Strengari 44 - Hai Mada, Emmaella!Bv Strumfy!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Felicitari Strumfy! Bine ai venit Camelia!

Azi dupa multa vreme in sfarsit am organizat sifonierul lui bebe edu asa cum am vrut ..nu este gata gata dar este un mare progres.
Am spalat si asamblat landoul si scoica (in landou i-am pregatit hainutele lui daddy de scos bebe edu din spital si pernita speciala).
Ajutata de sot am facut o curatenie in sufragerie ..ca in zilele mele bune chiar si mama ar fi mandra de mine ( ea mereu spune ca sunt de o lene crasa).
Deci la 19.00 cand m-am asezat pe canapea eram franta dar a meritat parca mai mi s-a luat un pitic dupa creier.

Saptamana viitoare vine in vizita si soacramea sta 9 zile( un pic cam mult pt gustul meu). Azi a sunat un pic ingrijorata ca cine o ia de la aeroport daca eu nasc( as fi zis eu mai multe dar nu se merita ... ca de exemplu cine a puso sa-si faca rezervare sa vina in tara exact in perioada asta extrem de aglomerata pentru mine ... si fara sa ma intrebe daca e ok sau nu... m-am trezit doar cu o copie a biletului pe mail... clasic soacra si cumnata mea de 6 ani de cand le cunosc o data nu m-au intrebta cand sa vina sau ceva de genul asta ...doar copii dupa bilete). Incerc sa stau calma ..are noroc ca stau bine cu hormonii... ea e o persoana draguta de felul ei dar parca tot nu am chef de musafiri indiferent cat de prietenosi sunt.

As mai avea maine inca o zi de smotru si miercuri e pauza pentru ca joi dimineata mergem la control... tineti-mi pumnii! Sincer nu m-ar deranja sa nasc chiar joi..devin din ce in ce mai emotionata si sotu nu ma ajuta cu vesnicile lui intrebari... cat dureaza pana nasti? cum stiu daca ti s-a rupt apa? oare ajungem? la cat timp intre contractii trebuie sa plecam ?
Este mor de panica sa nu nasc in masina .

Va pup pe toate

Mamica de Bu minunat si de strengar +36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Dara: merci mult, o scoatem noi la capat si cu prinsul pana la urma, oricum e din ce in ce mai bine. Eu am nascut la Athena si am fost chiar multumita, recomand spitalul. Igiena OK, sonerie la pat pt chemat asistenta, la neonato aproape OK, dar cred ca oricum mult mai bine decat la spital de stat ca aveau doar in jur de 7-8 bebei simultan in grija. Zic aproape ok ca nah... sareau imediat cu laptele praf si faceau baita la chiuveta dar in rest asistentele dragute, eu una le-am tot batut la cap

Chito: pai daca tot vine soacra pune-o pe ea la treaba nu te mai strofoca tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna fetelor
Nu am citit din urma sa vad care au mai nascut, dar le urez refacere rapida si bebeiii sanatosi.
Sambata 03.03.2012 a venit pe lume fetita noastra Maria Elisa a avut la nastere 3300g si 47cm, sanatoasa tun , scor APGAR 9 rog sa ma treceti si pe mine pe prima pag.
Refacerea dupa cezariana a fost usoara nu ma asteptam sa-mi revin asa de repede asa ca, curaj fetelor celor care fac ceza ca nu e chiar asa de rau,mai nasol e in prima zi pe urma e din ce in ce mai bine.

Noi am ajuns acasa de miercuri, ne-am acomodat cu ea si ea cu noi, suntem ok, vad ca papa si doarme, sper sa fie asa cumintica , mai vedem pe parcurs.

O sa scriu povestea nasterii zilele astea, a fost o nastere cu peripetii, vineri seara mi sa rupt apa cu o zi inainte de cezariana... dar va scriu mai incolo.

Va pup fetelor si sper sa recuperez tot ce ati scris pana acum.


38+ Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Bubu, . Pune/ti in minte ca va fi usor si te vei reface repede ca sa nu stai mult in spital. eu am de gand sa ma conving ca va fi usor.

Franqois, problema va fi daca voi face a doua cezariana. Daca nasc natural nu cred ca voi avea probleme cu caratul. Dupa prima cezariana am carat caruciorul pe scari si mi s/a deschis operatia. Am avut noroc ca s/a deschis numai intr/o parte si oricum n/am spus nimanui ca ma manca sotul.

Bine ai revenit, Gabi!

Finn Constantine 15.10.2009 si 33+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2012 spune:

Merci Ronina, le-am transmis :)

Gabrielarusu, ne bucuram de vesti, te-am trecut pe prima pagina. Daca vrei sa zici si ora...
Anunti tu la trombofilie?
Numai bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

buna seara burtici si mamici. Intru scurt ca-s pe telefon si scriu greu. Noi de principiu suntem bine. Alexia e cumintica, nu plange mai deloc, doar se miortaie scurt. A venit laptele, dar ea oboseste..eu nu ma pricep. Of, sper sa ne acomodam. Daca totul e ok la mine, maine mergem aca#351;a. Bebe a facut o forma usoara de icter. In rest, e ok. Cam atat despre noi. O sa venim si cu povestea. Felicitari noilor mamici si succes celor ce urmeaza. Aa, pt lista: Alexia a avut 49cm. Scuze pt stilul de scris. Revenim de acasa. Pupici.



varsta bebelusei Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Supermami . Cu cazarea am avut super noroc - am gasit o cunostinta care are un apartament acolo pe care nu-l foloseste in afara sezonului si putem sa stam in el.. Si da, plecam deja pt ca nu as vrea sa plec la drum pe travaliu, din 2 motive - 1) nu stiu daca pot sa suport atata drum in travaliu fiind, si 2) nu am de unde sa stiu cam cat dureaza.. daca seman cu mama, nasc in 2ore.. si parca n-as vrea sa-l numim pe Gaza "A2" .

Chito curaj! Si aminteste-i sotului ca ati mai trecut prin asta - e ca mersul pe bicicleta, nu se uita
Nasol cu socrela tam-nesam.. bine macar ca zici ca e ok ca persoana!

Gabriela, bine ca ati ajuns acasa! Pupam stengarita

Haaapppyyyy Mi-a fost dor de tine! Multa sanatate pt Alexia, sa treaca rapid icterul.. Te asteptam cu drag sa ne pove tot tot tot cand iti faci timp!

cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

multumesc fetelor
la ora 9.50 sa nascut piticuta mea draga.

38+ Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Va recomand un website foarte dragut cu foarte multe informatii pentru parinti

parenting dot com - stiti voi cum se face cautarea.

Finn Constantine 15.10.2009 si 33+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Happy, heeei, ce ma bucur sa revii! Misto ca mergeti acasa, bravo!

Merci, J.D.!!



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput