legata de raceala si sa treaca repede! Sa ne tii la curent cu ce iti spun medicii.
Bravo pt unghii, e o performanta! Insa ai grija sa n-o stresezi/inghesui pe dra prea tare! O sa am net la Cta, nu pleacam au asa brambura si sa pierd legatura cu voi


cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput