Asp.optim.(770) Felicitari Luciana2008, Yna85 !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

deny scumpa mea nu ai pt ce sa te bucuri

sunt testele aiurea

nu a aparut in intervalul de citire ci dupa o jumate de ora, chiar nu e valabil

nu-ti aduci aminte ce m-am mai bucurat luna trecuta si apoi a venit monstrul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

10-11 poate poate 12 DPO maxim

azi sunt z 27-28 a cm dar ovulatia conform testelor de ov a fost ceva mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yna85 spune:

Buna, dragele mele!

Testul meu cred ca e negativ...eu si sotul mai vedem o liniuta pe acolo, dar foarte slaba, cred ca e de uscare (nu mi se pare sa fie roz)e foarte slaba. Acum, imi pare rau ca am luat testul, mai bine faceam beta. Dar cerd ca tot degeaba faceam...
Lore, imi doresc din tot sufletul sa fie pozitiv! Daca spui ca e cat se poate de clar, pozitiv, atunci eu cred ca e pozitiv!

Dragele mele, eu trebuie sa plec! O sa mai intru pe la 8, cand ajung acasa! O zi frumoasa sa aveti!

Gena MTHFR - mutatie heterozigota C677T, mutatie heterozigota A1298C; Gena PAI-1 - genotip heterozigot 675 4G/5G, genotip heterozigot 844 GA;
Tirodita autoimuna Hashimoto cu hipotiroidism, ATPO>2000, ATg=267, TSH=16;
O sarcina oprita in evolutie la 9s.

http://lagf.lilypie.com/zFnw.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86

deny scumpa mea nu ai pt ce sa te bucuri

sunt testele aiurea

nu a aparut in intervalul de citire ci dupa o jumate de ora, chiar nu e valabil

nu-ti aduci aminte ce m-am mai bucurat luna trecuta si apoi a venit monstrul


Ehhh, eu tot vreau sa ma bucur pt tine!!!! Si ce daca e in afara intervalului, dat tot se vede FOARTE vizibila II ca se vede si de la o posta. Inseamna ca ai ovulat tarziu asa cum banuiesti, si dupa 12DPO sigur o sa fie in intervalul de citire.

La mine nu e loc de ""

Vreau sa ma bucur pt tine si chiar meriti din plin cele II si sa fie in burtica ta timp de 9 luni si intr-un sfarsit sa-l tii in brate

Hai nu mai fi suparici ca vin acolo sa te bat.


Te




Dragonelul meu

2 sarcini pierdute la 4+
Cauza? -> Astept sa fac investigatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yna85

Buna, dragele mele!

Testul meu cred ca e negativ...eu si sotul mai vedem o liniuta pe acolo, dar foarte slaba, cred ca e de uscare (nu mi se pare sa fie roz)e foarte slaba. Acum, imi pare rau ca am luat testul, mai bine faceam beta. Dar cerd ca tot degeaba faceam...
Lore, imi doresc din tot sufletul sa fie pozitiv! Daca spui ca e cat se poate de clar, pozitiv, atunci eu cred ca e pozitiv!

Dragele mele, eu trebuie sa plec! O sa mai intru pe la 8, cand ajung acasa! O zi frumoasa sa aveti!

Gena MTHFR - mutatie heterozigota C677T, mutatie heterozigota A1298C; Gena PAI-1 - genotip heterozigot 675 4G/5G, genotip heterozigot 844 GA;
Tirodita autoimuna Hashimoto cu hipotiroidism, ATPO>2000, ATg=267, TSH=16;
O sarcina oprita in evolutie la 9s.

http://lagf.lilypie.com/zFnw.png


Ynaaaaa vine si la tine sa te bat???

Hai ma' ca nu e linia de uscare!

E pozitiv!

Eu cred ca ai si tu in burtica si impreuna cu Lorena plecati la odisee!
Nu uitati ca Luciana inca va asteapta, sa plecati in grup.



Dragonelul meu

2 sarcini pierdute la 4+
Cauza? -> Astept sa fac investigatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

am facut poze sa vedeti si voi nesimtire de test

nenorocitul, dar nu-i dau satisfactie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata gagici.
Deny citesc ce mai aveam din capitolul trecut si vad ca Lorena are test clar negativ si cand intru la capitolul nou o vad trecuta in listuta cu II usor pozitiv m-am gandit ca te-ai incurcat tu si pe urma cand citesc vad adevarul.
Lorena sa dea DD sa fie pozitiv testul si sa fii intradevar graviduta.
Stiu cum e cu testele astea stiti ca si mie mi-a iesit vineri slab pozitiv si sambata au venit uratii si mai intreba cineva daca se poate sa vina uratii mai devreme adica la 11 zile dpo da se poate exact asa am avut eu luna asta, mi-a venit in ziua 25 si in ziua 11 Dpo.
Luciana ma bucur foarte mult pentru tine, eu zic ca nu ai ce sa faci la medic acum, mai bine fa beta si repeta-l la 48 de ore asa o sa stai linistita ca e totul in regula ca la medic e prea devreme si nu se vede la eco si o sa patesti cum a patit valicuta numai te sperii.
Ana ma bucur ca esti bine.
Eu am fost aseara la Ekg si control cardiologic si e totul bine si acolo, mi-am cam pregatit in mare parte ce imi trebuie pentru spital mai am defrisarea, trimiterea pe maine si sa ii fac papica sotului.
Miky daca intri sa imi spui daca mai stii ce poti sa mananci dupa operatie, in prima - a doaua zi?
Xdidi tu ce mai faci, ai mai fost la doctor ca am cam uitat, poate ai spus.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Lorena pune te rog linkul unde ai pus testele ca eu nu mai pot intra, nu mai stiu parola.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Buna dimineata, fetelor !

Yna, liniuta de uscare apare cam dupa 7-10 minute asa, in special la testele barza strip (sau alte strip-uri). Eu stiu testul sexiblu, am facut si eu vreo 2-3, nu retin clar cate, si nu mi-au aratat decat un singur betisor roz, deci le consider ok. Daca nu ajungi la beta azi-maine, eu zic ca joi veti vedea o a doua linie frumoasa. Va tin pumnii, sa nu va insele ochii si sa primesti un cadou minunat de ziua mamei!
Am vazut discutia despre Surecheck. Exista 2 SC: ala clasic, de 10-12 lei (un test scurt, incape intr-o palma) si Streamer-ul de 20 lei care e lungan si cica e infailibil.

Daena, un negativ ieri nu inseamna negativ si azi. Fac galerie

Anca, te-ai dezobisnuit de galerie, ei?! Ia d-aci galerie pentru bb2 !!

Marie, cam fortata aia cu "sufletul mare" ala al tau de care pomeneai ieri... iaca ce mai baba posomorata ne prezinti. Asa sucarita esti pe noi de ne congelezi ? Sau vrei sa ne conservi obrajorii ca bujorii?!!


Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput