LMA Sonia,Sergiu,Cristi,Christina! Fluturasi (135)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neataaaaaaaaaaa

multumim de cafeaaaaaaaaaaaaa
si antonia si petra au dormit prost
nu stiu de ce
antonia a plans ca o doare burtica
si la 3 facveam kk la oala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Spiridusho, nu stiu la ce ora se culca Cristinelul tau... A mea se culca pe la 22.00-22.30 si de obicei se scoala pe la 8, cateodata 9...Azi n-a vrut....Din ce povestesti tu, puiului tau ii sparg niste dintisori. A ales bine baiatul...
mada ce face Cristi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

neataaaaaaaaaaa

multumim de cafeaaaaaaaaaaaaa
si antonia si petra au dormit prost
nu stiu de ce
antonia a plans ca o doare burtica
si la 3 facveam kk la oala

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



si acum e bine?
sti cami, ma gandeam la tine dimi, cand spre rusinea mea si cu un sentiment urias de vinovatie papam mucenici copti(2 jumate, doar ca eu i-am facut mici unul e jumate din podul palmei mele)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Va pup, cica mergem la un outlet la cativa zeci de km de aici.... cica au ciorba de fasole in paine la restaurant acolo , de aia mergem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

neata

La multi ani Sonia Ioana si Sergiu Ionut de Viss!!!
La multi ani Cristian de Spiridusha!!!
La multi ani Christina Gheorghia de Stefyapost !!!
La multi ani Maria-Sofia de koko1!!!
La multi ani Picky_toto,Persi !!!
multa sanatate,noroc si fericire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

La multi ani sarbatoritolor de azi!! Sa cresteti mari, sanatosi si frumosi .

Multumesc mult de urari

A mea micuta vad ca-i mai rau, avea aseara temperatura de 39, iar acum tuseste, muceste si starea ei e foarte proasta, numai de mine sta agatata, o deranjeaza orice..simptomele ar fi de gripa ..asa ca evit orice iesire afara si sper ca pana luni sa fie mai bine...si aerosoli a o ajute.

Cea mare e la dansuri cu tati, is curioasa daca azi i-a placut, ca nu ma mai fost de 3 saptamani.

Distractie placuta tuturor, la munte, acasa, la ciorba de fasole, la petrecere ...sa aveti un weekend reusit.

Inca ceva...L-ati luat motul la copii? (il luati)..sau rupeti turta? Ce au ales de pe tava?

Mi-a adormit la san, va las..pupici


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia plimbare placutaaaaaa
poate va si cumparatiu ceva daca e outlet
de ce te gandeai cu vinovatie?
si eu am mancat mucenici multiiiiiiiiii
\dar de post
am cam exagerat cu mierea si eu
da asta e

picky sanatate multa
ce ii dai la bebe in afara de aerosoli?

mada cum sunteti
ma gandeam la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele,

Ce de petreceri aici!!!
Ma bucur sa citesc despre turte/mot de fluturasi!!!

Eu m-am petrecut de 8 martie.In seara cu pricina am fost la Flamingo Boys cu prietenele mele...iar aseara am fost la petrecerea de la firma sotului.
A fost dragutz la amandoua!!!Am dansat,ne-am simtit bine,..
Eu sunt zombi caci nu am dormit mare lucru iar DAvid vrea sa il tin numai de manute.

Este baiat mare acum.Merge de manuta si merge singur pe langa pat!!!

Strumf,scuze,nu am vazut ca m-ai intrebat de data si am scris de atatea ori incat am uitat sa mai scriu cand m-ai intrebat.Debutez la serviciu pe 2 aprilie,adica mai am putin si gata...

Roxy ai PM!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

La multi ani Sonia Ioana si Sergiu Ionut de viss!!!
La multi ani Cristian de spiridusha!!!
La multi ani Christina Gheorghia de Stefyapost!!!
La multi ani Eva Maria si Fabian Mihai de monas!!!


Neatza la amiaza! Eu tot in pijamale sunt si chiauna de cap.Petra de la 1 jumate pana la 3 azi nopate m-a facut varza nu stiu cea fost ca acu is zombi.Abia mi-au plecat si musafirii mei de trei zile e vraiste in casa si trebuie neaparat sa ma apuc de treaba

Insa am vrut sa urze la multi ani sarbatoritilor nostri si sa va spun ca am pus si eu cateva poze de la party-ul lui Petra de 1 an

Mada cum e Cristi, am vazut mesajul tau bine ca i-a scazut temperatura.

Pup fetele ma duc sa mai beau o cafea poate ma trezesc si ne auzim deseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

intru si eu dupa o suta de ani
imi pare nespus de rau ca n-am apucat sa intru ieri sa urez si eu LA MULTI ANI puiutilor dragi mie Sonia si Sergiu, sa fiti sanatosi si sa aveti o viata frumoasa ca o zi calda de primavara LA MULTI ANI cu intarziere pentru Petra, ana, cristian, christina gheorghia, eva si fabian gemenasi scumpi LA MULTI ANI tuturor, sa fiti sanatosi si norocosi in viata
LA MULTI ANI picky toto, persi si catank cu scuzele de rigoare pentru intarziere

acum sa va zic de noi..
am inceput de luni cu vlad cu varsaturi, febra, nas ca un vulcan cu secretii galbene, am inceput un antibiotic datorita caruia a fost bine o zi, dupa care iar zacut la pat toata ziua fara sa manance nimic, febra care nu scade la antitermice, schimbat antibioticul dupa care a dat-o pe o stare gripala de nedescris, desi n-a iesit din casa, cu nas curgator ca la robinet, ochi rosii si stranut non stop..asa e si acum..
eu de luni cu un rosu in gat si dureri de cap, am luat biseptol, dupa care schimbat pe un antibiotic ca sa ajung acum la al doilea antibiotic si amigdalele pline de puroi..cred ca ajung la injectabil in final..ma simt si tare rau, cu stari de voma si dureri groaznice de cap, un pic de febra..tot tacamul..sotul e la fel cu gatul..
andra de ieri a inceput si ea cu nasul, sper macar ea sa ramana la stadiul asta si sa nu avanseze..
eu nu stiu ce sa mai fac, degeaba bag homeopate pt imunitate, vine copilul asta cu niste crocobauri de la gradi de ne lasa lati pe toti..si nu raspund la tratament..nicci febra la antitermice..ce e mai trist e ca nu stiu cat pot continua asa, ca doamna nu se poate descurca cu amandoi, saptamana asta am avut-o pe bunicuta la noi, acum vine mama si-a luat un medical ca sa ne ajute..dar pe urma iar il voi duce o saptamana la gradi si iar tragem 2-3 sapt acasa..l-am burdusit de medicamente ..sunt f nemultumita si nu stiu ce sa fac, acum ma bate gandul sa-i schimb gradinita pe una particulara..ma gandesc ca probabilitate de boala scade la 10-15 copii fata de 46 cat sunt la asta de stat in grupa..si 3 pe mp..2 in pat la somn..
mi-e frica sa nu gresesc cu schimbarea, sa nu-l afecteze in vreun fel..
madutza, chiar ma gandeam si la tine, cum mai e cristinel ? ce ne facem cu puiutii astia cu atatea boli pe capul lor? el de la gradi a venit virusat ?

acum si partea buna, andra merge f bine tinuta de manuta, urca scarile de o suta de ori pe zi, si-a dat drumul si singurica de ziua ei insa pe distante scurte, e f f precauta pitica

si mai am o problema, cand vin acasa de la servici piticii mei cred ca se razbuna pe mine, pe faptul ca am fost plecata si fac un circ de nedescris..nu ma inteleg cu ei pana seara candf ii adorm..cu doamna sunt cuminti si se joaca si se inteleg de minune iar cand vine eu acasa dezastru..trag de mine si urla si nu le intri in voie cu nimic.. oare cat o mai tine faza asta ca m-am saturat..andra si azi ca am stat acasa a fost agitata si plangacioasa..cred ca ii e frica ca plec si protesteaza dinainte..

gata despre noi, va pup

Mergi la inceput