FIV CU OVOCITE DONATE (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Bichi bine ai venit si multa bafta, cand urmeaza sa incepi protocolul ?

Pup toate fetele


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
2 FIV nereusite la Budapesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Bichi, iti doresc sedere cat mai scurta aici si sa te muti repede la clubul scutecelelor!
Fetelor, asa de greu mi se pare ca trece timpul....parca nu mai plec odata la Brno!!!
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino2010 spune:

looana felicitari
tu meriti premiul intii pentru optimism.
bafta multa, sa-ti creasca puiutii mari si sanatosi
Doamne ajuta sa fie cum iti doresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino2010 spune:

buna fete cucuiete!
am venit sa fac prezenta in ordinea nr. de pe tricouri:

mami_vreau capitan de echipa
apalina si brigit
roadetot si looana

se incalzesc pentru meci

alina _alba si cocolino
irilac si smaick
va urma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

cocolino frumos ai spus-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

buna seara .Roadetot din pacate si mie mi-au ramas doar 4 blasto pentru congelat ,se aleg cei de buna calitate ,la tine freezing 2 embrios inseamna ca ti-au ramas 2 blasto la congelat ,restul care nu sunt de calitate nu se congeleaza ,nu rezista decongelarii.Bafta ,si stai linistita ,la caldurica ,nu lua nimic si nu face nimic fara sfatul celor de la brno .Looana ...morula nu se congeleaza...ai primit mailul cu cati blasto au congelat?doar cei mai buni merg mai departe.Aveti grija de voi ...atatea medicamente luati ca nici nu le pot citi pe toate.Noi suntem bine ...cateva greturi ...mancat asa mai mult ciugulit ...in rest incerc sa ma protejez cat pot cel putin pana misca bebele.Va pup ,o seara fainaMami Vreau pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bichi spune:

Buna seara fetelor,
va multumesc pentru primirea calduroasa!
Deja sunt in tratament cu o pilula data de clinica, se cheama Divina.
Transferul de blastociste e prevazut chiar pentru saptamana mare, vineri sau sambata... mi-e frica de nu mai pot... un copil conceput in saptamana patimilor, chiar daca este conceput in laborator.
Singurul meu gand bun este ca daca va fi totul bine, vom avea unfrumos de Craciun!
Anul nou va fi mai bogat!!!

Sa speram caci anul acesta barza isi va face cuib pe toate casele nostre fetelor!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Apalina tu trebuie sa fii o fericita ca nu ai problema noastra cu mutatii,noi luam astea pt ca sunt importante si avem dificid de acid folic,b6, b12...si atunci trebuie bine sa luam in calcul avind problema asta....eu de ex am pierdut citeva sarcini obtnute natural dar pe vremea aceia nu stiam de diagnosticul acesta....
Deci eu nu le iau asa dupa ureche,eu le iau cu acordul gineocolui si stiu si cei din brno.
Va las,va multumesc pt sustinere dar eu stau bine si sunt optimista pina acuma probabil cind va trebui sa fac test-ul voi avea ceva emotii ,restul vin si trec....asta e cu doamne ajuta inainte.
Ma duc la somn ,vb maine noapte buna.

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Neata fetelor...
Bichi ...bine ai venit intre noi si iti doresc sa ti se implineasca visul cel mare si sa ne dai mare veste dupa Paste ca astepti un bebe!!!...nu trebuie sa gandesti asa....viata asta asa e lasata...nu stii cand se prinde...pentru noi au o semnificatie zilele astea, pentru medici si bebei ....ei gandesc ca acum ti-a venit randul...deci relax!!!
apalina, ,ma bucur ca esti bine....normal cu greturi si fara pofte de mancare ca orice gravidutza in primul trimenstru....mai ai putina rabdare....pana misca bebe si vin pe urma pofta de mancare si de tocat sotul la cap!
Looana, cum te simti?...totul e normal? multe bomboane mai luati mai fetelor...dar nu aveti ce face...daca doar cu ajutorul lor e bine...trebuie facut si efortul asta!!curaj si succes!...optimism este cat casa!!!
Brigit? ce fac bebeii?
nu mai stiti nici o noutate de mami_vreau?
va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Brichi am vrut sa te felicit pt ca ti-ai facut curaj sa ne scrii si te-ai alaturat nou aici.... am inteles ca vei face la unica mai ai putin si vei fi merge la ei.Iti trece timpul greu sau parca zilele zbor?la mine nici nu stiu cum a trecut m-am trezit numai ca mi- a venit vremea mea
Tu faci cu embrioni donati daca am inteles eu bine?
O dimineata frumoasa sa aveti fetelor gata cafelutza.....(_)>

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput