Clubul "babelor" FIV-oase 15

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

pe aadina la fiv 2 am urmarit-o pentru ca luase DHEA (parca asa se cheama), eu eram cu FSH in pioneze. am sesizat ca nu-i scazuse suficient E2 dupa inhibare.
asta mi-ar fi singura dilema cu protocolul lung. eu care am probabil un FSH cam mare si un E2 mare nu stiu chiar....
dar vorba larei noi vorbim aici de fiv-uri ipotetice...ce-ar fi daca
n-ai de unde sa stii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

eu am avut 2 raspunsuri bune-14 si 13 oo,unu' asa si asa-6 oo si unu slab-4 oo.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Sabina, ma friend from de hood,
Sami, (la unguri) a avut de 2 ori scurt (cu antagonist) si lung (cu suprefact), stimulare cu merional (3), clexane de la al 2-lea fiv la PK, dupa ce si-a descoperit FVL (la primul a avut AC)..asa retin, dar te lamureste ea, exact
raspunsul cel mai bun, la avut la al 2-lea fiv (la PK), blasto si la conge' si cel mai slab la ultimul..d-aia nu-i ea "fan" protocol lung
vorbesc din memorie, deci, Sami, daca am incurcat borcanele, trage-ma de urechi

Sabinutz, n-am inteles ce-ai facut cu fact. XIII (in afara de faptul ca ai fost curca..)
hai, te tzuca mama


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

ah, e aici Sami



to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

am cerut factor XIII si se pare ca exista si analiza asta e vreun milion si ceva si ea. dar nu e aceeasi cu mutatia factorului XIII. mi s-a parut mie ca e mai ieftina decat ce stiam dar am tacut.

mi-a iesit o valoare la jumatatea intervalului. am zis ca o fi bine si am trecut mai departe. asta e.
deci cu antagonist a avut sami productia cea sexi.

am editat acum...intelesesem ca facuse cu suprefact ultra-short din ala.
dar parca ai facut si tu sami un ultra-short cu suprefact din ziua 2?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

analizele ... not bun...


FSH: 6.5 mU/ml
LH: 12 mU/ml
E2: 54 pg/ml
Prolactina: 9.7 ng/ml
TSH: 0.16 uU/ml

Din sept-oct am schimbat de 5 ori doza de L-Thyroxin si numai nu nimeresc doza corecta (TSH = 2.51, 3.59, 0.05, 2.34, 0.05, 0.16). Acum revin la doza initiala...

Stie cineva cum sa formateze un tabel? Cu spatii nu merge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

not bun.
Ce LH mare ai. cred ca vitex e bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Bombi
ok, am inteles cu TSH, dar ai PCOS?

l.e.:Sabina, eu am avut scurt cu agonist la fiv 2 (adica ultra-short-ul, cum ii zici tu)..ti-am zis doar, ca n-ai de ce sa fugi nici de scurt cu antagonist)..eu n-am avut (inca) lung, dar cred ca mi-l serveste PK la urmatorul meeting..pot sa pun pariu


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

stiu stiu lara am retinut ce ai avut.
pare mai bun antagonistul decat scurt cu agonist (ultra-scurt).
asta lungul e bun dar, cum a sesizat si sami, cred ca necesita doza mai mare de stimulare. si, cum a fost cazul balantei, sa coboare E2 la sub 30 pg ar fi bestial.
citisem la un moment dat un articol care spunea ca la protocolul lung nu se reuseste de obicei reducerea E2 decat cu vreo 20-30 fata de valorile initiale. si ca, pe acest principiu, ar fi mai sigur (nu neaparat mai bun) antagonistul. dar...again...e vorba de teorie. interese...studii...publicatii...farmaceutice...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

naiba stie ce am... PCO da, pt PCOS nu mai am alte simptome...
In sept 2005, LH era 13.4, in dec am facut drilling ovarian. Dupa aia, LH s-a mentinut in intervalul 9.5-10.5 pina in sept 2011 cind a fost 12.7
(la FIVuri am avut 5, 25, 34, 35, 18 ovocite si 4, 9, 18, 27, 9 embrioni Z1 cu 12*2.75, 11*3, 13*3.31, 14*2.57 Menopur, 14*2.86 Bravelle - in medie)

Mergi la inceput