Strugurasi de Sept-Oct 2011 *43*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Mai zi Oana eu sunt curioasa

Neata, Neata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May, ce banda desenata sugestiva!

pt amatoarele de praji ca mine: cica poti reduce cantitatea de zahar dintr o prajitura cu 30% fata de reteta si diferenta de gust va fi insesizabila.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Rach

pana la 4 ani sistemul digestiv al copilului nu poate digera cereale integrale.
glucidele cu absorbtie rapida (zahar si fructe) trebuie sa reprezinte maxim 10% din ratia calorica zilnica dar nu neaparat in fiecare zi. scrie pe aici cu litere mari si in chenar ca : organismul nu are nevoie de niciun gram de zahar, acesta este un produs destinat exclusiv placerii.

stiati ca lichidul amniotic e dulce?! De aici si preferinta copiilor pt dulce. acum se studiaza daca suntem programati genetic sa ne placa zaharul sau este vb doar de o abilitate cu care natura ne a inzestrat de a recunoaste glucidele.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

bunny tu chiar nu stii ce s mucenicii ? n ai mancat niciodata ?
sunt de doua feluri , moldovenesti si dobrogeni (cei in zeama)
mie nu mi plac ce i moldovenesti dar ceilalti ....mama mia
am un oloi pe aragaz
uite www.google.ro/search?q=mucenici&hl=ro&prmd=imvnse&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=59pZT8qFMozAswaqrtiJDA&sqi=2&ved=0CDQQsAQ&biw=1280&bih=606" target="_blank">aici

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

neata

Oana, e interesant ce zici tu acolo, eu citesc asa ca vb lui Rach ma zi-ne

May

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

fff tare Oana , mai citeste.
Auzi stiam eu ca suntem programati sa ne placa dulce, si de aici parerea mea ca cei carora le place ciocolata amara, nu sunt programati cum trebuie (glumesc)

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

aaa , azi se beau 44 de pahare
si se sarbatoresc cei ce nu au nume de sfant

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Oana,si eu vreau sa ne mai spui, este foarte interesant.

Eu am facut azi pt prima data mucenici moldovenesti, pana acum faceam dobrogeni dar sotul meu nu manca niciodata, nu ii plac deloc.Mereu imi spunea : iar ai facut ciorba din aia? El a crescut cu din astia moldovenesti, soacra-mea e din Bacau.Am copt 3 tavi, de azi-dimi de la 6 mesteresc la ei. Au iesit suuuper buni, o sa duc si prietenelor mele care imi dau la schimb din aia lichizi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Mai scriu, sigur, numai ca scriu dej pe telefon si e mai greu. mi s a stricat calcul.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

La cat e de capabil ochiul meu..vad ca mucenicul e un colac...presarat cu nuca macinata, corect¿ dar in zeama ¿¿¿ bleacs...


oana si pe mine ma intere... faza cu cerealele integrale o cred, aici nu se recomanda intergral nimic copiilore pana dupa 2-3 anisori. zaharul din fructe ...si aia o cred, cand un medic mi-a dat o dieta, mi-a spus ca n-am voie fructe cu nemiluita(cum credeam eu, ca daca-i fruct mananci cat vrei, nuuuu!) 2-3 fructe pe zi doar...




Mergi la inceput