LMA Sonia,Sergiu,Cristi,Christina! Fluturasi (135)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada si eu stiu ca amigdalele trec numai cu antibiotic, mai bine nu te feri de el, ca-l face repede bine pe baiat!
da lasa ca i le scoti tu!
Strumph, am fost in centru si m-am dus ca o doamna pe tocuri si dupa 3 ore jumate de mers(erau 16 grade)cand am ajuns acasa aproape mi-am luat niste balerini albi, nu-s de piele dar erau 4 euro si pe mine ma dureau picioarele raaau!si oricum aveam nevoie de ceva de primavara -vara alb
irinuk, cum e la tara? a facut buni mucenici?
cami si eu am impartit la cine am putut de dimi
in schimb recunosc ca m-am indopaaaat
si aseara sia zi dimi si acum am mancat mucenici copti si fierti imi pun acum seara cand vien barbatul...sa ciocnim si un pahar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea, da nu poti sa o lasi cu fetele si sa zbori si tu la un coafor sau la lins vitrine in mall? ca vb cu ele..Anna tot tb sa repete cuvinte....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele
abia am ajuns si noi acasa, am fost prin oras, prin magazine....tare relaxant a fost. am si dormit cu buburuza de la 11.30 la 13.30, ce bine, a fost apoi aerul rece a facut minuni, mi-am incarcat bateriile.

mandreeac asa, sa nu te superi, eu sunt sincera na, si zic. mie mi se pare o schimbare pentru ca de obicei te stiu cu el intr-o parte, niciodata nu te-am vazut cu el pe frunte si mi se parea ciudat. oricum, esti o mami frumoasa

La multi ani, picky si persi sa fiti sanatoase mamici, sa va bucurati de puiutii vostrii scumpi


deea imi plac mesajele tale pline de emotie si caldura....ce urari frumoase faci bebeilor

ailed sa porti sanatoasa balerinii. ce daca nu-s de piele

irinuca bine ai facut ca ati iesit. o gura de aer ii va face bine mai ales daca nu a fost nici foarte frig.

viss cum stai cu treburile, cu vopsitul, cu toate? asteptam sa ne povestesti

la noi a fost o zi superba, cu mult soare, cer senin, dar putin cam rece. oricum, noi ne imbracam bine mereu

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am pus poze de azi de la plimbare

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna, va zic cateva cuvinte- a fost superb! eu surescitata, de-abea acum mi-am revenit-am facut curat, mancare, acum stergeam usa de la intrare, acum petalele unei flori, acum oglinda, apoi covorul..la 12 au venit cele 2 mamici cu baietel si fetita, apoi la 15 somn-16.30, la 17.39 au venit nasii, apoi la 18 altii, am fost 11 persoane, dar nasii si-au lasat fetele acasa sa nu fie aglomeratie..mi-a parut rau. am taiat moturi, am suflat in tort care a fost superb- superb, cu figurine frunoase, cu numele lor scrise ca o fila de primavarapoze multe, sonia a avut o rochita pe rosu-cumparata de prietena mea, deci alta vestimentatie- dar rochita de vis, cu falduri, buzunarase, trandafiras sic intr-o pare, sergiu a primit tot de la ea, o pereche de blugi bengosi, am pus bady alb, si camasuta cu maneca scurta cu verde si bleo, a fost..lume multa, vesela,eu eram incoerenta in gandire, vorbire, acum m-am linistit..au primit mai multe hainute, doar 2 jucarii, dar ce hainute, costumase, compleuri..fuse de vis
- maine la 9.30 plecam la predeal.ne auzim pe luni-marti.multumesc ptr cuvintele si gandurile frumoase. mai ales ale deei , care a fost alaturi de mine la maternitate, din primele momente,mai ales la bocetele sufletului meu la vederea celor 2 minuni, comori, frumuseti, intr-un cuvant- copiii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

VISS PUPAM O MAMICA DE VIS SI NISTE COPII LA FEL
felicitari pt minunile tale
pt cadourile primite
si pt reusita petreceriiiiiiiiiiiii
distractie pplacuta la munteeeeeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

La final de zi...

Urez LA MULTI ANI SANATOSI SI FERICITI PTR PUII LUI VISS....

Viss... Dumnezeu te iubeste!!!

Si nu in ultimul mamicii piky
LA MULTI ANI!!!


Sunt in urma cu cititul, asa ca ma abtin sa spun una alta... Sper sa revin curand printre voi...

va pup ...
...zile insorite si nopti linistite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

La multi ani Sonia si Sergiu!

La multi ani Cristian si Christina!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

, ceai, nesquick,
Andra s-a trezit de la 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Buna dimineata fete dragi,

Ailed, Cristi de obicei se trezeste incepand cu 7:15-7:30 si in zilele bune doarme pana la 8. Si azi evident a fost in afara programului si la 7 fixxxxx era treaz. Petrecerea a fost foaaarte frumoasa, am fost multumita de tot, piticul a fost cumintel, a ales pix, bani si chei. Tortul a fost chiar cum vroiam eu, cu personajele de la Baby Einstein...a fost frumos, a trecut...

Si copilul a adormit frumos cu bona, a dormit pana pe la 1 cand am venit si noi si dupa vreo 30 min s-a trezit si asa ne-am chinuit, a fost tare marait, chitzait, se smucea in brate, nu vroia sa il pun in pat, nici in brate, nu vroia nimic. Era taaare nervos, nu stiu ce-a fost cu el. Si intr-un final dupa nurofen si un scandal enorm, adica plansete si urlete, a adormit si el la 4 si eu cheanua evident. Si ne-am trezit la 7.

Pun acusica cateva poze pe picasa si incerc cumva sa ma trezesc cu o mega cafea.

O zi frumoasaaaa!!!

La multi ani!!! pentru sarbatoritii nostri dragi:

Eva Maria si Fabian Mihai de monas!!!
Anna theodora de Deea99!!!
Petra de salo-sama!!!
Benyamin de danielle02!!!
Elena Sophie de rhynna
Maria-Sofia de koko1


O zi frumoasaaaa!!!

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput