LMA Sonia,Sergiu,Cristi,Christina! Fluturasi (135)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mai fetelor
reteta am copiat-o
dar va intreb
ati facut reteta de mucenici si fara ou??????????????????????
ca eu asa trebe sa ii facccccccccccc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Si eu sunt obosita si un pic deprimata. Iar m-am suparat cu banii, ca au trimis astia de la electrica o factura pe 2 luni jumate, putin cam peste asteptarile noastre. Tocmai cand ma gandeam ca ne mai revenim cu banii. Parca e un facut, mereu apare cate ceva... si n-aveam noi chestii de-astea. Deja ma gandesc ca-i ceva necurat la mijloc

Vad ca multi pui sunt supaarati zilele astea si le chinuie si pe mamici. Eu ce sa mai zic, nici nu ma mai plang, ca m-am tot plans si mi-e si rusine uneori: Luca n-are stare. Nu sta o clipa si mai ales nu sta frate singur, sub nicio forma. Doar daca e publicitate la tv pot sa plec de langa el Dar el asa e mereu, eu m-am obisnuit. Daca nu-l dor gingiile, il doare burta... si uite-asa. Mereu ma gandesc ca e un copil mai dificil, ca asa a fost si sarcina mea: grea si dificila. Poate pitica va fi altfel, ca ma simt foarte bine, nici nu zici ca-s gravida .

Mada, multumesc pt raspuns. Vorba lui roxy, abia astept sa il invat si eu pe Luca. Sper ca maine sa fie mai bine Cata

Delia, ma bucur ca au iesit bine analizele. Las', ca sunt convinsa ca nu te arunci tu acum in dulciuri si alte cele, doar fiindca au iesit analizele bune!

Viss, pai tu ai fetita atenta! Luca face praf jucariile si cand merge. Calca pe ele, nici nu se uita. Simte ca-l incurca si degeab. Nu se uita sa le ocoleasca, sau sa le dea mai incolo, mai rau se incapataneaza sa treaca pe unde vrea el, adica peste ele .

Yvy, sa va fie de bine mucenicii! Eu nu fac anul asta, ca s-a anuntat soacra ca vine cu ei facuti! In schimb vreau sa incerc niste gogosi vineri, asa mai de post cu ce mai am prin casa, si niste fursecuri duminica. Ambele retete neincercate pana acum... sa vedem daca am noroc . Sa-ti mai povestesc ca Luca s-a trezit azi-noapte la 2 si am reusit sa-l mai adorm la 3 jumate?! Da-i cu lapte, da-i cu ceai, iar cu lapte, ia-l in brate, pune-l in patut, mangaie-l pe spate... mi-au dat si lacrimile de necaz la un moment dat. Eu cred ca am adormit pe la 4...

Cami, ma bucur ca fetele sunt bine! AI dreptate cu hainutele, raman mici si te oftici. Pe de alta parte, daca sunt fete mai active, cred ca in rochite e mai incomod prin casa. Hm, eu deja ma gandesc cum o sa imbrac pitica prin casa. Nu-s pe treaba mea .

Mai bine ma bag la nani, ca poate iar imi face vreo bucurie Luca si se trezeste la noapte, de nu-l mai ia somnul o ora jumate !

Va pup pe toate, sper sa avem noapte buna si noi si puii!!!


Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 19+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

mai fetelor
reteta am copiat-o
dar va intreb
ati facut reteta de mucenici si fara ou??????????????????????
ca eu asa trebe sa ii facccccccccccc

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



eu n-am facut fara ou, stiu ca se poate face cu lapte de soia...
uite aici http://www.crestinortodox.ro/retete-post/retete-prajituri/mucenici-moldovenesti-123797.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alina , poate ar tb sa mai dai tura de noapte si la sotz, ca bbitza mica are nevoie ca tu sa dormi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

alina , poate ar tb sa mai dai tura de noapte si la sotz, ca bbitza mica are nevoie ca tu sa dormi

I-as da eu, daca ar fi acasa . Ca de-aia m-am si necajit azi-noapte, ca am nevoie de somn... Al meu sot, face un curs care dureaza 4 luni, pe undeva pe langa Brasov. Pleaca duminica dupa masa si vine vineri . Era necesar sa-l faca, fara el, nu poate fi avansat in functie. C-asa e in armata . Hai ca incep sa ma enervez daca ma mai gandesc. Abia l=a inceput. Termina pe 20 iunie... Si uite asa eu sunt singura cu Luca mai toata saptamana. Vor mai veni socrii cate o saptamana, dar sincer... mai linistita sunt fara ei. Ca nu ma ajuta prea mult, mai rau ma stresez.
Puuup!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 19+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Delia, hai ca am facut varza mesajul dinainte. Am vrut sa raspund cu citat, da-s cam adormita.

Citeam pe net despre activitati cu bebelusii si cica acum trebuie sa incepem sa le repetam "te rog" si "multumesc" ca sa prinda sensul . Asa o fi. O sa am si eu in vedere. Oricum m-am linistit cand am vazut ca e normal sa nu acorde atentie unei activitati decat cateva minute. Sau chiar secunde, daca e vorba, de exemplu despre citit sau rasfoit carti. Deja ma gandeam ca Luca are vreo deficienta de atentie . Nu, ca si eu sunt dusa. Asta e defect profesional. Am avut la scoala destule cazuri de copii cu ADHD si imediat imi aduc aminte . Da' el saracu, n-are nici un an... Sunt paranoia!
Am mai zis, mai bine ma culc, cred ca de la oboseala mi se trage si paranoia asta .
Va pup fetelor, chiar ma duc la nani!
Noapte buna!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 19+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Am venit sa va spun ce-am patit o nepatita Nick a fost accidentat in seara asta pe bicicleta cand se intorcea acasa de la munca Un taximetrist, un black cab, pe banda biciclistilor, und eau voie numai biciclistii, autobuzele de transport in comun si black cabs , l-a trantit la pamant, are genunchiul stang, mana si cotul toate julite si sangerande ...iar inchietura mainii stangi e cam naspa... si degetul mare il misca dar greu , la spital nu vrea sa se duca si soferul taxiului nici macar nu s-a oprit sa vada daca e ok sa nu mai spun ca si-a stricat bicicleta nou nouta, de 2 sapt maxim cumparata si 300 lire cheltuite pe ea... cica o poate repara! A ajuns acasa cu chiu cu vai, deja trecuse o ora si jumate de cand imi daduse sms ca pleaca de la birou si il asteptam cu mancarea gata calda si nu mai vine si nu mai vine, lui de obicei ii ia maxim o ora, cu 5 min mai mult sau mai putin, dar deja era o ora jumate si ma gandeam, ce s-o fi intamplat.... si numai bine ma uit la ceas si aud cheia in usa, ma duc sa vorbesc cu el si il vad bulit tot si imi spune ca l-a trantit la pamant un taximetrist am presimtit ca s-a intamplat ceva dar nu voiam sa ma gandesc .... si uite ca s-a adeverit
A sunat la politie cand a intrat in casa , a reusit sa ii ia nr de licenta si sa ii faca o poza cu telefon la taxi, dar cica a plecat in tromba, nici macar sa deschida geamul sa intrebe daca e ok I-au laut datele si au cerut detalii astia de la Metropolitan police si maine se duce la sectie sa scrie ceva declaratii si cica il cheama sa isi ia amenda si punctele de pe permis. Maine o sa sune sa vada si cine conducea, se ia dupa nr de licenta si ii face reclamatie si black cab urile astea in Londra au niste reguli stricte, s-ar putea sa ramana si fara licenta nesimtitu...

Mda ... asta e, ma duc la dus si sa ma culc, piscoata deja doarme de juma de ora si eu sunt obosita, desi am stat numai in casa ca a plouat si a fost urat, mi-a pus parul pe moatze piscoata

Noapte buna si ne auzim maine , sper cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

La multi ani, mamici! azi este ziua mamei, in primul rand, si ma simt extraordinar de implinita....sunt mamica, ce poate fi mai frumos?
va doresc multa sanatate si fericire alaturi de comorile voastre mici si mari si alaturi de sotii vostrii iubiti

si sa sarbatorim putin asa de dimineata, poftiti cafea si sampanie


toate mamicile frumoase.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami, ailed chiar ca aveti dreptate cu rochitele. ii raman mici....la treaba asta nu m-am gandit si chiar am cateva asa frumoase si cam micute, nu stiu daca vara asta ii mai vin. poate le scot sa le probez si poate fac si o sedinta foto

ailed te inteleg cu cumparatul din comert, imi dau seama ca este greu si crede-ma ca nici eu nu ma apuc sa fac de toate cum fac fetele. dar nici nu cumpar si nu pentru ca sunt eu cu mofturi sau ma gandesc ca au e-uri sau altele, ci pentru ca ce am mai cumparat din comert nu mi-au placut, sunt aiurea facute, nu-mi plac. asa ca daca face mama sau soacra bine...daca nu, iarasi bine
ma bucur ca ti-au iesit bine analizele ti-a fost rau de la asa putin carnat? eu cred ca ti-a fost rau de oftica, ca nu l-ai mancat pe tot

cami ma bucur tare mult ca Antonia a inceoput sa pape, asta inseamna ca se simte bine si si-a revenit. si ma bucur si mai tare ca n-a facut Petra nimic, o fi fost de la dintisori

lparpala am uitat ieri sa va felicit ca ati terminat sufrageria, ati scapat de-o treaba si ati facut si frumos acum urmeaza petrecerea
Anastasia ramane cu tati diseara cand meg eu la chef, sa vedem cum papa cu el, ca de obicei cu mine papa. in rest nu avem treaba, sta cu el mult si bine

yvy ce bine arata mucenicii imi aduce si mie mama maine si ce ajutor ai vaut, o buburuza harnicuta

alina06 nu te mai necaji cu banii, incearca sa rezisti pana cand ii luati ca nu rezolvi nimic asa, mai tare te stresezi. Luca dragutul, poate are si el niste problemute...dintisori, burtica...ceva are el de se trezeste, fi calma. si eu sunt rupta de somn noaptea cand se mai trezeste, ca se mai trezeste si Anastasia uneori, dar asta este. bine, tu esti si cu burticuta si ai nevoie de mai mult somn. dar nu te mai enerva.
si cu socrii...daca mai mult te streseaza zi-le frumos ca nu ai nevoie de ajutor ca te descurci singura. cand esti singura altfel este, motai cand vrei, stai relaxata, nu trebuie musai sa vorbesti cu cineva mai ales daca n-ai chef....

strumphitza vaiii....nici nu stiu ce sa-ti zic...bine ca n-a patit nimic grav, asta este cel mai important. trebuie avut mare grija ca in ziua de azi dau astia peste tine si pe trotuar. macar sa dea de sofer si sa plateasca pentru ce a facut. ca astia daca scapa data viitoare fac la fel cu alti oameni.
sper ca sunteti bine, asteptam sa ne spui

merg sa schimb buburuza si sa pap. azi trebuie sa ma pensez si sa-mi dau unghiile cu oja.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR MAMICILOR SI FETITELOR CA SI IELE SUNT FEMEI MAI MICI!!! SA FITI FERICITE SI IMPLINITE



mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput