Strugurasi de Sept-Oct 2011 *44*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Noi bagam in gura 10 jumatati de lingurite, jumatate dam afara, jumatate sper sa inghita.Ea deschide gura dar cu limba impinge tot afara sau tine in gura pana cand amestecat cu saliva i se scurge tot din gura.Facem si ploita cu mancarea.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

lena dimensiuni body Luvable Friends 9-12 luni: lungime 42 cm, latime 24 cm

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Camady, inteleg ce spui cu "sta numai in brate". Cu Tudor in brate fac jumatate din ce am de facut prin casa... 10% fara el in brate si restul deloc.
Fain la noi e ca , in multe cazuri si Mihnea vrea in brate odata cu T. Ce sa fac? sa-l refuz? el nu e tot copil? Nu e tot copilul meu? Asa ca ii car mereu
Sa mai spun ca T nu vrea doar in brate, dar vrea sa stau in picioare cu el in brate si sa merg... Cam asa imi petrec ziua

Despre ceai... pai de ce e necesar. daca pui copilul la san dupa masa si ii oferi apa... e mai mult decat suficient. Nu va muri de sete, nu se va deshidrata... cand va avea nevoie si de apa va bea singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Multumesc mult May pt raspuns.
Racheel


Mami fericita de bebe Max

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Va salut si eu. fata mea doarme si eu m am apucat de facut ordine prin oale. am aruncat singura tigaie cu teflon pe care o am pt ca a inceput sa sara teflonul de pe ea si am bagat la naftalina o oala de tuci si un ceaunel de mamaliga pentru ca in sfarsit m am lamurit si eu ca ma intoxic de la aluminiul din care sunt facute. sper macar ca nu le am aruncat prea tarziu..

va urmaresc cu atentie pe cele ce ati diversificat. eca pana acum a lins de 2 ori mar si de 2 ori para. scoate limba, eu ii pun bucata pe limba si ea linge de parca ar fi inghetata. e asa de haioasa.sper sa fie la fel si la mancat nu numai la lins.

eu am un somn bolnav in mine...m as culca da mi e ca ma culc fix cand se trezeste fata.

va pup. ma duc la treaba!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

Buna ziua mamici si tatici. Tano iti urez bun venit cu mare intarziere.
La mine e greu tare cu scrisul ca va citesc de pe telefon si rar deschid laptopul, cand sunt calma si rabdatoare ca altfel o sa zboare de la 10 sigur.
Astazi am inceput si noi diversificarea cu suc de morcov si vad ca i-a placut sper sa o tinem tot asa ca destul ne certam cu biberonul. Tot incerc sa ii dau supliment ca o vad ca nu se satura si nu mai vrea sa stea la san daca nu curge mult . Nu prea mai stiu ce sa mai fac am incercat toate alea mancare la greu, galafor, galactogil, ceaiuri, suc de morcov, bere fara alcool, tot. Unde mai pui ca slabesc pe zi ce trece intr-un hal fara de hal desi mananc de 2 ori cat sotul, am ajuns sa am cu 4 kg mai putin decat inainte da sarcina am 45 kg si nu imi mai vine nimic .
In rest ea e f vesela rade tot timpul, e cuminte atat cat poate fi un copil de cuminte, zice ma-ma numai cand e la ananghie dar chiar si asa imi insenineaza ziua cand o aud si primeste zeci de pupici in schimb.
Lali chiar daca nu scriu prea multe va citesc in fiecare zi si daca e vorba de intalneala sunt prima. Tu in ce zona stai? Iesiti prin tabacariei?
Fug ca ma striga "datoria", voi ce mai gatiti fetelor ca eu sunt in pana de idei rau. azi am facut snitele si salata orientala da maine nu mai stiu. Intreba cineva de brownies, eu am facut reteta asta http://www.ebucataria.ro/articole/359/alt-fel-de-brownies.html a iesit buna dar cred ca merge scazuta un pic cantitatea de unt ca parea un pic cam prea uleioasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanab04

Buna ziua mamici si tatici. Tano iti urez bun venit cu mare intarziere.
La mine e greu tare cu scrisul ca va citesc de pe telefon si rar deschid laptopul, cand sunt calma si rabdatoare ca altfel o sa zboare de la 10 sigur.
Astazi am inceput si noi diversificarea cu suc de morcov si vad ca i-a placut sper sa o tinem tot asa ca destul ne certam cu biberonul. Tot incerc sa ii dau supliment ca o vad ca nu se satura si nu mai vrea sa stea la san daca nu curge mult . Nu prea mai stiu ce sa mai fac am incercat toate alea mancare la greu, galafor, galactogil, ceaiuri, suc de morcov, bere fara alcool, tot. Unde mai pui ca slabesc pe zi ce trece intr-un hal fara de hal desi mananc de 2 ori cat sotul, am ajuns sa am cu 4 kg mai putin decat inainte da sarcina am 45 kg si nu imi mai vine nimic .
In rest ea e f vesela rade tot timpul, e cuminte atat cat poate fi un copil de cuminte, zice ma-ma numai cand e la ananghie dar chiar si asa imi insenineaza ziua cand o aud si primeste zeci de pupici in schimb.
Lali chiar daca nu scriu prea multe va citesc in fiecare zi si daca e vorba de intalneala sunt prima. Tu in ce zona stai? Iesiti prin tabacariei?
Fug ca ma striga "datoria", voi ce mai gatiti fetelor ca eu sunt in pana de idei rau. azi am facut snitele si salata orientala da maine nu mai stiu. Intreba cineva de brownies, eu am facut reteta asta http://www.ebucataria.ro/articole/359/alt-fel-de-brownies.html a iesit buna dar cred ca merge scazuta un pic cantitatea de unt ca parea un pic cam prea uleioasa.


O minune a aparut in viata mea - Amalia (17.09.2011)

Oana, de ce crezi ca nu se satura? daca refuza biberonul probabil ca se satura. Al meu suge in 3-4 minute . Atat dureaza cel mai aderea o alaptare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Oana zi cand vrei sa ne intalnim si eu vin . Stau in poarta 6 dar vin la City daca vrei.Si de acolo ne plimbam in parc, mergem "la pitici" ,ne plimbam si discutam .Pe prima pagina la "pusee de crestere" te-ai uitat? SA nu fie la puseu Amalia,si de aia sa refuze tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

V-am spus eu ca ma amananca palma stanga si iau bani???!!!

am luat indemnizatia....Yupiiiiiiiiiii
Ma bucur de parca as fi luat suta de meleoane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

seidana cum e carutul ? nu ai povestit deloc despre el
esti multumita ? ce minusuri ii vezi ?

pe mine ma enerveaza ceva la culme asta al meu
si anume cand vreau sa schimb pozitia/treapta spatarului
trebuie sa fac manevra de cateva ori pana sa mi iasa
pt ca nu se lasa/urca in acelasi timp stanga cu dreapta si mereu sta stramb spatarul
mai ales cand adoarme copilul in el , e tare neplacut ca il trezesc cand nu mi iese treaba
apoi...parca il vad cam ingust...

_


de T 6+





Jade.. sunt multumita de carut..
Minusurile pe care le vad(nu neaparat minusuri, insa as fi vreut a fie altfel), sa aiba maner reversibil sa o pot vedea cand mergem la plimbare, eventual suspensii pe roti( desi ne-am obisnuit deja) , si capotina de soare e prea inalta si ii intra soarele in ochi..
in rest carutul e f usor, suficient de lat, sta bine in el.. e f usor de condus
In mare sunt multumita de el, nu an pus poza pe grup cu ela in carucior?daca ar fi sa o iau de la capat as fi ales de la inceput altceva, insa pt ca a trebuit sa ma reoriente , nu stiu daca puteam sa aleg mai bine

Mergi la inceput