Clubul "babelor" FIV-oase 15

Clubul "babelor" FIV-oase 15 | Autor: o-baba

Link direct la acest mesaj

cap 1 cap 2 cap 3 cap 4 cap 5 cap 6 cap 7 cap 8 cap 9 cap 10 cap 11 cap 12 cap 13
cap 14

Aristica: Nu m-am gandit ca voi ajunge aici, dar, dupa 4 ani de analize, operatii, fertilizari in vitro si nenumarate sperante, iata-ma, tanara, intr-o casnicie minunata, alaturi de un om minunat, cu o casa plina de lighioane si prieteni, dara fara un copil. Nu-i nimic. Ca asta nu-i tot ceea ce detin. Detin prietene virtuale (si nu numai, caci unele dintre voi au devenit prietene "reale"). Prietene care trec prin aceasta viata cu speranta ca vor deveni mame. Prietene care apeleaza la tehnicile pe care ni le ofera medicina secolului XXI.
Suntem de multi ani pe acest forum. Am citit mult. Noi am fost aici, incurajand sute de fete. Sunt convinsa ca nu exagerez cand spun "sute". Suntem spijin pentru ele. Dar, suntem sprijin si pentru noi, "babele". Acest apelativ nu se refera la primaverile noastre, ci la anii de incercari, la sperantele noastre incomensurabile.
Suntem imprastiate prin Romania, sau chiar in afara ei. Nu ne putem cunoaste toate, nu ne putem intalni. Dar ne sprijinim zilnic. Haideti s-o facem aici, in "clubul" nostru, pana cand vom parasi aceasta parte "dureroasa" a forumului, invingatoare.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Gravide: dupa prea mult timp
tamys FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV CU GEMENASI !!!


Mamici:
Adi, mami de Ana si Ioachim (25.10.2010), 5 IA, FIV 1 punctie oarba, FIV 2 reusit, ambele dr Kovacs, Budapesta.
many_bani, 1993 sarcina obt. natural, avort spontan 10 sapt.; 2008aprilie-FIV1 sarcina oprita din evolutie 12 sapt.; 2008oct. - FIV2 nereusit; 2009feb. - FET rezultat inima ei si a sotului, Vlad; 2011feb. - FIV sarcina oprita din evolutie 13+ sapt.; In pregatire FET martie 2012


Tatici:
tanno25 mandru purtator de oligoastenoteratozoospermie severa, cu 3 FIV-uri la activ: fiv1-dec 2009 Szeged/Zadori, fiv2-martie 2010 Szeged/Zadori, fiv3 Budapesta/Kovacs. Din cel de-al treilea a rezultat Bogdanel



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Prima!!! Moco' pentru toata gashca


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Catalina, sar'na de promptitudine
Ari, daca ma intrebi acum despre deschiderea unui cap. nou, e ca si cum m-ai intreba: vrei, calule, ovaz?? e chiar cool chestia asta, dap, like de la mine si pt teacher..
Sami, Ady merg sa cetesc, ce s-a mai scris dincolo
Sabinutza, women, mai esti p-aci? cred ca a fost cus-cus, grauntza care ti-a placut la libanez
revin..





to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikado spune:

semnez si eu condica in noul capitol

hai cu baloanele
http://www.youtube.com/watch?v=iB4DuncnH20&feature=player_embedded

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

lara, sabina, m-ati innebunit cu women-urile voastre... Care e substratul, ca refuz sa cred ca e typo???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

bre ma chinui sa asez cu husbandul o masina de spalat. ma nu iese si nu iese. se misca din toate incheieturile. sambata dantzuia. i-am luat un covoras din praktiker. si nu reusim s-o facem sa stea dreapta. problema principala e ca e plasata nu pe gresie ci pe parchet. parchetul+covorul antiderapant...ei cum s-o fixezi???
si sotul ma cearta ca nu are si el o cumpana. ma duc toata ziua la analize si nu si-a cumparat si el o cumpana.
eh...de parca o cumpana ar costa cat costa un TSH...sau atatea analize cate am facut eu...
am citit cu tabouleh si cous cous. ambele bune. habar nu am daca au aceeasi graunta:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

bombi, hon' (asta-i scurt de la honey, ca tie tre sa-ti scriu repede)
e doar slang, limbaj de maidan, inceput pe PM si generalizat..e semn ca suntem din gang-ul imunologicelor..da imediat o sa ma rezum la a-i zice curca..si o voi face cu mult, mult drag..Sabinutz, pup u


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

nu mai stiu
dar e gresit. cel putin la mine e typo. e woman. dar cred ca eu am scris prima gresit
dar fetele inteleg.
pe principiul mai fetelor/femei. o data cred ca am vrut sa zic lara si mai fetelor alta data am scris referindu-ma numai la lara. eh. a ramas la plural ca doar ma adresez tuturor.
asa cred. nu stiu lara ce zice despre asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Sabina, nu sunt unul si acelasi lucru quinoa din tabouleh si cous cous-ul, desi am mancat tabouleh cu ambele. Dar nu are picioruse reglabile masina de spalat?!

Mergi la inceput