Strengari 44 - Hai Mada, Emmaella!Bv Strumfy!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

felicitari strumfy!!!bine ai venit camelia!!!sanatate multa va urez!!!

33+ Maria-SiminaDoamne ajuta-ne sa fim cu totii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Clubul bu-hu-hu a cam nascut :P



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Citat:
citat din mesajul lui dara76

Clubul bu-hu-hu a cam nascut :P


si cu-cu-ri-gu asisderea..

cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emmaella spune:

Felicitari Strumfy!Bine ai venit bb Camelia!
dia_tm-explicatia pe care a dato Daraam primit-o si eu in legatura cu oja
-dara-e frumos patutul.sa-l folositi cu placere
Buburuza-stai cumintica ca poimaine vine si ziua cand te vei intalni cu Mara
amy-felicitari penru vestile bune de la eco
dana-drum bun la C-ta si sa auzim numai vesti bune de la voi
Chitosenia-Doamne ajuta ca joi sa fie totul ok
gabi-bine ai revenitSi eu vreau sa-mi revin repede dupa cezariana
Happy -multa sanatate si sa treaca repede icterul Alexiei.Bine ca a venit lapticul
Pe mine m-a apucat o stare de ...neliniste...nu-mi mai gasesc locul.Aseara n-am reusit sa dorm aproape deloc.Pe la 21 m-a sunat doctorul sa ma intrebe daca am nascut.Am stabilit ca merg miercuri la RM sa ma internez la ora 9 si cezariana va fi ori dimineata ori la ora 13Dara sper sa nu te superi dar am luat nr. tau de tel de la datele de contact si iti voi da tie mesaj dupa ce nasc
Ma duc sa mai stau putin in pat ,poate imi gasesc linistea
Hai wali!

Hai buburuza!hai bb Mara-Ioana!

Hai Magdalena!Hai bb Maya-Elena!


Emma,mami de Andrei(7 ani) si39+ Anastasia

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wali spune:

Buna dimineata fetele!!!

Emma, nu se poate sa ma incurajezi doar tu pe mine, tre sa vin si eu tare:
HAI EMMAELLA
Sa-ti ajute Dumnezeu cu emotiile pe ziua de azi si maine sa intri de dimi la ceza.

Noi, Bubu, mai avem 1 ZI

38+ cu Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Gabriela, bine ai revenit cu vesti despre voi!
Imi place mult poza ta de la avatar!

Chito, e bine ca ai energie suficienta sa faci ce ti-ai propus.
Cu soacra... daca vine in perioada asta vine tocmai ca sa te ajute, corect (alte variante nu se accepta); si nu inteleg intrebarea cu aeroportul...exista taxi-uri

J.D. super ca ai o sarcina ok si nici o problema de la tinut copilul in brate! probabil conteaza si faptul ca organismul tau e obisnuit cu Finn, incat nici nu mai percepe tinerea lui in brate ca un efort.
Sper sa reusesti sa ii porti pe amandoi copiii asa cum iti doresti ...
Dar daca nu merge, nu forta! (m-ai speriat un pic cu povestea despre prima cezariana si cu deschisul operatiei ...ai grija ca nu-i de joaca ...mai bine ai un pic mai multa rabdare pana isi revine organismul si nu risti nimic!)

Happy, lasa ca va obisnuiti voi si cu papatul - inceput e mai greu, dar sigur gasiti voi rapid solutia care va convine!
ne bucuram ca ne-ai scris si sper sa ajungeti curand acasa!

Dana, felicitari pt vesti bune la control!
Spor la impachetat si un sejur cat mai placut in Constanta!

Mada, poate se hotaraste bebe sa nu astepte declasarea.
uite cateva motate de incurajare:


Si pentru maine:
Hai Emma!!!!

(pentru noi ...mai 2 zile pana la urmatorul control ... si 3kg in plus in mai putin de 2 saptamani ...offf sper sa nu continui tot in ritmul asta)



Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Emmaella, scot si eu motzate la dans pentru maine!


Hai Emmaella! Hai bebe Anastasia!


Sa fie usor si sa te recuperezi repede, iar bebica sa fie sanatoasa!!!



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

buna dimineata

nu stiu cum sa incep,m-au luat durerile de azi noapte de la 1,dureri ca la ciclu mult mai dureroase,pana la 4 am monitorizat,erau din 5-7-10 minute,la 4 30 am plecat la spital,concluzie,contractii usoare col moale,inca nu a inceput travaliu,azi maine e posibil sa inceapa.

la 6 ne-am intors inapoi,printre dureri,sunt si acum cu dureri la fel la fiecare 5 minute,stau si suport,nu stiu cum sa fac sa le suport mai bine ca dor ca naiba!!sotul a plecat dim in delegatie,sunt si singura,a luat masina personala cu el in caz de trebuie sa se intoarca sa ajunga mai repede,concluzie,sunt si fara masina diseara la 4 30 merg iar la monitorizare, sper sa nu mai intorc,ma rog sa aiba un rezultat durerile astea.


nu imi place sa depind de altcineva!!azi de ex. sunt fara masina si trebuie sa o sun pe cumnata mea sa ma duca la spital,off urasc sa depind de altii!!

contractiile dureaza cateva secunde 10 maxim,cu burta pietroi,apoi incet trece si se relaxeaza,dar dorr de tampesc!!ma sui pe peretei!

asa ca scoateti motate cat mai multe sa nasc azi ca o iau razna,moasa mi-a zis ca nici nu a inceput adevaratul travaliu,pai asta ce simt eu ce e???

Doamne ajuta!!Hai MAYA!!

Happy ce frumos scrii,felicitari!

sun ff incoerenta ,doare...balonul nu ma ajuta dar o sa imi cunosc moaca curand nu??merita nuu??

Mada 40+ MAYA-ELENA
hai Maya la mami..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Magdalena, tu stii cel mai bine, nu moasa!

E f bine ca nu ai masina, doar nu vrei sa conduci pe contractii, femeie!!! Potoleste-te!
Pt dureri mari, cica merge dusul (dar nu fierbinte, ca ti se pot opri contractiile daca se relaxeaza muschii).
Stai la bloc? Purcede de coboara/urca niste scari, daca vrei sa nasti azi

Hai Maya!!

cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Mada, nastere usoara !!!! se pare ca s-a hotarat si Maya ca ar fi timpul sa se mute din burtica in bratele tale! ...poate n-o sa mai aiba rabdare pana la controlul de dupa-masa...
Lasa ce zice moasa ca nu e inca travaliu §a sta probabil din cauza ca inca nu era deschis colul; dar cel mai probabil contractiile acestea dureroase pregatesc travaiul si apoi va merge mult mai repede partea de dilatatie.
Daca devin mai dese...mai fa-le o vizita la spital...pentru siguranta.
de incurajare:




Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput