Scolari de Iulie - August 2004 * (93)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany
dupa ce Giulik m a stresat de duminica seara ca ea are de luat o floare miercuri seara si nu a dezvaluit cui, am luat aseara zambila aleasa de ea si depozitata la frig si mi a oferit o de dimineata :-) inutil sa va zic ca nu ma asteptam, credeam ca are vreun plan malefic de n a suflat o vorba :-)))




Un pupic dulce pentru Giulik!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

la multi ani dragele mele !!!
cori pt pct negre trebuie o cremation pe baza de BHA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani doamnelor!
Sa fiti sanatoase si voioase!

Ai mei s-au incolonat aseara si mi-au adus cadoul, o bratara frumoasa de argint! A fost o mare surpriza acum doua zile cand am gasit bonul in pantalonii lui John! (Ar fi fost o si mai mare surpriza daca n-as fi primit-o!) Azi dimineata nu s-au prea agitat...:)))

Azi am fost intr-o mare viteza, am luat florile de dimineata, m-am dus la scoala, apoi acasa sa pregatesc galusca mica de serbare.
A spus frumos poezia (era sa-si puna fustele in cap de tot, oricum cand trebuia sa spuna poezia era desculta asa ca i-a luat ceva timp sa se incalte!).
Apoi fuga la scoala sa iau temele Mariei, fuga inapoi acasa ca venea doctorul (suntem pe drumul cel bun, de luni mergem la scoala, Ioana se pare ca a scapat).
Cand le-a intrebat nenea doctorul daca mi-au facut felicitare de ziua mamei erau tare nedumerite...

Acum m-am asezat sa ma linistesc un pic...Cica am de facut masuratori!
O zi minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, doamnelor! sa traim, sa inflorim
andrea, tre sa ma mut in 3 luni, undeva la sfarsitul lui iunie inceputul lui iulie, atit e perioada de habitatie. am aranjat cu echipele de muncitori, asteptam banii cind s-o semna contractul final.
va pupesc, sa va distrati maxim si sa beti cu masura.
fug la prima bauta;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Happy Women`s Day !
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=Gsoa-6TTsDo

Moniq, esti de coma, cu bonul...imi imaginez in stilul tau ce periaj si-ar fi primit John daca nu comparea cu bratara :)

Olivia, cum sunt analizele tale?

Eu am primit in dar de la cei mici felicitari facute de ei cu mare drag, mi-au cantat de m-au inlacrimat, si de la taicasu o pereche de cercei de Ag...

o zi faina si sanatate sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Lia merci de intrebare! Sunt ok ,nu am facut multe..cu usoara scadere de leucocite si trombocite..ceeea ce eu am si nu se stie de ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Care va sa zica o sa o aprovizionez pe Mara cu aspirine pt fatzau sa vezi economie ce face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Doamna pasarica, multumim pentru indemnul la moderatie si mai multumim pentru poza aia frumoasa "ca cadou" de 8 Martie... Mi-a placut!

Lio, nu-s asa fioroasa...

Gabi, de unde ai luat crema cu ulei de argan si ulei de argan!?
Arganul asta e bun la riduri?!

Hai ca am vazut ca va pricepeti Dupa ce termin cu xantelasmele astea ma apuc sa ma dau si eu cu creme, ca de la o varsta asa e frumos (mi-am facut programare, sambata ma duc la doftor ca de 3 ani tot zic ca ma duc).
Cu ce crema sa-mi dau pe la ochi!?
Am inteles asa: dau cu glyco-A seara, apoi o crema de noapte, ziua spf 50 si ce mai vrea fiecare...dar la ochi nu fusei atenta si nu am inregistrat cu ce trebuie sa dau.
Iau notite acum pentru cand m-oi apuca de treaba Atunci sa te tii!

Avem si poze de la serbarea de 8 Martie
http://family.webshots.com/album/582458204ZuNLtu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

la ochi cu ulei virgin de argan parca si cu crema de la Bioderma, athoderm...asa am retinut eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Salutari si la multi ani,fetelor.A venit Ricardo de la scoala cu un buchet frumossss de flori galbene...mi l-a intins foarte curtenitor si mi-a spus...Mutti-am doua cadouri ptr. tine...uite flori si...astazi n-am lectii de facut.Ce cadouri frumoase...mai ales al doilea.
Cori,aspirina nu-i BHA...cauta o crema cu BHA 5%.Voi aveti e-bay la voi?Ca pe un site gen e-bay gasesti sigur.Daca ai gasi si cu un ph de 3,2-3,5...si mai bine ar fi,,,ca patrunde mai bine in porii negri.Eu am ceva cu 2% ...dar e mai mult pentru intretinere,ptr. ca are concentratie f mica.
Eu de Argan stiu de vreo....17 ani...cand in europa se stia prea putin despre beneficiile lui.Eu am trait 3 ani in orient si acolo am vazut ca era nr.1 in ingrijirea tenului si parului la araboaice.Pina sa dau de Glycol am folosit mult timp un amestec de unt de shea nerafinat amestecat cu ulei de argan.este o combinatie foarte grasa,acum dau in jurul ochilor si pe gat.Si pe par,sa nu uitam ca dupa doua cure de citostatice n-a fost nevoie sa-l tund...desi pe perioada tratamentului mi-a cazut f tare,si-a revenit extrem de repede.am dat mereu pe pielea capului si pe varfuri.

Mergi la inceput