FIV CU OVOCITE DONATE (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Looana spune:


Sper de la firma Taxofit iau de fapt de o luna Omega3 plus Lachsöl+Leinöl1000+ Metafolin,mai am Femibion 800 Metafolin si inca mai ai Acid folic800+B6+B12+C+E DEPOT....mai din acestea cciteva pastile si am sa caut acid folic de la Taxfit.
Nu stiu dar nu cred ca are sa-mi faca rau Omega 3 ,vitamina C-E.Acuma dupa ET. merg incontinuarie cu schema Predison,Utrgest,Progynova,Ass100si Clexane pina in saptamana 12
va multumesc de gindurile bune,chiar stateam la clinica ieri si ma uitam la toate scaunele din sala de asteptare pt ET,si ma intrebam oare unde a stat pe care loc si au asteptat MAMI_VREAU ,APALINA,BRIGT,ROADETOT

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Loona nu mai cauta taxofit folsaure metafolin dc iei femibion. De omega aceea cu metafolin nu stiam, poti sa-mi arati un link? De ce intrerupi clexane in sapt 12? Asta se intrerupe doar daca iti iese analiza antifxa proasta. Nu mai stiu, ti-au dat cortizon pt NK? De cand si pana cand si cate mg?




Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Roadetot eu stau bine adica usor vag cite o intepatura jos,parca mai repede am ceva arsuri de la mincare,eu azi am mincat 2 oua fierte,portocala si un iaurd cu paine si apa plata multa.Sintome sunt prea devreme sa avem cel putin eu.De cite zile au nevoie embroni Blastozyste sa se prinda??? dupa transfer.
Eu nu ma inteleg care este difernta dintre blastozysten si compact morula,pt pastrat mi-a mai ramas un 1 blastozysten gr I si 4 compact morula gr II.Deci la mine au ramas 7 din 9,eu zic ca e bine sau foarte bine.Deci ET mi-a facut cu 2 embrioni de B gr I (dintre care la unul ia facut hatching).Nu stiu ce virsta ai ma gindesc ca ia facut la unul dintre ei hactching pt ca am virta de 42 habar nu am...si am uitat sa intreb si acuma nu i-mi mai vine sa-o tot deranjez pe svetlana cu tot felul de intrebari e bine asa cum e ,pozitiva si cu DD inainte.Tu stai numai in pat eu am stat azi pina la 10 dupa care ma mai plimb pe aici colo ,la pc,bucatarie as putea sa stau si in pat de pe Ipad sa intru pe net dar zic ca un pic de miscare si stau in fund e bine,tu,voi ce ziceti?

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Citat:
citat din mesajul lui sper

Loona nu mai cauta taxofit folsaure metafolin dc iei femibion. De omega aceea cu metafolin nu stiam, poti sa-mi arati un link? De ce intrerupi clexane in sapt 12? Asta se intrerupe doar daca iti iese analiza antifxa proasta. Nu mai stiu, ti-au dat cortizon pt NK? De cand si pana cand si cate mg?




Speranta

Predison cred ca e cortizon acesta il iau din ziua punctie pina la 12 saptamani cite o pastila de 5 mg pe zi .
Clexane nu-l intrerup decit celelate din schema dar cu acceptul gineocologului .
Uite wenseite pt Omega3
http://www.mycare.de/online-kaufen/taxofit-omega-3-plus-kapseln-6581972?utm_source=google-base&utm_medium=organic&utm_term=6581972&utm_campaign=preissuchmaschine&campaign=google-base/6581972&gclid=COjW0_Ga0q4CFYsw3wodnBeIKw

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Loona 5mg ti-a dat pt NK sau pt ca ai facut cu ovo donate? Cand il intrerupi tb sa o faci treptat, banuiesc ca ti-au zis cum.
E buna rau omega aia cu metafolin dar nu vad cat DHA+EPA are si cat metafolin. E si f ieftina



Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bichi spune:

Buna fetelor,
eu am ales pentru a face Fiv cu ovocite donate clinica UNICA Brno.
Am facut prima vizita cu doctorul Frgalà, si am congelat lichidul seminal, care a de cea mai proasta calitatae de pana acum. I-au dat un tratament sotului meu cu Profertil, si trebuie sa mai mergem o data pt. a vedea daca e de calitate mai buna, sa congelam din nou.
Am ramas placuti impresionati de clinica si de personalul care lucreaza acolo.
Nu au liste de asteptare, au multe studente care doneaza ovocite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor!
Looana, ma bucur ca totul a decurs bine si ca ai luat acasa cu tine 2 puiuti!...acuma trebuie sa fii relax sa ramana cu tine amandoi!!!...eu am citit de la fete in capitolele trecute ca mult sedentarism in pat nu-i bun...nu circula bine sangele pentru micuti...trebuie sa reintri in viata normala, doar fara efort!...miscarea prin casa nu cred ca iti face rau!...ai grija de tine si asteptam vesti!
Roadetot, mult succes in continuarea, fie ca DD sa-ti implineasca si tie visul si micutii sa ramana cu tine vreo 9 luni!
apalina? ce faci mami?
sper, eu am fost si la endocronolog si nu mi-a gasit nimic la galnda anormal...atunci mi-a dat duphaston...mi-a reglat 3 luni menstruatia si pe urma am luat-o de la 0!...si eu cred ca din cauza razelor in copilare am ajuns aici....inca nu mi-am facut programare la Brno...as vrea si eu sa incerc macar o stimulare...si trebuie obligatoriu sa-mi refac analizele hormonale in ziua 2 de ciclu!...si pe urma ne pronuntam!
va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Citat:
citat din mesajul lui sper

Loona 5mg ti-a dat pt NK sau pt ca ai facut cu ovo donate? Cand il intrerupi tb sa o faci treptat, banuiesc ca ti-au zis cum.
E buna rau omega aia cu metafolin dar nu vad cat DHA+EPA are si cat metafolin. E si f ieftina



Speranta


Sper mia dat pt NK ,nu stiu cit se da pe zi vazusem undeva va se da si mai multe mg ,mie asa mi-a stabilit doza.
Omega asta de care vb.noi de la texofit are deci pe tableta:
EPA 190 mg
DHA 120 mg
B6. 4,2 mg
B12. 7,5 ug
Acid folic 200ug
Metafolin 264 ug
Vit.E. 15 mg
Omega 3. 1200mg

Deci eu cred ca am destul B-urile de care am nevoie plus acid folic,plus restul de vitamine.
Daca vrei omega asta spunem ca iti pot trimite ,i-mi spui si se rezolva eu le iau din ianuarie incontinu.
http://media.klosterfrau.com/fileadmin/productmodule/de/taxofit/o3p/pdf/Omega.pdf
Citeste aici sa vezi despre ea ,e buna in cazul nostru.

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Loona Ai grija ca mai ai 15 mg de vit E in femibion , in total 30mg/zi vit E. Prea mult nu e bine. Mai bine faci rost de Taxofit Folasuare metafolin care nu are vit E dar are B6 si B12 impreuna cu femibion-ul e f ok si poate gasesti o omega 3 fara vit E. La noi este Folowise care are doar DHA https://comenzi.farmaciatei.ro/diverse/folowise_30_capsule-p10018161
Multumesc ca te-ai oferit sa mi-l trimiti, esti o draguta. Din cauza ca are si vit E nu vreau sa-l iau.




Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bichi

Buna fetelor,
eu am ales pentru a face Fiv cu ovocite donate clinica UNICA Brno.
Am facut prima vizita cu doctorul Frgalà, si am congelat lichidul seminal, care a de cea mai proasta calitatae de pana acum. I-au dat un tratament sotului meu cu Profertil, si trebuie sa mai mergem o data pt. a vedea daca e de calitate mai buna, sa congelam din nou.
Am ramas placuti impresionati de clinica si de personalul care lucreaza acolo.
Nu au liste de asteptare, au multe studente care doneaza ovocite.


Bichi bine ai venit Mai poti sa-i dai sotului tau Forever Multi Maca 3/zi si omega 3, vor face minuni. Si dc fumeaza neaparat sa se lase.



Speranta

Mergi la inceput