LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***409***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

La multi ani Damian Serban si Albert Gabriel!!! Sa fiti sanatosi si voiosi!!!

Multumim de aprecieri

Floric ai aratat f bine si se vede ca te-ai si distrat. Bravo

Noi ieri am avut prima iesire in public. Ne-a scos Cristi la restaurant si apoi am intrat repede sa-i cumpar pijamale lui Leon caci i-au ramas mici Lumea se uita cam ciudat la noi, caci eram cu 3 copii

Gata, mi-a expirat timpul

Va pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

BUna ziua dragelor,

M-am intors si eu in tara. Mi-a placuttare mult iesirea dar si dorul de Vladimir a fost foarte mare.

Acum sunt la mama si ma joc cu el.Mai am putina treaba dupa-amiaza cat o sa doarma el.

mi se pare ca a crescut foarte mult intr-o sapatamna, vorbeste foarte corect si muuuuuuuuuuuuult.

Urez si La multi ani tuturor celor care zilele acestea au implinit 3 ani. Sanatate multa si numari bucurii!

Olga, !
Floric, ai fost frumu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Bianca sa-ti fie de bine iesirea. Sunt sigura ca ti-a priit chiar daca a fost dorul mare. Macar ai venit cu forte proaspete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!!!

La noi e primavara deja asa ca am profitat de vremea buna si am fost la plimbare, am dat de mancare la porumbei, am luat reviste si am pus la loto !


Floric, ai fost doamba bine la petreceri ! asteptam relatarea lor


Andiaroro, f frumosi ochelarii, finuti si eleganti, tare mi-au placut dar astept sa vad o poza cu ei in actiune !



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Olga, sa va fie de bine iesirea in oras si sa ma repetati experienta , cred si eu ca se uita lumea ciudat si va invidia, la ce tinerica esti, 3 copii deja, super tare !!


Inapreda, pe unde esti ?!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Wowww, Oli, ce a crescut Leon daca deja treceti la next level (asa spuneam eu cand vedeam ca nu ii mai veneau hainutzele pe Rares).

Iti dai seama ce era in capul celor ce te vedeau cu 3 copii. Admiratie, intelegere, ravna, invidie, cred ca si judecata. Sa fiti sanatosi.

Bianca bine ai revenit. Re-intalnirea a fost cea mai minunata din toata calatoria.

Noi am fost la biserica. Atat de comic mi se pare Rares. Pe stilul maimuta, evident ca observa ce fac cei din jur si reda. Atat de caraghios mi s-a parut (dar m-am abtin de la ras) cand lumea si corul canta anumite cantari si el incerca sa se bage in atmosfera si imi ia luminarea din mana (asteptam cu lumanarea aprinsa sa platesc liturghia) si incepe a canta...ceva de genul...”aaaaa....mmmmm....eeeee”. Dar era serios si afectat de profunzimea cantarii. Evident ca nu a inteles nici un cuvant dar important este ca a participat. Atat de fericit a fos tcand a inteleg din toata cantarea ”Doamne, miluieste”. A inceput ca Mr. Bean ...striga tare Doamne miluieste si se uita la toti din jur...Adica, ati auzit si voi, da? ceva de genul asta. In fine, a fost distractiv pana a inceput sa strige...Mamiiii, fac pipi. M-a cuprins toata rusinea si apele.


ne bagam la culcare.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Novus sper sa castigi ceva la loto. Banii banuiesc ca o sa mearga pe excursii Cum mai este Ada, i-au trecut mucii?

Floric creste tare repede pustiulica. Mi-e drag de el de nu mai pot, caci a inceput sa faca pliuri la bulanase Abia astept sa-l schimb sa-l mai pupacesc
Ce tare este Rares , bine ca nu se plictiseste...

Chato cum mai esti cu gatul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

La noi ninge "Ca-n povesti", 'tu-i povestile astea de groaza.
Iar io-s o tampita. Ce credeti ca am facut toata dupa-amiaza? Profitand de faptul ca huband e liber pana deseara cand are pestacol si Phi e calare pe el, zic sa fac o ciulama de ciumperci. Cu zmantana.
Si ma strofoc io doua ore, taie marunt ciapalaga cu lacrimi shiroaie, taie pleuroaiele, frije, invarte etc. Vroiam sa fac ca-n reteta de pe net, cu mamaliga, dar lui Andrei nu-i place asa ca am facut penne, stiid ca alea-i plac si lui Phiphi.
Ete p..a. Desi am urmat toti pasii, a iesit cam fada. Io am balotat, dar Phiphi a tot scuipat singura "pana" luata in gura iar bietul huzband a zis ca n-are niciun gust si a dezertat dupa 2 furculitze.
Da' nu mai bine-mi petreceam io duminica jucandu-ne toti 3?! Sau vopsindu-mi pleata, ca mi-am luat vopsea d'aia ecolojica? Musai mi-a fost sa bucataresc
Sunt foarte grumpy si vremea nu ma ajuta la nimic, imi accentueaza amocu'

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Novus sper sa castigi ceva la loto. Banii banuiesc ca o sa mearga pe excursii Cum mai este Ada, i-au trecut mucii?



Ai ghicit !! Astazi chiar ma gandeam la niste destinatii exotice pt investirea posibilului castig

Ada e ok, nu mai are muci, nu mai tuseste, doar vocea ii e putin ragusita dar ma gandesc ca o sa-i treaca tinand cont ca nu are alte simptome , din fericire !!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novus, sint pe aici -ma uit la un serial- dar cind vad cita ditai "inghesuiala" e la club, nu-mi prea vine sa scriu.

Si la noi ninge de ma apuca strechea, dupa ce, ieri, chiar am crezut ca a venit primavara. Dupa amiaza, cica...viscoleste si o tine asa pina joi. Uanderful, ce sa zic?

Ieri am fost cu Ian la sor' mea sa vad cit de sociabil e Duracell-ul meu. S-au jucat si impreuna dar si in camere separate .
Aseara am iesit -again!- de data asta, numai cu inca 2 perechi si a fost...relaxant.

Azi n-am gatit 'nica, doar pizza congelata ca am gatit ieri "la greu" in dry cooker Mincarea se face rapid si iese buna. Azi am gasit in Lidl rozmarin in ghiveci, asa ca miine mai bag o tura de barabule.

A, fetelor daca va intere: i-am luat lui Ian din Lidl:
-pijamaluta f. titi cu 20 ron (rosie! din bumbac)
-tricou cu mineca lunga + hanorac 35 ron (dragute si astea)

Ilinca, imi pare sorry ca te-ai chinuit si n-ai fot apreciate. Ai pus suficienta sare? Piper? Patrunjel? Putin usturoi? Nu-mi explic care ar putea fi bai-ul ca nu-i o reteta grea. Oricum, eu zic ca nu ai muncit degeaba, asa cistigi experienta

Floric, ma bucur ca te-ai simtit bine. Astept si eu detalii. (confirm cele spuse de cuscra in ceea ce priveste vestimentatia colegelor tale).

Bianca, bine ai revenit! Cred ca ti-a fost dor de flacaul tau! Sa aveti o dupa amiaza faina impreuna.

Novus, trimite-mi si mie primavara, macar in poze!

Sanatate tuturor!

PS. Ca uitai sa o felicit pe Olga pentru Leon mic...mare

Mergi la inceput