Strengari 42 - Hai Strumfy, Magddalena, Happylica!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Meg nu-i problema...
Lauraa crezi ca te-ar ajuta daca ti-as spune numele unui dr care accepta VBAC?
Da ce e cu linistea asta??? Sa inteleg ca urmeaza o nastere surpriza?

Mami fericita de Strumfita si 40+ cu Motzata
AMR < 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Marci, La multi ani! Sa/ti traiasca Oliver si sa fie sanatos!

Eu am dormit la prnaz cu Finn si acum mergem in parc.

Finn Constantine 15.10.2009 si 32+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

strumfy, din Iasi? zi-mi te rog numele poate e in echipa cu al meu. A ramas ca-l mai stresez sapt viitoare cu pb asta; are si el dreptate, ca uterul meu nu e asa bun.... mersi frumos

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) printesa noastra, minune mica si 35+ Octavian
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

da' chiar...oare cine naste acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Eu sunt cuminte inca, traduc, nu nasc :)



34+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

si io ma declar cuminte. va urmaresc din umbra.. n-am ganduri
eu n-am.. sper ca nici piticoata n-are

AMR 4 zile



varsta bebelusei Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Dara: merci de lamuriri Apropo de carusel, l-am primit si eu de la frate-meu aseara si stateam eu si sotul sa ne jucam cu el ca 2 copilasi
Happy: nu prea mai doare deja, sunt chiar ok, uneori uit de taietura pana la o miscare mai brusca
Monna: ma bucur ca Andi papa doar san si ca va descurcati atat de bine, felicitari
Marci: La multi ani lui Oliver!
Tala: eu am ditamai dulapul, nu sifonier, nicio sansa sa ma pun sa-l mut
JD: merci, am procurat seringa, bine am facut, ca siropul ala are gradatie doar de 5 ml, nu prea aveam cum sa masor 1 ml altfel
Dia: merci de sfaturi. Neonatoloaga a zis sa-i pun prafurile in lapte, dar la nevoie poate ajung si la apa/ceai. Ce fel de ceaiuri au voie bebeii?

Noi suntem mari deja, azi ne-a cazut buricutul

Edit: am mai adaugat cateva poze pe picasa. Nu am vreme sa le micsorez la 800x600, ma ajuta cineva cu asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tala

da' chiar...oare cine naste acum?

tablouri pentru copii

Nici eu nu ne grabim...asteptam data stabilita

Miha, mamica fericita de Rares si 34+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Ronina, e bine sa cauti ceaiuri fara zahar. In opinia mea, as incerca in apa fiarta si racita daca au gust rau medicamentele, ca sa nu asocieze bebica nici cu gustul de ceai medicamentele, poate mai tarziu vrei sa-i dai ceai, incolo, la diversificare. Dar cauta sa n-aiba zahar ceaiurile daca decizi pt. ceai. Unul fara zahar parca retin ca este Baby Calm.

Si eu zic ca si Tala, ca ori ceai, ori apa, e cam tot aia, dar macar sa n-aiba zahar. Iar cantitatea de apa va fi f. mica.

Ceaiul Baby Calm, unul din putinele fara zahar din cate am vazut eu (daca nu au omis ei sa scrie) contine : flori de musetel (Flores Chamomillae), fructe de fenicul (Fructus Foeniculi), fructe de chimion(Fructus Carvi), iarba de menta (Herba Menthae).
Noroc ca tu ii dai cantitate mica, ca altfel poate menta constipa.



34+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Ronina, foarte frumoase sunteti...m-am topit...am si uitat ce frumos si duios e sa-ti tii bebele nou nascut si sa-l invalui de iubire ...merci ca mi-ai improspatat memoria
Bianca e superba si bine proportionata...o sa ia in greutate, stai fara grija!

Miha, mamica fericita de Rares si 34+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput