Cu Ice Age nu se face primavara!{13}

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

PS: daca nu v-au iesit maselele de minte, vorbiti cu dentistul . Sotul meu tocmai a avut operatie si 3 masele scoase fiindca cele de minte crescusera oblic in interior si i-au cariat radacina celorlalte. Da' pana acum nici un dentist nu ne-a tras de maneca.... pana a inceput brusc sa aiba dureri. Mari

Hai maaa - asta imi mai trebuie acum. Daca pana la varsta asta nu mi-au cariat nimic, nu ma doare nimic - poate scap asa ...fara minte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Pfui, m-am lasat (din nou) de 2 saptamani si tare mi-ar placea sa-mi sufle Mianna niste fum ceva.



suflu, suflu - cu mai mult entuziasm dupa ce reusesc sa ma mobilizez si sa ma duc pana la Kaufland sa m-aprovizionez, ca am un talent nebanuit sa fumez doar tigari care nu se gasesc la coltu' blocului.

inainte fumam Salem - care au disparut de cand cu directiva UE de a se comercializa doar tigari care se sting singure, si cica n-a rentat sa modifice si pentru ele linia de productie, ca n-aveau vanzare foarte mare. ok, am cautat alt tip de tigari mentolate - si-am descoperit ca verdele nu mai e la moda, acum aroma de mentol e in pachete albastru inchis si se cheama Marlboro blue ice. si nici pe astea nu le gasesc la orice chiosc.

a nu se intelege ca acum stau "pe uscat" - am Kent din ala "convertibil", adica daca-i spargi biluta devin vag mentolate. uneori uit s-o sparg, si nu inteleg de ce nu-mi place tigara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mvai ce m-a putut enerva fi-meu azi in parc ... daca nu eram in America, ii trageam una de il lipeam de asflat.
Deci a gasit o echipa de pustani cu care a pus de un fotbal ... au jucat pana cand si-au dat sufletul, aia ...nu fi-meu. Epuizati, au iesit pe rand din joc pana cand n-a mai vrut nimeni sa joace ... eu, ca intzepenisem de frig pe banca i-am spus sa mergem intr-o tura cu bicicleta, el nu si nu ..ca el se joaca fotbal. Ca convinge el pe cineva ...eu insist, Fi-mea miorlaia ca vrea cu bicicleta ... si uite asa incercand sa il conving si pe unul si pe altul ... ii spun lui fi-meu CALM "Alex, nu mai joaca nimeni fotbal, ai de ales intre a ramane in playground sau cu bicicleta" ... si fi-meu incepe frate sa tzipe la mine "ca el nu pleaca de acolo, ca gaseste el pe cineva, ca el nu merge nicaieri, ca n-are chef de bicicleta" ... mai fetelor, stiti cum tzipa, de spuneai ca mai are putin si imi da una ... sa nu sariti pe mine, ca nu il bat, dar credeti-ma ca daca ii plezneam o palma cred ca se calma ... desigur ca nu am voie, asa ca, m-am ridicat de pe banca si fara sa spun nimic, m-am indreptat spre masina - si i-am spus printre dinti "ca nu ma stau 1 sec in parc si ca plecam acasa" ...ohohohoooo, au inceput alte tzipete, ca el nu vrea acasa, ca ok merge cu bicicleta, si la finalul acestui tantrum "you are a bad mom, I hate you" ... fetelor, stiu ca nu crede ce spune dar stiti ce m-a durut ?

In masina s-a calmat si a inceput sa se vaite - ca nu a vrut, ca he had to spit out that, ca sa nu-i spun lui ta-su ..etc, etc, etc.
Acum e mielusel ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Celcesforaie si-a cumparat laptop nou. Pe cel vechi un frumos Sony Vaio i l-a dat copilei.
Copila s-a bucurat cum nu s-a bucurat in vietisoara ei de ceva.
A venit si a luat mouse-ul de la laptopul meu. Adevarul e ca eu nu prea am nevoie de mouse ca m-am obisnuit fara, insa m-a deranjat ca nu m-a intrebat. Asa ca ii zisei ca m-a deranjat.

2 ore a plans intr-una, m-a bolborosit ca i-am stricat bucuria, m-a acuzat ca sunt geloasa pe ea ca ei i-a dat ta-su laptopul si nu mie.
Oh, my God ce circ a facut!

Eu am stat inchisa in dormitor caci nu doream sa ma enervez.
Ea i-a spus lui Celcesforaie ca daca eu stau acolo are ea grija de el. A pus masa, i-a dat sa manance si a spalat si farfuriile.
In final, dupa ce s-a mai linistit l-a pus sa ma sarute de noapte buna, in vazul ei, precizand: "sa-i spui neaparat mamei asteia ca pupicul nu e si din partea mea"

Si bineinteles ca ma uraste! Si apoi ii pare rau ca o spune. Nu ma doare ca stiu ca nu e asa si ca o spune la nervi. Mi-e mila de ea ca isi face atatea mustrari de constiinta dupa.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Am gasit asta...m-am tavalit de ras........hai sa ne distram...si sa ne imaginam ce e cu fiecare...www.adevarul.ro/life/viata/Ticalosii-_de_pe_internet_0_659934382.html" target="_blank"> forumist!!!!!!!!!!!!!!!!!!




www.adevarul.ro/bbtcontent/clipping/ADVIMA20120308_0407/1.jpg" target="_blank">si o schema

Madalina si Eva-Maria








mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

buflea, Viv,citesc din pataniile voastre...sa ma pregatesc emotional pe viitor

Pupam mamicile cu nervii intinsi pe sarma, zilnic!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Lady, imi pare rau apropo de dantura ca nu am mai apucat sa-ti raspund dincolo. Deci nu e neaparat asa cum auzisem eu.

Mianna, asa faceam si eu cand eram fumatoare, cum reuseam nu-mi explic, dar sotul meu care trebuia sa ma aprovizioneze cand venea de la munca facea un ocol considerabil sa poata sa-mi cumpere mie drogul de la un magazin anume. Pfuuu, bine ca m-am lasat.

Si ca s-o enervez pe Viviana, nici nu m-am ingrasat. Adica nu m-am ingrasat ultima data cand m-am lasat. Primele doua dati x 5 kile, care chiar daca m-am reapucat nu au mai plecat. Asa ca daca iti vine ideea nastrusnica sa te apuci iar ca sa slabesti sa stii ca nu e asa. Deci mai bine daca ai stat pana acum nu schimba o dependenta pe alta (mancarea sau dulciurile) si da-i inainte.

Nici eu nu ma dusez la sala. Nu e aproape dar sar in masina, din masina direct in casa. Ma mai intalnesc cu cate un vecin in lift, imi mai aduc aminte sa fac piata. Nu e panica...

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Androix

La mine se anunta o saptamana plina. Noroc ca vine vreme mai calda si asta imi usureaza mult munca.

Sunt cam in pana de idei cand e vorba de papica... O sa ma uit la sectiunea cu gatitul, dar acolo se fac feluri asa de savante ca imi ia 1 zi sa gatesc si juma sa mananc ce am gatit :). daca aveti vreo idee asa... mai pinguineasca... care sa nu necesite atestat de bucatar, v-as fi recunoscatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Salemul fusera si preferatele mele.
Apoi Kent 2 in 1 adica convertibil.
Si spre sfarsit Marlboro filter plus extra - te doare capu' ce denumire!

De azi am inceput si regimul de slabire! Cica o sa mananc 3 zile legume. Sa o vad si p-asta.
Da' dupa cum ma stiu intr-o luna sunt capabila sa dau jos 10 kg.

Asa si cu maselele ca am uitat sa va spun.
Cand abia il cunoscusem pe Celcesforaie... eram in premiera cum se spune...
Ii iesea una dintre maselele de minte, lateral. Pana sa sparga s-a dus la stomalog sa o scoata.
Era februarie.
Acel molar de minte ornat cu un snur de martisor a ajuns la mine-n piept.
Si acum o mai am si face deliciul fii-mii - nu-si explica cum de i-a dat prin cap sa-mi dea asa un martisor.
De mine ce sa spun? Abia acum incep sa inteleg si sa apreciez gestul.

Si valeu! Am vazut caseta de la cununia mea civila. E prima oara cand o vad. A tras-o pe DVD.
Aveam parul lung, lung, si foarte cret de-mi statea ca o casca pe cap.
De ziua fii-mii invit familionul si le pun caseta.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Io nu stiu ce raport sa dau ca poate va prost-dispun

Mie imi vine sa va povestesc de gainatz. Da, da, chestia aia ce iese prin cloaca porumbeilor. E el prezent si la alte pasari, da' pe mine porumbeii ma rod.

Am impresia ca fac dinadins cand isi lasa palestile pe aerul condintionat si sunt aproape sigura ca isi sterg tartitza de geamurile mele ca altfel nu imi explic prezenta acestui "guano urban" pe termopane. (sa nu cumva sa credeti ca sunt puse altfel decat verticale)

Am un balcon. Deasupra e alt balcon. (Balconul e balcon, adica e in afara)
Usa de la balcon are in fata o usa cu plasa.
Azi dimineata acea scarbo-zburatoare mi-a lasat o aminitire pe usa-plasa.
De atunci tot incerc sa calculez viteza sparcaielii pentru a-mi da seama cum naiba a trecut prin gaurile plasei ajungand pe geam.
Gainatzul de pe plasa e normal scurs ca orice gainatz ce se respecta, insa cel de pe geam are forma gaurilor plasei.

Mai stiu ca singurele pasari care pot stationa in zbor si care pot zbura cu spatele sunt colibrii.
Deci?



Al doilea lucru care ma roade azi sunt dintii (Sau "e dintii"?). Ai mei.
Gura nu mi s-a marit.
Arcadele dentare n-au crescut.
Dintii nu s-au micsorat.
Si atunci de unde STRUNGAREATA?
Avusei eu vreodata strungareata? Nu.
Avusei eu dintii usor rariti? Nu.
Da uite ca de cateva luni am (sac!).

In extensie la extragerea molarului de minte am facut azi un detartraj profesional. Ce strungareata aveam inainte, da' ce strungareata am acuma!

Sunt atat de obsedata si nervoasa (mai nervoasa decat la aflarea vestii ca de 2 saptamani de cand nu mai tutunesc am luat 3 kg) ca m-am si programat saptamana viitoare.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi


viteza sparcaiala = (viteza pasare in zbor - viteza data de forta de atractie gravitationala asupra sparcaielii) corectata cu traiectoria de zbor a scarbo-zburatoarei, mai exact daca zbura orizontal, era in picaj sau in urcare

la problema cu strungareata nu's ce sa-ti zic. cica in timp se depune tartru sub-gingival si se formeaza pungi gingivale in jurul radacinii dintilor/maselelor. poate de aici si migrarea dintilor matale .

Mergi la inceput