Hai izish! (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui izish83

Salutare fetele! Pana la sfarsitul capitolului sigur nasc si eu, cel mai probabil saptamana viitoare. Care dintre voi se ofera sa imi trimeata PM cu un nr de tel ca sa anuntam si noi marele eveniment?
Cat despre cazaturi, fata mea mi-a cazut din pat inca din primele luni, noroc ca era patul destul de jos si aveam si un covor fff pufos si gros, asa k nu cred k s-a speriat. Si eu am lasat-o sa doarma langa mine dupa ce a supt, am adormit, ea a cazut pe jos, dar nu s-a trezit. a continuat sa doarma, deci am concluzionat k era ok.Asta este. Incidente o sa tot apara, cazaturi, vanatai, taieturi. Fac parte din normal, cu toate k pe tine ca mama te doare mai mult decat pe copil. Cel putin eu asa am simtit de cate ori a patit-o a mea.




nu ai activat PM ..iti trimit eu nr de telefon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Silvi pentru adormitul la san: http://www.breastfeedingbasics.com/articles/waking-a-sleepy-baby. Scrie in articol cum sa hranesti un bebe somnoros.
E ok sa mulgi si sa ii dai, dar pentru mine ar fi chinuitor. NU-l lasa sa fie fff flamand cand il pui la san. Relaxeaza-te tu. Mangaie-l si vorbeste-i.
Legat somnul de peste zi: afara doarme daca il scoti? Daca da, scoate-l afara dupa amiaza ca sa doarma si sa nu mai adoarma la 7 seara.

Cristina de ce l-ai refuzat pe cel de hep b?

Alina si Toma a fost asa foit noaptea trecuta. O fi fost ceva in aer

Mihaela Toma e bine, creste . A inceput sa ne zambeasca asa timid cand are el chef - zambit din-ala cu adresa nu de bebelus adormit. Cari e prinsa cu scoala si cu prietenii ei . Il iubeste tot mai mult pe Toma si e foarte incantata cand ii cer ajutorul cu el - baie, schimbat, sa se uite la el cand plec eu din camera.

Anca o minunata e Saruca!!!

Ileana cum se manifesta torticolisul?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Izish activeaza PM si iti trimit numarul cu drag.
Ai fost la doc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Anda - eu nu l-as fi vaccinat deloc, daca as fi reusit sa-mi conving barbatu', dar lui ii e frica. Doar cu vaccinul de hep b am reusit sa-l conving, asta e si printre cele ma controversate ca si efecte adverse, contine si timerosal si aluminiu, si nu-i vad rostul la bebelusi si copii mici, la care riscul de a contacta boala e mic, in cazul in care mama nu este infectata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Silvi ai aici cateva sfaturi ff bune pentru bebelusi care accepta greu sanul: http://www.kellymom.com/bf/concerns/baby/back-to-breast.html

In general pe site-ul asta gasiti sfaturi ff bune despre alaptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Mihai si-a descoperit de cateva zile pumnul si se chinuie sa si-l bage in gura pe tot si se enerveaza ca nu-i intra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

Mihai si-a descoperit de cateva zile pumnul si se chinuie sa si-l bage in gura pe tot si se enerveaza ca nu-i intra

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown






mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Anda felicitari pt Toma in Wrap, va sta foarte bine
Silvi - daca mai dormi cu bebe in pat pune un scaun ceva sa nu cada. noi avem aparatoare. numai cu el dorm. multa rabdare cu alaptatul
Mihaela am terminat paturica lui bebe in seara de rev printre contractii. abia astept sa am mai mult timp sa ma apuc de www.google.ro/imgres?q=patchwork&um=1&hl=ro&sa=N&biw=1366&bih=667&tbm=isch&tbnid=cyjE7mDJYO624M:&imgrefurl=http://houseandhome.com/blogs/house-home-daily/patchwork-quilts&docid=YQ8udujZdg_QrM&imgurl=http://houseandhome.com/sites/houseandhome.com/files/1_patchwork.jpg&w=450&h=405&ei=2S9aT_qWOuec0AXE89TsDQ&zoom=1&iact=hc&vpx=346&vpy=307&dur=2744&hovh=213&hovw=237&tx=142&ty=117&sig=107909206677861678677&page=1&tbnh=146&tbnw=166&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:7,s:0" target="_blank">patchwork

noi noaptea tot la seturi de 2 ore stagnam, deja dimineata la 6 nu mai pot imi vine sa fug, dar nu am unde. pan` pe la 14:00 sunt zombie, dupa pranz imi mai revin.
Izish -



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

Mihai si-a descoperit de cateva zile pumnul si se chinuie sa si-l bage in gura pe tot si se enerveaza ca nu-i intra

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

si natalia! am incercat sa-i dau suzeta, ca eu am supt degetul si mi-am deformat dintii, dar nu vrea nicicum, o scuipa si se ineaca...

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Lalilutza si mie mi s-a intamplat saptamana trecuta.
Sambata am mers la cumparaturi cu bebe. Cand am ajuns in parcare l-am mutat din scoica in marsupiu si am plecat spre magazin fara sa vad ca pe jos era gheata. La primul pas pe care l-am facut am cazut si m-am intins pe jos. Noroc ca am cazut pe o parte si pe bebe nu l-am atins deloc, dar am tras o sperietura de nu va puteti imagina. Bebe dormea si nici nu s-a trezit, asa ca nu a realizat ce s-a intamplat. M-am ales cu o ditamai vanataia pe sold, cu dureri de genunchi pt ca i-am fortat si multe mustrari de constiinta.
Aveti grija cand folositi marsupi pt ca nu vezi f bine in fata-adica pe unde calci.
Alina - sara e o scumpa
Mihaela- inca n-am apucat sa citesc povestea, dar sper s-o fac cat mai curand. Cat despre Iris este adevarat ca realitatea bate toate cursurile si cartile?
Matza si eu am iesit din casa prima data dupa 2 saptamani. Eram teleghidata...
Noi... Tot cu colicii...sper sa se termine la 3 luni...
Fetele cu copilasii cu hernie ombilicala mergeti la chirurg pediatru sa le prinda buricutul? Eu tot incerc sa fac cum scria pe blogul ala, dar nu prea imi reuseste si d-aia ma gandeam ca as merge la un chirurg...asa ca daca cunoasteti unul bun va rog sa-mi recomandati.

Mergi la inceput