Asp.optim.(770) Felicitari Luciana2008, Yna85 !!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

deny merci

eu apreciez ca ma incurajezi dar nu are rost sa ma mint singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Eu am descoperit ieri o farmacie in oras cu teste alinta la 3 ron unul, asa ca de acum o sa imi iau de acolo, luna viitoare nu cred pentru ca mai am 2 nasparlete din astea care imi arata tot 2 liniute false in casa si depinde daca o sa pot prinde ovulatia dupa operatie doar nu vin acasa si ma apuc de jap-jap.
Fetele cele care ati luat testele de sarcina si ovulatie de pe ebay cum sunt? Cele de sarcina lasa liniute de uscare sau nu?
Eu nu am mai apucat sa imi iau si acum banii sunt cam in plop, cardul a expirat si e pe numele sotului asa ca nu mai am cum, pana nu ajunge el la banca.



Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaneagu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel

Deny, nu e vorba de pesimism aici. E vorba de experiente nefericite cu unele teste. Din pacate, teste cu probleme exista si vor exista mereu, la fel ca si dezamagirile crunte. Imagineaza-ti cum e sa vezi o liniuta pe test, sa dai fuga la beta si sa fie negativa... dupa cateva faze de gen, deja te inveti sa nu te mai increzi si sa-ti faci iluzii. Lorena stie foarte bine ca nu are motive de scos sampania si totusi o farama de speranta pastreaza, e normal asta. Nu e cazul sa-i ambalam sperantele ca sa pice foarte de sus apoi. Daca e bb, va fi o bucurie, daca nu e, va fi o tristete rezonabila, tocmai datorita cumpatarii de acum.

Bebe dragonel la bord !



imi plac mesajele tale de mor , esti un om deosebit

Primavara incepe cu tine...
http://www.fertilityfriend.com/home/3b9293

http://lt2f.lilypie.com/WYQpp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

bobule ce bine zici

de molipsire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

miha te sun eu

sa fie cu succes operatia si sa apara bebe imediat dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Bobule bine zici, imi aduci aminte de mine acu 2 luni cand am facut test a avut linie de uscare am facut beta si era negativ, dupa o saptamana aceeasi chestie si e mult mai rau sa vezi un beta negativ dupa un test fals, uite eu am zis ca niciodata nu mai fac teste dar m-am invatat minte? Nu ca am si eu placerea de a face sisu pe betisoare.
Daena sa stii ca asa si gandesc ca sunt mai aproape cu un pas de dar in acelasi timp imi e frica si ma gandesc ca daca nu mi-a iesit nimic rau la analize poate nu am nimic rau nici pe acolo si fac operatia degeaba.
Cum vrea DD ne lasam in mainile Lui.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel

Deny, nu e vorba de pesimism aici. E vorba de experiente nefericite cu unele teste. Din pacate, teste cu probleme exista si vor exista mereu, la fel ca si dezamagirile crunte. Imagineaza-ti cum e sa vezi o liniuta pe test, sa dai fuga la beta si sa fie negativa... dupa cateva faze de gen, deja te inveti sa nu te mai increzi si sa-ti faci iluzii. Lorena stie foarte bine ca nu are motive de scos sampania si totusi o farama de speranta pastreaza, e normal asta. Nu e cazul sa-i ambalam sperantele ca sa pice foarte de sus apoi. Daca e bb, va fi o bucurie, daca nu e, va fi o tristete rezonabila, tocmai datorita cumpatarii de acum.

Bebe dragonel la bord !


Da Bob, ai dreptate.
Si sincera sa fiu, mi-e cam greu sa cred ca exista linii de uscare pt ca tocmai ca eu nu am avut parte de asa ceva.
Dar vorba aia: "invata de la altii, ca sa nu o patesti si tu".
Asa ca inclin sa cred ce spuneti voi de linii de uscare.




Dragonelul meu

2 sarcini pierdute la 4+
Cauza? -> Astept sa fac investigatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd

Fetele mele, sa ma iertati daca par ca exagerez (poate prea mult) dar eu nu ma las batuta!!!
Eu tot nu-mi pierd speranta pt voi!

Pe toate va alung la odisee! Gata, va ajunge cat ati stat pe aci!
nu ca vreau sa ma despart de voi, dar meritati din plin sa ocupati locurile voastre la odisee

Hai ca nu mai e loc pt pesimism!

Trageti aer adanc in suflet si respirati MUUUUUUULT OPTIMISM si CREDINTA!




Dragonelul meu

2 sarcini pierdute la 4+
Cauza? -> Astept sa fac investigatii.


neata fetelor!!!!
ma alatur si eu tie, cu !!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Buna dimineata dragele,

Este ca asa baba grozava n-ati mai vazut? Bobule, am vrut sa va tin antrenate, ca sa nu credeti ca deja a venit primavara

Lore eu nu stiu, n-am patit-o cu teste false sau ceva. Cand au fost doua liniute au fost pe bune. Asa ca eu tot mai sper pentru tine. Cine stie de unde sare iepurele

Yna are doua liniuteeeee! Hai Yna!

Revin mai tarziu ca am o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
...uite eu am zis ca niciodata nu mai fac teste dar m-am invatat minte? Nu ca am si eu placerea de a face sisu pe betisoare.


Bineinteles ca nici eu nu m-am invatat minte. Cine oare era aia care balacarea barza strip si luna viitoare dadea fuga si le cumpara pe motiv ca "ie ieftine, domne, sa nu stricam bunatate de SC"!?
Rapuns: subsemnata de acilishea !

Mie mi-a luat 3 beta negative (si mult par jumulit din peruca) sa ma invat minte cu liniile de uscare. Testele cunoscute le aruncam imediat dupa citire si marcile noi le pastram cu orele sa vad daca fac liniuta de evaporare. Asa am ajuns sa trec pe lista neagra : Barza strip+caseta, Minut, Clearblue compact, iar pe lista roz : Sc, Dr baby si sexiblu.

Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput