Cu Ice Age nu se face primavara!{13}

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Bufleo, e minunat fiu-tau.
Pe mine m-a impresionat povestioara lui.
Sa-i pastrezi carticica, please.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am gasit asta...m-am tavalit de ras........hai sa ne distram...si sa ne imaginam ce e cu fiecare...www.adevarul.ro/life/viata/Ticalosii-_de_pe_internet_0_659934382.html" target="_blank"> forumist!!!!!!!!!!!!!!!!!!




www.adevarul.ro/bbtcontent/clipping/ADVIMA20120308_0407/1.jpg" target="_blank">si o schema

Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

da, normal ca au crescut frumosi si grasi si voiosi si cum vreti voi. ai mei sunt cei mai cei....de pe planeta.


Vorbim inca de tzatze?




no, eu vorbeam de copii mei.




so, sa va urez si eu o primavara fierbinte si senina! fierbinte unde si cand vreti voi, ma intelegeti?!

copila mea vrea parul roscat, nu stiu daca sa ma dau cu capul de pereti sau sa trag o dusca. cred ca amandoua. asa ca astazi am dat o tura pe la Müller sa luam vopsele. zilele trecute am incercat sa obtin termin la un salon, dar nimeni nu vopseste copii de 14 ani.
e o lege nou nouata care nu permite asta.

acuma astept sa devina fiimea blonda. ma rog, nu stiu ce-o iesi pana la urma. apoi trecem la roscat, un roscat aprins.
mi-am pierdut mintile, stiu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eumada, e misto articolul.
Si foarte adevarat. Am pus deja cateva etichete... in mintea mea.

Nu ar fi bine sa o facem public. Am jigni.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Kari si fii-mea vea roscata.
Am incercat cu foi de ceapa da' nu a iesit nimic.

I-am promis la vara cu Henna.

Acu' i-am zis doar ca o las sa-si faca gauri in urechi. Vrea 3 intr-o ureche si 1 in cealalta.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hahahah - Viviana, interesant studiul cu porumbeii ... si apropo de maselele de minte, v-am spus ca eu nu am nici una ? Nu mi-au crescut niciodata si sper ca la vartsa asta sa n-o mai faca. Stiu, stiu - sunt o norocoasa !

Eumada - am citit articolul, este adevarat dar nu putem nominaliza pe nimeni ...(decat in gand)

Kariguld, de ce vopsesti copila in rosu de la varsta asta ? A facut tantrum sau nu vrei sa pierzi titlul de mama cool ?
Baba din mine spune ca nu i-as da voie ... parca e cam devreme de figurine din astea, dar cine stie ce ma asteapta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mda.....si eu la fel..ziceam ca aici s-ar putea...

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

buflea, daca ar fi asa simplu pe cat credem. ca-i spun odata si a priceput. cate procese interioare mi-am facut inainte de a lua decizia asta roscata....
de cate ori crezi ca nu mi-am spus in gand ba si cu voce tare: aia n-o s-o las sa faca, ailalata no...si tot asa. insa constat ca lasarea unei libertati controlate e foarte benefica ptr amandoua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

buflea, daca ar fi asa simplu pe cat credem. ca-i spun odata si a priceput. cate procese interioare mi-am facut inainte de a lua decizia asta roscata....
de cate ori crezi ca nu mi-am spus in gand ba si cu voce tare: aia n-o s-o las sa faca, ailalata no...si tot asa. insa constat ca lasarea unei libertati controlate e foarte benefica ptr amandoua.

Mai, asa este ... cred ca cel mai greu ne este noua, parintilor, sa ne desprindem de invataturile vremurilor noastre.
Uiute de ex aici, unde sunt toate natiile pamantului, vin al scoala tot felul de fetite, cu tot felul de obiceiuri - de ex bijuterii DE AUR, sau unghiile facute ...la gradinita

Ori pe vremea mea, asa ceva nu era permis - dar de ce nu era bine sa poarte fetele lantzisor si bratzara dar era permis sa poarte cercei ? Imi poate da cineva o explicatie logica ca sa ii pot interzice fica-mii mai departe bijuteriile ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Azi dimineata ploua :( Cand am catadiscit sa ies din pat, pe jos era zapada de-a dreptul. Fiind asa in Martie, nu ne-a trecut prin cap ca si acum trebuie curatata, asa incat de data asta mi-a revenit mie privilegiul dupa taskul de chauffeur.

Ei, n-am terminat bine si m-am asezat la cafea, imi ridic ochii pe geam sa vad.... ninsoare ca-n povesti. Damn it.

Ca sa ies din moodul prost am dat o raita la sala. Dupa o ora de cycle si 300 cal minus, imi aduc aminte ca diseara unul din baietii mei e invitat la o zi de nastere. Bineinteles ca uitasem total, asa ca ma infig in primul magazin de jucarii. N-am contat pe faptul ca e gol la ora asta si 3 vanzatoare vor roi in jurul meu. Brusc mi-am dat seama ca... miros urat ca sa ma exprim fin. Si ca sunt leoarca de transpiratie iara parul meu era ca iesit din dus, cu exceptia faptului ca sala fiind acasa de casa, nu am mai facut dus acolo.

Asa incat mi-am inghitit galusca de umilinta, si am taiat-o rapid acasa...

PS: daca nu v-au iesit maselele de minte, vorbiti cu dentistul . Sotul meu tocmai a avut operatie si 3 masele scoase fiindca cele de minte crescusera oblic in interior si i-au cariat radacina celorlalte. Da' pana acum nici un dentist nu ne-a tras de maneca.... pana a inceput brusc sa aiba dureri. Mari





Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput