LMA Sonia,Sergiu,Cristi,Christina! Fluturasi (135)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

buna fetele,
noi am fost afara si am zgribulit!!! nu mai trece iarna asta odata! m-am cam saturat de temperaturi cu minus
partea buna ca s-a obosit pitica iar acum doarme

Roxi ii dau si lapte din comert (monor sau napolact) dar am cont si primesc de 2x/saptamana lapte de la vacuta crescuta la tara (fff bun); se pare ca ii prieste, noaptea nu se mai trezeste sa se alinte la titi, nu este constipata, ii place si nici nu a suferit foarte tare atunci cand am intarcat-o pentru ca a fost un proces lent; mese scoase pe rand (mai greu cred ca mi-a fost mie pt ca era tare dragalasa cum se juca la sanii mei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!

La multi ani Anna Theodora!!! Sa cresti mare, sanatoasa si voioasa! Mami, sa-ti traiasca printesica si sa va bucurati de ea o viata!

La multi ani Petra!!! Sa cresti mare si sa aduci in sufletele parintilor tai numai si numai bucurii!


Fetelor, eu sunt cu nervii la pamant astazi. Nu stiu ce are Duracell dar este tare marait si nimic nu ii convine. Nu ma mai asculta deloc...si nu stiu ce este si cu mine dar ziua de azi mi-a pus capac la toate. Ori sunt eu prea obosita psihic ori nu stiu ce se intampla...Trebuie neaparat sa ma deconectez putin ca altfel o iau razna cu nazdravanul meu care nu are stare o secunda, se catara pe scaune,pat,canapea,se urca pe masa in picioare,buseste toate usile, impinge, trage, tranteste, alearga, buseste.etc,etc,etc..

Va doresc o zi frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am venit si noi de afara, am stat doar o ora. era soare dar frig si zapada s-a cam topit.
asa ca viss, nu stiu ce zapada o sa prindeti. daca va grabiti putin.....

strumphitza imi pare rau ca ati primit asa vesti. dar trebuie sa iesi din starea aia, sa fi vesela pentru piscoata mica, ea trebuie sa te vada vesela mereu este o scumpete mica Sophia, asa imi place cum ii sta cu motul prins in sus o mai lasi la scari?

alina06 macar de s-ar incalzi, abia astept sa fie cald, soare, iarba verde....

madutza il felicit si eu pe Cristi pentru ca zice Tatal Nostru si eu abia astept s-o invat pe Anastasia si sa zicem amandoua
este o scumpa Cata si parca s-a schimbat asa mult...i-a mai crescut parul, s-a mai schimbat si fatuca, nu mai are falcutele alea mari. oricum, nici un bebel nu prea mai are falcile alea de la inceput este o fetita frumoasa

yvy nici eu nu o imbrac pe Anastasia in fustite in casa. doar cand iesim si cand este cald, nu acum. am asa fustite frumoase (de fapt, rochite)si mi-e si asa sa i le dau prin casa sa le tarasca pe jos si peste tot pe unde umbla ea si o si incomodeaza.
cat de scumpa este pe leagan cu nasucul rosu ce danseaza ea acolo

moulineta ma bucur ca puiuta n-a simtit prea tare ca ai intarcat-o. si la noi sper sa fie usor cand va fi. deocamdata ii mai dau titi ca tare ne place
n-am auzit de laptele monor

ally cred ca Edy va fi un mare nazdravan si mai incolo. si daca zici ca asa este zi de zi....chiar ca ti-ar trebui o zi libera, este normal sa te ajunga oboseala si sa vrei o mica relaxare

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy sa stii ca eu le imbrac in casa in rochite si fustite daca am
ca pacat de ele
fetele cresc
si rochitele raman mici
eu vreau sa le invat sa stea cochet imbracate si in casa
desi eu nu o fac
mai ales daca ai
da-i-le
sa vezi ce se obisnuieste cu ele

yvy tu stai in bucuresti?
sunt fetele mai bine
antonia incepe sa manance
si petra vad ca a avut o stare subfebrila de ne-a speriat
da acum este bine
poate a fost doar de la dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Da ,Cami

Am terminat mucenicii care au iesit demential! Am pus poze drept dovada! Acum astept sotul sa-i devoram... sa-l mai astept, sa nu-l mai astept... hmmm... grea decizie...
Strumphy un virtual maree pentru tine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Fetelor, voi de la ce firma aveti batista bebelusului?
Trebuie sa iau si eu ca parca mucii sunt si mai multi si aspiratorul nazal vine de la reparat peste cateva zile, iar la noapte ce ma fac?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yvyana, mai apuca 9 martie mucenicii tai, eu cred ca nu..., eu vreau sa fac maine sa impart poimaine ca se fac 4 ani de cand a murit mamaia care m-a crescut
strumph, o mare imbratisare, cami, bravo ca le inveti cochete, bine ca petra e oki!
viss, ce umplutura are tortul?
fetele azi mi-a fost rau, rau... ce sa-i faci daca am mancat un carnat de porc prajit si afumat si rece ieri, da buuun...oricum tb sa va spun ca mi-au venit rezultatele de la analizele de diabet si mi-au iesit superrr si tolerantzala glucoza si colesterolul.Bine, cica sabia nu a plecat de deasupra capului , ca tb sa am grija sa evit dulciurile, grasimile, sa fac sportsi sa nu ma ingras.... acum am un argument pt mama si soacra sa nu ma indoape
mada, ce dragutz tb sa fie cristi cand se roaga
lparpala si saraca diana ce a facut de la 9 la 6?
alina ,lalely pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Fetelor, voi de la ce firma aveti batista bebelusului?
Trebuie sa iau si eu ca parca mucii sunt si mai multi si aspiratorul nazal vine de la reparat peste cateva zile, iar la noapte ce ma fac?




eu degeaba iti zic, ca e o firma locala, dar sa stii ca-mi pare rau ca nu l-am folosit pana acum...si eu am dat banii pe unul electric caruia i-a cazut garnitura, si acum am luat din asta de aspirator... e super eficient

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ally cand povestesti de Edy , parca ai spune de Andra mea,
roxy eu o mai gatesc , ca-ti spun din experientza ca-i raman mici si-ti pare rau/\. Esti o fericita ca nu cumperi din comert multe lucruri, dar sa noi n-avem toate asa mult ajutor ca tine, eu iti spun din experientza ca e greu cand tb sa te descurci singur si te bucuri cand gasesti ceva gata facut de cumparat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Ally te inteleg, piscoasa mea e asa de cateva sapt dar e de la maselute acum termina de iesit si sper sa isi revina CA MI-A SCOS PERI ALBI.macar o sapt sa am pauza de la urlete offfffffff.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput