Jocul cu carti 4

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Pierre Boulle - "Podul de pe raul Kwai" ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Da -

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

De la imparat la acrobat pe sarma la circ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eu sunt imparatul Chinei - Su nu mai stiu cum

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Ye, ye, ye!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

O familie americana aproape perfecta, un tata preocupat de mediu, o mama cu spirit de competite exagerat si 2 copii care se distanteaza de ambitiile si viziunile parintilor.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Familia traieste in St. Paul, mama fosta jucatoare de baschet se gandeste, uneori, cu emotie, la fostul coleg de camera si prieten din studentie al sotului. La un moment dat chiar are o relatie cu el.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Dau eu raspunsul, ca sa nu te las singura la greu .
Am ezitat, pentru ca nu am citit cartea, doar fragmente intru edificare, si am zis ca poate intra cineva care a citit-o.

Jonathan Franzen - "Libertate"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Da, Glimmer. Asta e.

Mersi ca nu m-ai lasat la greu! Nu de alta da's 600 pagini in care se exploreaza slabiciunile personajelor.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

O femeie, mult prea perocupata de aspectele "serioase" ale vietii, se imprieteneste cu prietenul imaginar, (sau nu?), al nepotului ei (de sora).

Mergi la inceput