Strengari 43 - Hai Strumfy, Magddalena, Happylica!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

La multi ani!

Apropos de tuns, am fost azi si eu pt ca aveam aceeasi problema: par prea lung, cu care nu mai aveam rabdare. Si cat imi asteptam randul, un baietel de 4 ani de langa mine ma intreaba: ce ai in burtica? Un bebelus. Si el cu ochii mari, aproape speriat: l-ai mancaaaat???

Irina, 34+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

LA MULTI ANI ! ...e deja 8 martie...

Dara, multumim pt capitol! bine cq sunteti ok...sper sa fie si rezultatele la analize ok... iar cu injectiile astea imi pare rau ca se tot complica; dar mai e un pic si-apoi scapi de ele!

Dana, ce bebeloi mare ascunzi tu in burtica! ma bucur sa sunteti ok

Chito, super ca poti fi asa de calma si rabdatoare ... la mine hormonii fac ravagii si sunt tare irascibila .
Te asteptam cu vesti bune maine (/azi)!

Happy, sa fie ok maine (/azi), sa revii cu vesti bune!
Iar pentru maine (/vineri) nastere usoara si fara urme de probleme!


Chiar ca liniste pe aici; in afara de cezariene programate nu mai are nimeni nici o veste? vreun bebe de 8 martie, cadou special pentru vreo mamica?
mai las cateva majorete, poate totusi...

si-acum...noapte buna

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Multumesc, gagici

La multi ani! Sa avem bebelusi sanatosi, nasteri usoare si recuperari rapide!

cu Gaza... >> AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

La multi ani Femei puternice si mame minunate!

V-am lasat un cadou pe contul de gmail (e Dominique )

Happy, Strumfy, Mada


LE: 'cadoul' poate fi sters imediat ce expira sau daca ofenseaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

La multi ani mamici! Sa avem copii sanatosi si multa putere si rabdare sa-i facem mari!

Sa avem vesti bune de la fetele care merg azi la dr!

[mada], tu cum esti, ieri nu ai dat nici un semn...mai sta bebelina?
irina, copiii sunt plini de replici surprinzatoare. Tu ce i-ai raspuns? Eu ma mir ca Stef nu m-a intrebat pana acum cum a ajuns bb in burtica, daca ma intreba nush ce i-as fi spus
Pupici!

Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008) si 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Dorinutza, n-am apucat sa citesc, dar mi-am comandat http://www.edituratrei.ro/product.php/Linda_Eyre_Richard_Eyre_Cum_s%C4%83_le_vorbim_copiilor_despre_sexualitate_Un_ghid_de_urmat_pas_cu_pas_la_orice_v%C3%A2rst%C4%83/2237/

Tala, nu-l gasesc pe Dominique in contul comun de mail :( Invata-ma, please.



34+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Dara, imi dai emotii, e la fotografii (un album nou care se cheama 'La multi ani')
Legat de explicatiile despre cum vin copiii eu am gasit o colectie Larousse pt copii printre care si "Bebebelusul" care a fost perfecta atat pentru explicatii cat si pt sarcina asta. www.price.ro/specificatii_larousse_bebelusul_39167.htm" target="_blank">asta adica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

La multi ani, femeie!
Happy incepem cu agitatele de dimineata...sa intri in atmosfera :

Fetele care ati nascut, haideti cu vesti despre voi si bebei ca suntem curioase foc!
Tala, multumim

Miha, mamica fericita de Rares si 35+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Multumesc fetele pt link-uri. Sa vad cand am un pic de timp sa deschid calc-ul sa imi arunc si eu un ochi sa fiu un pic pregatita
Tala si celelalte fete care mai aveti un strumf acasa, cum faceti cand sunteti in spital? Vor veni si ei la voi in vizita? Eu ma tem ca ma usuc de dorul lui in spital, dar nu as suporta sa-l vad ca plange cand pleaca si eu raman in spital sau cand ma vede ca stau in pat. Imi doresc sa nasc normal si pt ca as iesi mai repede din spital......desi si bebelina mea tot transvers era la 32 sapt....acu parca o simt lovind in jos, ori s-a sucit cu capul in jos ori cu picioarele.....

Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008) si 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Dorinutza eu am intrebat in spital si mi s-a raspuns (dar mai intreb si azi) ca in prima zi doar tati poate vedea bebe (probail cu spaga se rezolva), dar eu nu vreau sa ma vada David la postoperator cu sonda si perfuzii. Va sta ziua cu verisoarele lui si seara il ia tati acasa. O sa vina a doua zi cand voi fi si eu in rezerva si bebele. El este foarte afectat de orice posibila suferinta a mea si va trebui sa par super ok . L-am pregatit cat am putut, inclusiv pt durerile pe care le voi avea, dar nu stiu cat poate anticipa el. Am decis ca oricum nu e normal sa bantuie prin spital pana nasc eu, sa vina direct a doua zi la rezerva. Cred ca o sa lesin de atatea emotii

LE: Miha, cu placere

Mergi la inceput