LMA Sonia,Sergiu,Cristi,Christina! Fluturasi (135)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LA MULTI ANI DE 8 MARTIE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumphule da in rest e bine, toate oasele la locul lor?Of Doamne, cred ca ai tras o sperietura!! Si presimtirile astea... nu sunt ele fara rost.
roxy, nu-ti spun ca si-a incalzit sotzul aseara carnati si imi venea sa
cami ai primit reteta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

In Martie, iti doresc sa primesti atatea flori incat sa-ti faci gradina. Atatea felicitari incat sa ai vorbe bune pentru tot anul... Atata dragoste incat chiar daca ai da inapoi la fiecare, tot ti-ar mai ramane...
O primavara cu multa bucurie!
Chiar daca toate femeile din lume au in comun sensibilitatea, frumusetea, delicatetea... tu esti unica...
"La multi ani!" draga mea!


la multi ani mamici dragi!!

la multi ani si pt sarbatoritele de ieri anna si petra! sa aveti o viata lina si frumoasa incarcata cu multa dragoste si fericire!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

strumph, vai saracul Nick..mai bine il convingi sa mearga la spital pentru un control, mai ales daca spui ca nu misca bine un deget..off. Si cum a ajuns acasa? tot pe bicicleta? asa lovit? off..juliturile sunt adanci? bine ca a apucat ca ia numarul masinii. Doamne ce oameni sunt si astia..sa lovesti pe cineva si nici sa nu opresti?

roxy, fustitele catalinei sunt ff scurte, mini si chiar daca merge in genunchi nu o incomodeaza ca nu se calca pe ele. Singura rochita care o incomoda la mers in genunchi a fost cea de la turta , dar am bagat-o aiurea o data la spalat si fiind de lana s-a stramtat/scurtat ...acum nici aia nu mai e lunga

alina, chiar ma gandeam ca nu te plangi de nimic cu sarcina fetei, ma bucur ca e asa usoara. la mine a fost exact invers... Nu te necaji ca Luca nu ocoleste jucariile, si cata face la fel. Trece peste ele, cred ca li se pare mai "misto" sa escaladeze jucarii decat sa le ocoleasca . Eu si daca stau pe canapea si cata trece pe langa mine tb sa-mi strang picioarele ca daca nu se inpiedica de ele, apoi tot ea se uita urat..ca ce cautau picioarele mele acolo ?
Cu "poftim" si "multumesc" am exersat si eu mereu..cu toate ca nu am facut efort pentru asta..adik eu asa vorbesc cu toata lumea, dar Cristi nu prea a prins ideea...pana nu l-am tocat la cap ca tb sa spuna si el nu a spus-o doar pentru ca m-a auzit pe mine vorbind asa...

cami, mucenici de post am vazut o reteta pe blogul Laurei Sava, mie una imi plac maxim toate retetele postate de ea. Uite aici: http://savalaura.blogspot.com/2011/03/mucenici-moldovenesti-copti.html
Imi place mult si cum i-a "impletit", cred ca jumatate am sa-i impletesc cum i-a facut strumph, si jumatate ca in reteta. Eu acum ii fac cu ou, dupa reteta Strumphitzei ca nu impart. Ma rog..am sa-i duc socrului meu, dar ii duc si din aia muntenesti care sunt de post.

Gata, ma bag la framantat, sa-mi tineti pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

dupa o lungaaa absenta,ma bag si eu in seama,sper sa nu va suparati

LA MULTI ANI!!! DRAGI MAMICI,SA AVETI O PRIMAVARA SUPERBA,PUIUTII SA VA FIE SANATOSI SI CUMINTI!!!



multa multa sanatate puiutilor si parintilor,insanatosire grabnica celor bolnaviori


LA MULTI ANI!!! sarbatoritilor,fluturasilor nostri,sa ne fie sanatosi!!!


si acu sa va intreb cate ceva,daca nu va suparati bineinteles
cam cat masoara,cantaresc etc fluturasii vostri la 1 anisor,al meu are 10kg si un pic si 76 cm,mie una mi se pare putin,nu stiu... voi ce ziceti?
mercic frumos
are 3 dinti,2 jos si 1 sus,se catara peste tot :) se da singur jos din pat si merge singurel doar daca se tine de ceva,bate fetele mereu,le trage de par,mananca tot ce prinde,nimic nu refuza :D zice mama,tata,papa,baba,hai,paaa,tiooo (cand vrea sa imi arate ceva :) cam atat.

va pupam si va uram o zi plina de bucurie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

La multi ani, mamici!!!

La multi ani Eva si Fabian de monas !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- LA MULTI ANI DE 8 MARTIE! mamici dragi si frumoase foc


- dar , mult , mult mai important e sa urez azi celorlalti gemenasi ai odiseei:
LA MULTI ANI, Eva Maria si Fabian Mihai de Monas !!!


-sa-ti traiasca gemenasii monas, sa ai rabdare, imaginatie si perseverenta ca sa-i cresti in continuare frumos si cu zambetul pe buze, asa cum te-am cunoscut!

- gemenasi- sa cresteti mari, sanatosi, frumosi, sa va iubiti mult, sa va certati cat mai putin, si sa fiti sprijin in viata unul altuia de acum incolo!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

strumphitza,imbratisari si pupici de la noi,o sa fie bine,

inca o data
LA MULTI ANI PUIUTILOR FLUTURASI!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- ieri Laur a venit tare tarziu la servici- pe la 19.30, aveam de mers in cacrrefour sa luam cele necesare ptr salata boeuf, friptura, rulada cu sunca, masline si branza..cand a venit eram cu nervii la pamant-ii imbracsem pe pitici, l-am sunat iar, i-am dezbracta, iar i-am imbracat cu salopete si tot tacamul..plus ca am intrebat-o pe nasa caum 2 zile e sa le iau fetelor ei, ca e ziua uneia pe 10 martie,cica camasute albe ptr scoala. adica sic, dar s ale foloseasca la scoala. pai frate, dupa ce am facut cumparaturi ieri, inchisese in kiabi.
- imi venea sa ma asez pe jos, sa bocesc.m-a luat o disperare..cand fac eu curat, gatit, ma vopsesc- roxy- am luat o nuanta deschisa ieri,sa vedem ce-o iesi..cand? prietean mea vine azi la 15, dar ei dorm 16-18.deci 18-22 nu am timp de toate..azi dim de la 3-4 nu puteam adormi, ma gandeam ca asta e, nu ma pot clona, diseca, nici pe ei nu-i pot lasa de izbeliste ca treb sa le dau sa manance, sa-i schimb, sa-i adorm.si ma enerveaza si nasa, ca nu m-a lasat sa fac sambata, asa luar era vineri liber, deci cu o zi inainte..asa...de unde iau eu camasi ptr fete de 12-14 ani albe, si cand le iau?imi vine sa ma bag in nisip..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

buna dimineata
La multi ani de 8 martie va doresc multa sanatate si fericire alatuti de familia voastra

Dragos e ragusit,e posibil in rest nu are nimic pot sa-i dau ceva si ce,sau sa merg la doctor?

viss,multa putere si spor la treaba,sa fie totul bine
la multi ani sarbatoritilor

Mergi la inceput