Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Baby saru'mana pentru incurajari, eu la chestii de astea de obicei ma gandesc la ce e mai grav... Totusi si eu cred ca au ramas ceva canale blocate in sanul stang, pentru ca Raducu nu prea a supt din acela, ii curgea mai greu probabil. Si mai ales in perioada intarcarii nu prea a supt deloc din stangul

Probabil o sa fac o ecografie mamara ca sa ma linistesc. Eu ma duc la dr. Fawaz, are cabinetul lui propriu si un ecograf f. performant. Si de altfel el mi-a urmarit sarcina si am si nascut cu el.


Eladea, nu pot sa-i dau LV lui Raducu, pentru ca el se pare ca are intoleranta la lactoza. Aseara doar i-am facut 1 lingura de branza din LV si a avut niste gaze ingrozitoare, urla de dureri mititelul meu. Asa ca nu ma risc sa-i dau LV. Daca nu e si intoleranta la gluten si nici vreo bacterie ticaloasa la stomac, atunci ramanem cu intoleranta la lactoza si sindrom de colon iriabil asociat acesteia. Asta inseamna posibil cateva luni de regim, pana se reface mucoasa intestinala. Apoi practic vom relua diversificarea . Laptele va fi ultimul inlocuit, daca trece cu bine de legume si fructe.

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Mult curaj Puiutz ca sigur este bine

Crispro ai facut rezervari pentru Turcia? Am intrat pe contul de facebook al sotului meu si am vazut o super oferta la Kuponiada

In schimbul unui voucher de 49 lei beneficiezi de:
Tariful promotional de 179 Euro / persoana pentru 7 nopti de cazare ALL INCLUSIVE in Hotel Arora 4*, situat pe plaja aproape de centrul statiunii Kusadasi + posibilitatea de a plati in 2 RATE

Perioada sejur: 26 mai - 15 iunie 2012

Pachetul este pentru 1 persoana si include:
- 7 nopti cazare in camera dubla land -view la Hotel Arora 4* in perioada 26.05 - 15.06. 2012
- regim masa: ALL INCLUSIVE (AI):
- Mic dejun: 07:00 - 10:00
- Pranz: 12:30 - 14:00
- Cina: 19:30 - 21:30
- Cina tarzie: 23:30-24:00
- Gustari: 14:30 - 16:30
- Ceai si prajituri: 16:30 - 17:00
- Bauturile locale alcoolice si racoritoare servite la pahar intre orele 10:00 - 23:00.
- Toate bauturile sunt de import: sucul proaspat de fructe, cafeaua turceasca, inghetata, restaurantul a la carte, bauturile imbuteliate sunt contra cost

Hotelul Arora 4* detine o plaja privata si dispune de 1 piscina exterioara
cu sectiune pentru copii si 1 piscina interioara.

Pachetul nu include:
- Transport - pentru persoanele interesate de transport cu autocarul - tarif = 85 Euro/pers dus - intors, plecari incepand cu 1 iunie in fiecare Vineri
- Pentru supliment, camera single sau reduceri copii va rugam luati legatura cu Agentia

TARIF ALTE PERIOADE
Sejur intre 16.06 - 06.07
208 Euro / persoana / sejur 7 nopti

Sejur intre 07.07 - 03.08
260 Euro / persoana / sejur 7 nopti

Sejur intre 04.08 - 24.08
249 Euro / persoana / sejur 7 nopti

Sejur intre 25.08 - 14.09
202 Euro / persoana sejur / 7 nopti


Intarea la Hotel se face in fiecare Sambata.

HOTEL ARORA 4*

Localizare: Hotelul se afla pe malul marii, aproape de centrul statiunii Kusadasi si la o distanta de 90 km de aeroportul din Izmir.

Cazare:
Hotelul dispune de 76 camere standard, 12 camere deluxe, 4 camere family. Tarifele nu sunt diferentiate in functie de vederea camerei. Acestea se repartizeaza de la receptie in ziua sosirii, in functie de disponibilitate.

Standard Room: camerele standard cu vedere la mare sau cu vedere la gradina au o suprafata de 21 m2 si o capacitate de 2 + 1 persoane sau 3 adulti si 1 copil. Sunt dotate cu telefon, baie cu cada sau dus, uscator de par, minibar (cu plata), seif (cu plata), TV satelit, aer conditionat individual, balcon.

Servicii:
All Inclusive (AI) - mic dejun (07:00-10:00), pranz (12:30-14:00), cina (19:30-21:30), cina tarzie (23:30-24:00), gustari (14:30-16:30), ceai si prajituri (16:30-17:00); bauturile locale alcoolice si racoritoare servite la pahar intre orele 10:00-23:00.
Toate bauturile de import, sucul proaspat de fructe, cafeaua turceasca, inghetata, restaurantul a la carte, bauturile imbuteliate sunt contra cost.

Facilitati:
Doua restaurante interioare si exterioare, bucatarie internationala, 1 restaurant a la carte (cu plata), babysitting, internet (cu plata), curatatorie si spalatorie, servicii medicale (contra cost), parcare, room service, minimarket, programe de animatie, masaj si sauna(cu plata), hamman (gratuit); piscina exterioara cu sectiune pentru copii si piscina interioara cu sectiune pentru copii, disco si 24 h room service, coafor, servicii de spalatorie, internet prin cablu (cu plata) sau wireless (gratuit doar in lobby si barul de la piscina).

Plaja si piscine:
Plaja este privata, cu nisip, si se afla la 25 m distanta de hotel.
Hotelul are 1 piscina exterioara cu sectiune pentru copii si 1 piscina interioara.

Sporturi si activitati:
Tenis de masa, centru de fitness, sporturi nautice (cu plata), baie turceasca, sala de gimnastica.



Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

cred ca vorbesc cu sotul si poate ma hotarasc la o excursie caci nu se stie dupa ce apare strumfita cand vom mai putea pleca intr-un concediu...

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro


Crissteo, Vlad a avut cateva pete pe piele (ca si Isa) si dr a zis ca e un soi de DA, fiind blondin si cu ten deschis. [...] Am folosit Klorane, acum folosesc Weleda cu galbenele.


asa, de curioasa, cat te-a costat Weleda? sa stiu daca o trec pe lista la sora-mea sa-mi ia de acolo, ca aici e nesimtit de scumpa . si la noi are efect, intra repede in piele si miroase asa de fain - e special pentru bebe


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

puiut, incearca pudra de roscove. Lactatele scoate-le complet, macar pana la remedierea situatiei daca nu de tot(daca are intoleranta la lactoza de tot si absolut toate! ). sunt pe fuga,poate apuc mai incolo sa citesc din urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufescu

puiut, incearca pudra de roscove. Lactatele scoate-le complet, macar pana la remedierea situatiei daca nu de tot(daca are intoleranta la lactoza de tot si absolut toate! ). sunt pe fuga,poate apuc mai incolo sa citesc din urma

mami de Raducu, 10 august 2010


as vrea sa-i dau, dar mi-e frica sa-i introduc aliment nou acum cand e bolnavior. daca face intoleranta cum o sa-mi dau seama?

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Iuliana, esti asa de draguta!!! Multumesc mult de informatii! Chiar e ieftin! Noi inca nu ne-am luat bilete, ca la hotelul resp si agentia prin care vrem sa luam , e qcelasi pret pana in 31 mai. Iar cum noi suntem foaaaarte nehotarati, nu ne grabim. La ce am gasit noi e f f scump, ma tot gandesc cum naiba sa dau 2000 de euro pt o sapt??? Aproape 100 milioane- cand asta ar fi gradinita pe un an la vlad... Si mai ales ca acum vrem sa si vindem masina mea, sa imi iau una mai ieftina ( sa mai economisim un pic si de acolo). Acum sa vad la oferta asta ce ai gasit-o daca prind si un avion la pret bun. Esti o scumpa, mersi!

Vine si sora-mea cu sotul acasa( tot din state) la inceput de mai pana la inceput de iunie. Poate vin si ei la turcaleti...

Iuliana, daca medicul iti da ok-ul, eu zic sa mergi in vacanta, pana e mai usor. Ca apoi e mai greu, stii tu.

Michelle, imi pare rau ca Bianca e inca cu muci, off! Asa era si v, se ineca cu ei, dormea rau... Ai incercat si cu ceapa in camera noaptea? Multe nici nu poti sa faci, pana nu isi face raceala damblaua...

Puiutz, ce rau imi pare ca va chinuiti asa! Off, multa putere mami draga, sa gasiti cauza si sa dregeti problema.. Si de Paste ii dai un miel lui Crissteo, ca ei vroiai sa ii multumesti pt sfaturi, dar ai trecut numele meu din graba.

Rodi, de aici mi-am luat weleda:http://www.farmaciastejara.ro/weleda-baby-lotiune-de-corp-cu-galbenele-p-3051.html. Nu e ieftin, dar nici klorane-ul ce il foloseam inainte nu era mai ieftin.




Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Rodi, de aici mi-am luat weleda:http://www.farmaciastejara.ro/weleda-baby-lotiune-de-corp-cu-galbenele-p-3051.html. Nu e ieftin, dar nici klorane-ul ce il foloseam inainte nu era mai ieftin.


cris, eu dau banii astia pe 50 ml . acuma m-am uitat mai bine si am vazut exact crema care o avem noi- e ptr fata: http://www. farmaciastejara.ro/weleda-baby-crema-faciala-hidratanta-galbenele-p-3053.html.


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Aerius noi luam pt muci transparenti si la noi are efect. 2,5 ml de ori pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Iuliana, esti asa de draguta!!! Multumesc mult de informatii! Chiar e ieftin! Noi inca nu ne-am luat bilete, ca la hotelul resp si agentia prin care vrem sa luam , e qcelasi pret pana in 31 mai. Iar cum noi suntem foaaaarte nehotarati, nu ne grabim. La ce am gasit noi e f f scump, ma tot gandesc cum naiba sa dau 2000 de euro pt o sapt??? Aproape 100 milioane- cand asta ar fi gradinita pe un an la vlad... Si mai ales ca acum vrem sa si vindem masina mea, sa imi iau una mai ieftina ( sa mai economisim un pic si de acolo). Acum sa vad la oferta asta ce ai gasit-o daca prind si un avion la pret bun. Esti o scumpa, mersi!

Iuliana, daca medicul iti da ok-ul, eu zic sa mergi in vacanta, pana e mai usor. Ca apoi e mai greu, stii tu.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


Cristina uite aici informatii de contact ale agentiei de turism

Strada Logofatul Udriste nr. 19, ap. 1,
Sector 3, CP 030655, Bucuresti

www.solistravel.ro


Sincer m-am gandit ca este tare mult sa dai 2000-2500 euro pentru un concediu....doar pe cazare
Aici pare torul ok...hotel de 4 stele, diverse chestii pentru copii si mai ales ca este all inclusive.....Deci parerea mea este ca asa se merita sa dai 200 euro de persoana pentru 7 zile...plus transport....Cazarea ar fi 600 euro/3 persoane si bilete poate gasiti o oferta

Legat de plecat sotul meu mi-a spus ca sunt nebuna sa cred ca merge cu mine undeva gravida cu sarcina cu risc.... Dar pe 21 sigur voi intreba pe doctora si poate asa se mai inmoaie si el...Ca doar nici eu nu vreau sa nasc pe la turci sa fac o mica turcoaica....

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
16+

Mergi la inceput