Scolari de Iulie - August 2004 * (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Monicule te referi la xantelasma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

La multi ani Alice din tara minunilor!
La multi ani Corina!

LMA si tatalui tau Daria! si vezi ca baba nu ai voie sa ti-o alegi tu, am citit ca se calculeaza insumand datele zilei tale de nastere. Si in fiecare an normal ca pica in aceeasi zi :P altfel, e simplu, consultam accueather-ul si alegem in avans cea mai faina zi :) (29.06.1973= 11+6+20=17+20=27=9 A mea ar trebui sa fie pe 9 martie deci. In caz ca mi-as fi ales-o :))

sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna,intru repede ca trebuie sa-mi i-au odorul de la scoala sa-i scriu Roxanei adresa unui blog interesant.Scrie la cauta paula`s chioce si o sa apara articole despre produsele lor.Si chiar despre peeling ,e o lectura interesanta.
www.pasagera.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Olivia, da, din alea am. Destul de micute dfar inestetice.
Vreau sa ma duc la Medsana (pen' ca e cel mai aproape de mine) la un dermatolog sa le scot...

Daca stiti un dermatolog care are mana buna ziceti-mi si mie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

La multi ani Corina si Alice si la multi ani dragi mamici pentru ziua de maine! Multe, multe flori si imbratisari de la noi!

Sa vad ce mai tin minte. Glycol si eu spun pas deocamdata, e buna la ceva si grasimea asta a mea, nu am riduri . In schimb mi-am facut si eu cadou de Craciun setul in 3 pasi de la Clinique (am tinut minte cand a povestit Roxana, multumesc!) si sunt super multumita. Ma si tin in fiecare seara de demachiat, tonifiat si crema si am un ten muuult mai fin si cu mult mai putine puncte negre. Si am inceput sa ma dau si cu crema de ochi, am primit-o cadou tot de la Clinique, dar e mica rau si mi se termina si parca nu ma indur sa-mi iau un borcanas mare. Ce altceva recomandati? Si am nevoie de ajutor pentru alegerea unui fond de ten. Si eu am ten mixt si mi-ar trebui ceva sa nu mai imi straluceasca fata.

Si eu trebuie sa ajung la dermatolog. Am si chestii de care spune Cristalina, dar am si foarte multe alunite. In plus are si Stefi o alunita putin mai jos de coltul buzei, pe care a rupt, ea initial era mica si draguta, dar acum nu mai e perfect rotunda, nu creste, dar as vrea sa o vada un dermatolog si poate o si scoatem.

Si mie sa-mi traiasca parintii care implinesc anii in martie si 40 de ani de casnicie. Drept urmare, impreuna cu sora mea i-am trimis 4 zile la Roma! Au plecat azi si se intorc duminica, sper sa se relaxeze si sa se bucure de minivacanta.

Si Stefi a inceput problemele la matematica, dar ea nu trebuie sa sublinieze nimic. Cred ca d-na vrea sa o trimita si la Florica T. Campan, dar acum asteptam sa vedem cand/daca face Stefi varsat de vant. Eu chiar sper sa faca, sa scapam. Matei a trecut foarte usor peste varsatul de vant, a avut putine bubite, s-au uscat repede, nu l-am vazut scarpinandu-se, acum se plictiseste in casa. Oricum daca face si Stefi saptamana viitoare il mai tin si pe el acasa.

Carmen, sa fie intr-un ceas bun semnarea antecontractului. Care este planul? Va mutati pana la toamna?
Kim, spor la invatat si multa bafta la examen.
Lia, eu in fiecare an imi aleg baba pe 7, fara sa ma uit pe accuweather Dimineata era frig si innorat, dar acum e soare si sper sa ramana asa si restul zile asa.
Nu mai stiu ce am citit, multa sanatate la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Am uitat. La Stefi s-a stabilit tabara, per 24-31 iunie, Durau, aici: www.arted.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andreea, ce bine imi pare ca ti se potriveste clinique! pentru mine sunt de ne-inlocuit. daca nu ai probleme cu acneea si excesul de sebum eu iti zic tot clinique - Perfectly real (http://www.clinique.com/product/1599/5238/Makeup/Foundations/Perfectly-Real-Makeup/index.tmpl)
dar e pe incercatelea. pune-l pe fata si vezi cum te simti.
super tabara!!
(vezi ca glycol a nu e pentru riduri )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

LA MULTI ANI ALICE SI CORINA,viata lunga si frumoasa sa aveti...da ceva de sorbit din pahare,nu dati?
Am niste poze,primele 2 din album sunt full camuflata cu machiaj,un fond de ten de la esther lauder super camuflant,cu toate astea pe frunte se vad petele...ca nici macar cu asa produs nu le puteam ascunde.pete aveam pe toata fata,mai mult pe pometi ,frunte ,din profil eram groaznica .Si riduri foarte adanci pe frunte si naso-labiale.In urmatoarele doua m-am pozat ieri,nu am nici o urma de machiaj,numai crema de protectie de dimineata.Se vede in special pe frunte procesul de curatare,si daca va uitati atent,ridurile adanci nu mai sunt adanci,vorbesc de cele de pe frunte si cele de la linga gura.la final mi-am convins feciorul meu sa se lase fotografiat,prima oara dupa multi ani in care fugea de la pozat...pentru ca era plin de cosuri si de semne groaznice.Asa arata Serban dupa 3 saptamini de glycol A.mai avem de lucrat la punctele negre de pe nas,pe care am sa le rezolv cu BHA.
Ps...c-am uitat sa pun link:
http://family.webshots.com/album/581895508JdTTFw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

io scriu de pe tell pot sa vad pose
dermatolog cosmetolog bun esteem o tipa de la colentina care are clinical ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna seara, doamnelor !
Va multumesc frumooos pentru urari , vi le intorc la rindul meu, sa fiti sanatoase si iubite si fericite !
Si pentru ca tot intreba Ema de tratatie si dans, iote ca deschidem barul si va poftesc la masa !

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e" target="_blank">Paradise

Mergi la inceput